WP Job Manager - Packages 1.0.0 - en to da translation catalogue (371 entries)

en:  Successfully Activated!
da:  Med held aktiveret!

en:  Successfully Deactivated!
da:  Med succes deaktiveret!

en: %1$s %2$s
da: %1$ s %2$ s

en: %1$s %2$s Admin
da: %1$ s %2$ s Admin

en: %1$s %2$s Placeholder
da: %1$ s %2$ s pladsholder

en: %1$s %2$s Redirect
da: %1$ s %2$ s omdirigere

en: %1$s %2$s Redirect Notice
da: %1$ s %2$ s Omdiriger meddelelse

en: %1$s %2$s limit
da: %1$ s %2$ s grænse

en: %1$s Rollover?
da: %1$ s Rollover?

en: %1$s Visibility Pages
da: %1$ s synlighed sider

en: %1$s out of %2$d available %3$s used
da: %1$ s ud af %2$ d tilgængelige %3$ s brugt

en: %s %s listing | %s %s listings
da[0]: %s %s notering
da[1]: %s %s programoversigter

en: %s Color
da: %s farve

en: %s Limit
da: %s grænse

en: %s Package
da: %s-pakke

en: %s Package Page
da: %s pakke side

en: %s Packages
da: %s pakker

en: %s Posts
da: %s indlæg

en: %s Used
da: %s bruges

en: %s Visibility
da: %s synlighed

en: %s Visibility Package
da: %s synlighed pakke

en: %s Visibility Subscription
da: %s synlighed abonnement

en: %s to
da: %s til

en: , and
da: , og

en: , or use a
da: , eller bruge en

en: 1. Introduction
da: 1. indledning

en: 2. Page Setup
da: 2. Sideopsætning

en: 3. Packages Setup
da: 3. pakker installationsprogrammet

en: 3. Resume Page Setup
da: 3. genoptage Sideopsætning

en: 4. Done
da: 4. færdig

en: 4. Packages Setup
da: 4. pakker installationsprogrammet

en: 5. Done
da: 5. gjort

en: <a href="%1$s">Please activate your license key</a> in order to receive updates and support for "%2$s".
da: <a href="%1$s"> venligst Aktivér din licensnøgle</a> for at modtage opdateringer og støtte til "%2$ s".

en: <a href="%2$s" target="_blank">Template Override</a>: <code>%1$s</code>.
da: <a href="%2$s" target="_blank"> skabelon tilsidesætte</a>: <code>%1$ s</code>.

en: <em>WP Job Manager Packages</em> includes %1$sshortcodes%2$s which can be used within your %3$spages%2$s to output content. These can be created for you below. For more information on the available shortcodes, view the %4$sshortcode documentation%2$s.
da: <em>WP Job Manager pakker</em> indeholder %1$ sshortcodes %2$ s, som kan bruges inden for din %3$ spages %2$ s til output indhold. Disse kan være skabt til dig nedenfor. For mere information om de tilgængelige kortkoder, se %4$ sshortcode dokumentation %2$ s.

en: A <a href="%s">package</a> is required to browse listings, please select one from below.
da: En <a href="%s"> pakke</a> er påkrævet for at gennemse lister, skal du vælge en nedenfor.

en: A <a href="%s">package</a> is required to view the full name on this listing.
da: En <a href="%s"> pakke</a> er påkrævet til at se det fulde navn på denne liste.

en: A status is required for a package, please select one from the dropdown (must be active to show in user account)
da: Der kræves en status for en pakke, skal du vælge en fra dropdown (skal være aktiv for at vise i brugerkonto)

en: A total of %d packages were successfully created!
da: I alt %d pakker blev oprettet!

en: A total of %d pages were successfully created!
da: Alt %d sider blev oprettet!

en: Actions
da: Handlinger

en: Activate License
da: Aktivere licensen

en: Activated:
da: Aktiveret:

en: Activating ...
da: Aktivering...

en: Add User Package
da: Tilføje brugeren pakke

en: Add a new Product/Package
da: Tilføje en ny produktpakke

en: Add to cart
da: Læg i vogn

en: Administrators are not required to have packages, make sure to use a separate user account to test with.
da: Administratorer er ikke forpligtet til at have pakker, Sørg for at bruge en separat brugerkonto til at teste med.

en: After purchase is complete, notification is shown with link to return to page user was previously viewing.
da: Når købet er gennemført, vises meddelelse med link til at vende tilbage til side tidligere visning af brugeren.

en: All Done!
da: Alle færdig!

en: All current user packages can be viewed (along with associated listings) on the My Account page.
da: Alle nuværende bruger pakker kan ses (sammen med tilknyttede forhandlere) på siden min konto.

en: Allow %s?
da: Tillad %s?

en: Allow Browsing?
da: Giver mulighed for Browsing?

en: Allow Contact?
da: Tillad kontakt?

en: Allow to %s listings with this package (if package required in settings).
da: Lad %s programoversigter med denne pakke (hvis pakke påkrævet i indstillinger).

en: Allow to browse listings with this package (if package required in settings).
da: Gør det muligt for at gennemse lister med denne pakke (hvis pakke påkrævet i indstillinger).

en: Allow to contact listing with this package (if package required in settings).
da: Gør det muligt for at kontakte notering med denne pakke (hvis pakke påkrævet i indstillinger).

en: Allow to view %s name with this package (if package required in settings).
da: Gør det muligt for at se %s navn med denne pakke (hvis pakke påkrævet i indstillinger).

en: Allow to view single listings with this package (if package required in settings).
da: Gør det muligt for at se enkelt lister med denne pakke (hvis pakke påkrævet i indstillinger).

en: Amount of time (in seconds) to wait before executing redirect.  Set to 0 (zero) to immediately redirect.
da: Mængden af tid (i sekunder) at vente, før den udfører omdirigering.  Sat til 0 (nul) til straks omdirigere.

en: And don't forget, if you need any more help using <em>WP Job Manager Packages</em> you can consult the %1$sdocumentation%2$s or %3$scontact me via the support area%2$s!
da: Og glem ikke, hvis du har brug for noget mere hjælp <em>WP Job Manager pakker</em> du kan konsultere %1$ sdocumentation %2$ s eller %3$ scontact mig via støtte område %2$ s!

en: Apply
da: Anvende

en: Apply for job
da: Ansøge om job

en: Apply/Contact 1 Listing
da: Anvende/kontakt 1 notering

en: Available Shortcodes:
da: Tilgængelige kortkoder:

en: Black
da: Sort

en: Blue
da: Blå

en: Browse
da: Gennemse

en: Browse %s
da: Gennemse %s

en: Browse Color
da: Gennemse farve

en: Browse Package Page
da: Gennemse pakke side

en: Browse Resume Capability
da: Gennemse CV kapacitet

en: By default, the standard dimmer color is black, enable this setting to use the inverted color, white.
da: Som standard lysdæmper standardfarve er sort, aktiverer denne indstilling til at anvende den inverterede farve, hvid.

en: By default, when a redirect is enabled, a dimmer will be shown that covers the entire page contents with a loading icon in the middle, and notice text below it.  Enable this option to hide all content behind the dimmer (to only show loader and notice text).
da: Som standard, når en omdirigering er aktiveret, bliver lysdæmper vist der dækker hele sideindhold med en lastning ikonet i midten og beskedtekst under den.  Aktiver denne indstilling for at skjule alt indhold bag lysdæmper (at kun handel med Vis loader og varsel tekst).

en: CSV (Comma Separated Value) of Post IDs used
da: CSV-fil (Comma Separated Value) med Post id'er bruges

en: Capability Override Settings
da: Kapacitet tilsidesætte indstillinger

en: Choose %s Package
da: Vælg %s-pakke

en: Choose Contact Package
da: Vælg kontakt-pakke

en: Choose a Browse Package
da: Vælg en gennemse pakke

en: Choose a Package
da: Vælg en pakke

en: Choose a View Name Package
da: Vælg en visning navn pakke

en: Choose a View Package
da: Vælg en visning pakke

en: Choose a product&hellip;
da: Vælg et produkt &hellip;

en: Choose a status&hellip;
da: Vælg en status &hellip;

en: Click Here to Active/Install WooCommerce
da: Klik her for at aktive/installere WooCommerce

en: Connection failed to the License Key API server - possible server issue.
da: Tilslutning mislykkedes at licens nøglen API server - muligt serverproblem.

en: Contact
da: Kontakt

en: Contact %1$s
da: Kontakt %1$ s

en: Contact %s limit
da: Kontakt %s grænse

en: Contact 1 Candidate
da: Kontakt 1 kandidat

en: Contact Color
da: Kontakt farve

en: Contact Details Capability
da: Kontaktoplysninger kapacitet

en: Contact Package Page
da: Kontakt pakke side

en: Contact Rollover?
da: Kontakt Rollover?

en: Content Shortcode
da: Indhold ufuldkommenhed

en: Continue to page setup
da: Fortsat Sideopsætning

en: Contribute a localization
da: Bidrage en lokalisering

en: Contribute code or report a bug
da: Bidrage kode eller rapportere en fejl

en: Create Selected Packages
da: Oprette valgte pakker

en: Create and configure custom Visibility Packages for WP Job Manager and WP Resume Manager to require visitors to purchase a package to view, apply, contact, browse, and more!
da: Oprette og konfigurere brugerdefinerede synlighed pakker for WP Job Manager og WP CV Manager kræver besøgende til at købe en pakke for at se, anvendelse, kontakt, gennemse og meget mere!

en: Current status of the package.  Package must be active to show in user account and available to the user.  On-hold status normally means it's a subscription pending renewal payment.
da: Aktuelle status for pakken.  Pakke skal være aktiv for at vise i brugerkonto og tilgængelig for brugeren.  På hold-status betyder normalt, det er et abonnement afventer fornyelse betaling.

en: Currently WooCommerce is the only support backend payment/cart/e-commerce system.  Let me know if there's another one you would like integrated.
da: WooCommerce er i øjeblikket den eneste støtte backend betaling/vogn/e-commerce system.  Lad mig vide, hvis der er en anden en du gerne vil have integreret.

en: Currently the only integration available with WP Job Manager Packages, is through WooCommerce (although others will be added later). WooCommerce was not detected as being activated on your site.
da: I øjeblikket er den eneste integration med WP Job Manager pakker, gennem WooCommerce (selv om andre vil blive tilføjet senere). WooCommerce blev ikke fundet som bliver aktiveret på dit websted.

en: Customize Redirect
da: Tilpasse Redirect

en: Customize Type Colors
da: Tilpasse Type farver

en: Customize color to use for the the %1$s type
da: Tilpas farve, der benyttes til den typen %1$ s

en: Customize color to use for the the browse type
da: Tilpas farve skal bruges til at gennemse type

en: Customize color to use for the the contact type
da: Tilpas farve, der benyttes til den den kontakttype

en: Customize color to use for the the table
da: Tilpas farve skal bruges til i tabellen

en: Customize color to use for the the view name type
da: Tilpas farve, der benyttes til den navn visningstype

en: Customize color to use for the the view type
da: Tilpas farve skal bruges til den visningstype

en: DO NOT proceed with this step before installing and activating WooCommerce!  WooCommerce must be installed and activated before adding packages!
da: Fortsæt ikke med dette trin før installation og aktivering WooCommerce!  WooCommerce skal være installeret og aktiveret før du tilføjer pakker!

en: Deactivate License
da: Deaktivere licens

en: Deactivate the %s License?
da: Deaktiver %s licens?

en: Deactivating ...
da: Deaktivering af...

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Apply/Contact Packages
da: Anvende/kontakt pakker

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Browse Packages
da: Gennemse pakker

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Browse Resume Packages
da: Gennemse CV pakker

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Resume Contact Packages
da: Genoptage kontakt pakker

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Resume Visibility Packages
da: Genoptage synlighed pakker

[ctx: Default page title (wizard)]
en: View Name Resume Packages
da: Se navnet CV pakker

[ctx: Default page title (wizard)]
en: View Packages
da: Se pakker

[ctx: Default page title (wizard)]
en: View Resume Packages
da: Se CV pakker

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Visibility Packages
da: Synlighed pakker

en: Delete
da: Slet

en: Details
da: Detaljer

en: Edit
da: Rediger

en: Enable this to use and customize the Semantic UI styling.
da: Aktiver dette for at bruge og tilpasse den semantiske UI styling.

en: Enable this to use the short description for your own custom wording on the package selection form for listings.
da: Aktiver dette for at bruge den korte beskrivelse for din egen brugerdefinerede ordlyden på formen pakke udvalg for programoversigter.

en: Enable to customize the redirect settings and configuration.
da: Aktiver tilpasning af omdirigere indstillinger og konfiguration.

en: Enable to customize the type colors.
da: Gøre det muligt for at tilpasse type farverne.

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to browse resumes. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
da: Angiv <a href="%s"> kapacitet</a> kræves for at gennemse CV'er. Understøtter en kommasepareret liste over roller/kapaciteter.

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to view a single resume. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
da: Angiv <a href="%s"> kapacitet</a> kræves for at se en enkelt CV. Understøtter en kommasepareret liste over roller/kapaciteter.

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to view contact details on a resume. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
da: Angiv <a href="%s"> kapacitet</a> kræves for at se kontaktoplysninger på et CV. Understøtter en kommasepareret liste over roller/kapaciteter.

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to view resumes names. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
da: Angiv <a href="%s"> kapacitet</a> kræves for at se genoptager navne. Understøtter en kommasepareret liste over roller/kapaciteter.

en: Enter your license key and email and hit return. A valid key is required for updates.
da: Indtast din licensnøgle og email og tryk return. Der kræves en gyldig nøgle for opdateringer.

en: Error
da: Fejl

en: Error determining the plugin Product ID.
da: Fejl bestemmelse plugin produkt-ID.

en: Error pulling the email associated with the license key from option data.
da: Fejl trække e-mailen tilknyttet licensnøglen fra indstilling data.

en: Error pulling the instance ID associated with the license key from option data.
da: Fejl trække forekomst-ID forbundet med licensnøglen fra indstilling data.

en: Error pulling the license key from option data.
da: Fejl trækker licensnøglen fra indstilling data.

en: Error!
da: Fejl!

en: Feature
da: Funktion

en: Few key points:
da: Få nøglepunkter:

en: Fields
da: Felter

en: Flow Process:
da: Flow proces:

en: Free
da: Gratis

en: Get Started
da: Komme i gang

en: Green
da: Grøn

en: Grey
da: Grå

en: Guest
da: Gæst

en: Help other users on the forums
da: Hjælpe andre brugere på fora

en: Hide All
da: Skjul alle

en: Hide notice
da: Skjule varsel

en: If enabled, administrators will be required to have a package with permissions for this type.
da: Hvis aktiveret, vil administratorer være forpligtet til at have en pakke med tilladelser for denne type.

en: If enabled, the frontend user package list tables will use the Semantic UI styling.
da: Hvis aktiveret, vil frontend bruger pakke liste tabeller bruge semantiske UI styling.

en: If enabled, the placeholder value will be used as the notice shown before redirecting (instead of default one).
da: Hvis aktiveret, vil pladsholder værdien bruges som meddelelse vist før omdirigere (i stedet for standard).

en: If enabled, users without permissions will be redirected to the page (configured in Pages tab) to purchase or select package to use.
da: Hvis aktiveret, vil brugere uden tilladelser blive omdirigeret til siden (konfigureret i sider under fanen) for at købe eller vælge pakke til brug.

en: If enabled, visitors will be required to have a %1$s package with %2$s permissions, to %3$s a listing.
da: Hvis aktiveret, vil besøgende være forpligtet til at have en %1$ s pakke med %2$ s tilladelser, til %3$ s en notering.

en: If enabled, visitors will be required to have a %1$s package with contact permissions, to contact any single %1$s.
da: Hvis aktiveret, vil besøgende være forpligtet til at have en %1$ s pakke med kontakt tilladelser for at kontakte nogen enkelt %1$ s.

en: If enabled, visitors will be required to have a %1$s package with view names permissions, for %1$s names to be visible.
da: Hvis aktiveret, vil besøgende være forpligtet til at have en %1$ s pakke med Se navne tilladelser, for %1$ s navne kan ses.

en: If enabled, visitors will be required to have a %s package with view permissions, to view any single listing page.
da: Hvis aktiveret, vil besøgende være forpligtet til at have en %s-pakke med Se tilladelser, at se en enkelt liste side.

en: If enabled, visitors will be required to have a package with browse permissions, to view the listing summary on the browse/list/search page.
da: Hvis aktiveret, vil besøgende være forpligtet til at have en pakke med gennemse tilladelser for at se liste Resumé på siden liste-gennemse-søgning.

en: If the user has an unlimited package, they will immediately be able to view, contact, etc.  Only packages with limits will require them to select a package to use.
da: Hvis brugeren har en ubegrænset pakke, vil de straks kunne se, kontakt, etc.  Kun pakker med grænser vil kræve dem til at vælge en pakke til at bruge.

en: If you do not plan to use the specific package type shortcodes (for separate pages), you need to make sure this page exists as it will be used as the fallback page if the type specific pages do not exist (or are not configured in settings).
da: Hvis du ikke planlægger at bruge specifikke pakke type kortkoder (for separate sider), skal du sørge for denne side findes da det skal bruges som fallback-side, hvis type specifikke sider ikke findes (eller er ikke konfigureret i indstillingerne).

en: If you want to skip the wizard and setup the pages and shortcodes yourself manually, you can do so very easily using any of the available shortcodes. Refer to the %sdocumentation%s for help.
da: Hvis du ønsker at springe guiden og opsætning af sider og kortkoder dig selv manuelt, kan du gøre, så meget let ved hjælp af nogen af de tilgængelige kortkoder. Henvise til % sdocumentation %s for at få hjælp.

en: If you would like, we can also setup <strong>DEMO</strong> packages for you to use.  This is not required, and is provided for demonstration purposes only, you will still need to customize the packages to suit your needs.
da: Hvis du ønsker, kan vi også setup <strong>DEMO</strong> pakker for dig at bruge.  Dette er ikke påkrævet, og tilbydes kun til demonstration, vil du stadig nødt til at tilpasse pakker passer til dine behov.

en: Installed Version:
da: Installeret Version:

en: It looks like you have WP Job Manager Resumes installed/activated, so let's setup those pages as well!
da: Det ser ud til du har WP Job Manager genoptager installeret/aktiveret, så lad os sætte disse sider!

en: Job Manager Packages Setup
da: Job Manager pakker installationsprogrammet

en: Jobs
da: Arbejdspladser

en: Leave a positive review
da: Forlade en positiv anmeldelse

en: License
da: Licens

en: Limit
da: Grænse

en: Limits
da: Grænser

en: Listable currently only supports the redirect feature.
da: Listable understøtter i øjeblikket kun funktionen omdirigering.

en: Listing Packages
da: Notering pakker

en: Listings
da: Programoversigter

en: Looks like you're all set to start using the plugin. In case you're wondering where to go next:
da: Ser ud som du er alle indstillet til at begynde at bruge plugin. I tilfælde du undrer hvor at gå næste:

en: My %s Visibility Packages
da: Min %s synlighed pakker

en: N/A
da: NIELSEN

en: No
da: Nej

en: No Packages Found
da: Ingen pakker fundet

en: No packages found
da: Ingen pakker fundet

en: None
da: Ingen

en: Olive
da: Oliven

en: Once you have installed AND activated, refresh this page, or click below to continue setup.
da: Når du har installeret og aktiveret, opdatere denne side, eller Klik nedenfor for at fortsætte installationen.

en: Once you have installed/activated, refresh this page, or click below to continue setup.
da: Når du har installeret/aktiveret, opdatere denne side, eller Klik nedenfor for at fortsætte installationen.

en: Optionally link this package to a product.
da: Eventuelt link denne pakke til et produkt.

en: Optionally link this package to an order.
da: Eventuelt link denne pakke til en ordre.

en: Order ID
da: Ordre-ID

en: Output package limit set for %s (will output number or unlimited based on config)
da: Output pakke emissionsgrænseværdierne for %s (vil output antallet eller ubegrænset baseret på config)

en: Output package limit set for View (will output number or unlimited based on config)
da: Output pakke grænse fastsat for (vil output nummer eller ubegrænset baseret på config)

en: Output package limit set for View Name (will output number or unlimited based on config)
da: Output pakke emissionsgrænseværdierne for visningens navn (vil output nummer eller ubegrænset baseret på config)

en: Output price (cost) of package (you MUST include this!)
da: Output pris (omkostninger) af pakke (du skal medtage dette!)

en: Package
da: Pakke

en: Package Description
da: Pakkebeskrivelse

en: Package Features
da: Pakke funktioner

en: Package Name
da: Pakkenavn

en: Package Price
da: Pakkepris

en: Package Setup
da: Pakke Setup

en: Package Title
da: Pakke titel

en: Package Type
da: Pakketype

en: Package successfully deleted
da: Pakken blev slettet

en: Package successfully saved
da: Pakken er blevet gemt

en: Packages
da: Pakker

en: Page Description
da: Side beskrivelse

en: Page Setup
da: Sideopsætning

en: Page Title
da: Sidetitel

en: Please <a href="%1$s">select a package</a> to %2$s this listing.
da: Venligst <a href="%1$s"> Vælg en pakke</a> til %2$ s denne liste.

en: Please <a href="%s">select a package</a> to browse listings.
da: Venligst <a href="%s"> Vælg en pakke</a> for at gennemse lister.

en: Please <a href="%s">select a package</a> to browse resumes.
da: Venligst genoptages <a href="%s"> Vælg en pakke</a> til at gennemse.

en: Please <a href="%s">select a package</a> to view this listing's details.
da: Venligst <a href="%s"> Vælg en pakke</a> for at se denne liste detaljer.

en: Please select a <a href="%s">package</a> to view the full candidate name.
da: Vælg venligst en <a href="%s"> pakke</a> til at se den fulde kandidat navn.

en: Please select a user from the dropdown to associate this user package with.
da: Vælg venligst en bruger fra listen for at tilknytte denne bruger pakke med.

en: Plugin Not Found
da: Plugin ikke fundet

en: Plus Package
da: Plus -pakke

en: Premium Package
da: Premium pakke

en: Product
da: Produkt

en: Purchase Package:
da: Køb pakken:

en: Purchase packages
da: Køb pakker

en: Purple
da: Lilla

en: Read More
da: Læs mere

en: Red
da: Rød

en: Redirects
da: Omdirigeringer

en: Remaining
da: Resterende

en: Require %1$s package to %2$s a %1$s
da: Kræve %1$ s pakke til %2$ s en %1$ s

en: Require %1$s package to view a single %1$s
da: Kræve %1$ s pakke til at se en enkelt %1$ s

en: Require %s package to browse listings
da: Kræve %s pakke til at gennemse lister

en: Require %s package to view resumes names
da: Kræve %s pakke at se genoptager navne

en: Require contact package to contact a %1$s
da: Kræve kontakt pakke til at kontakte en %1$ s

en: Resume
da: CV

en: Resume Packages
da: Genoptage pakker

en: Resume Page Setup
da: Genoptage Sideopsætning

en: Resume Visibility
da: Genoptage synlighed

en: Resumes
da: CV'er

en: Rollover (Add) unused credits to package when subscription is renewed.
da: Rollover (Add) ubrugte kreditter til pakke når abonnementet fornyes.

en: Save Package
da: Gem pakke

en: Select %s Package
da: Vælg %s-pakke

en: Select Browse Package
da: Vælg gennemse pakke

en: Select Contact Package
da: Vælg kontakt-pakke

en: Select Package
da: Vælg pakke

en: Select Package Form Page
da: Vælg pakke formularside

en: Select a Package
da: Vælg en pakke

en: Select a View Name Package
da: Vælg en visning navn pakke

en: Select a View Package
da: Vælg en visning pakke

en: Select the page where you have placed the <code>[apply_job_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select %s package form page (optional).</strong>
da: Vælg den side, hvor du har placeret <code>[apply_job_packages]</code> ufuldkommenhed, <strong>Hvis du planlægger at bruge brugerdefinerede Vælg %s pakke formularside (valgfrit).</strong>

en: Select the page where you have placed the <code>[browse_job_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select browse package form page (optional).</strong>
da: Vælg den side, hvor du har placeret <code>[browse_job_packages]</code> ufuldkommenhed, <strong>Hvis du planlægger at bruge brugerdefinerede Vælg gennemse pakke formularside (valgfrit).</strong>

en: Select the page where you have placed the <code>[browse_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select browse package form page (optional).</strong>
da: Vælg den side, hvor du har placeret <code>[browse_resume_packages]</code> ufuldkommenhed, <strong>Hvis du planlægger at bruge brugerdefinerede Vælg gennemse pakke formularside (valgfrit).</strong>

en: Select the page where you have placed the <code>[contact_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select contact package form page (optional).</strong>
da: Vælg den side, hvor du har placeret <code>[contact_resume_packages]</code> ufuldkommenhed, <strong>Hvis du planlægger at bruge brugerdefinerede Vælg kontakt formularside (valgfrit).</strong>

en: Select the page where you have placed the <code>[job_visibility_packages]</code> shortcode. This lets the plugin know where the form is located.
da: Vælg den side, hvor du har placeret <code>[job_visibility_packages]</code> ufuldkommenhed. Dette giver mulighed for at plugin, hvor formularen er placeret.

en: Select the page where you have placed the <code>[resume_visibility_packages]</code> shortcode. This lets the plugin know where the form is located.
da: Vælg den side, hvor du har placeret <code>[resume_visibility_packages]</code> ufuldkommenhed. Dette giver mulighed for at plugin, hvor formularen er placeret.

en: Select the page where you have placed the <code>[view_job_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select view package form page (optional).</strong>
da: Vælg den side, hvor du har placeret <code>[view_job_packages]</code> ufuldkommenhed, <strong>Hvis du planlægger at bruge brugerdefinerede Vælg Se pakke formularside (valgfrit).</strong>

en: Select the page where you have placed the <code>[view_name_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select view name package form page (optional).</strong>
da: Vælg den side, hvor du har placeret <code>[view_name_resume_packages]</code> ufuldkommenhed, <strong>Hvis du planlægger at bruge brugerdefinerede Vælg Vis navn pakke formularside (valgfrit).</strong>

en: Select the page where you have placed the <code>[view_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select view package form page (optional).</strong>
da: Vælg den side, hvor du har placeret <code>[view_resume_packages]</code> ufuldkommenhed, <strong>Hvis du planlægger at bruge brugerdefinerede Vælg Se pakke formularside (valgfrit).</strong>

en: Semantic UI
da: Semantiske UI

en: Set specific package limit (Use 0 for unlimited)
da: Sæt specifikke pakke grænse (brug 0 for ubegrænset)

en: Set the total used out of limit available in package
da: Angiv den samlede bruges uden for grænsen tilgængelig i pakken

en: Setup
da: Opsætning

en: Setup Wizard Introduction
da: Setup Wizard Introduktion

en: Silver Full Name Package
da: Sølv fulde navn pakke

en: Single Application/Contact
da: Kvikskrankerne ansøgning

en: Skip setup. I will setup the plugin manually
da: Springe opsætningen. Jeg vil setup plugin manuelt

en: Skip this step
da: Spring dette trin over

en: Starter Package
da: Startpakke

en: Subscription
da: Abonnement

en: Subscriptions will be included in one of the next releases!
da: Abonnementer vil fremgå af de næste udgaver!

en: Support the Ongoing Development of the core plugin, WP Job Manager
da: Støtte den igangværende udvikling af core plugin, WP Job Manager

en: Table Color
da: Tabel farve

en: Table Style
da: Tabeltypografi

en: Teal
da: Krikand

en: Thanks for installing <em>WP Job Manager Packages</em>!
da: Tak for du installerer <em>WP Job Manager pakker</em>!

en: The content above will be shown when the user does not have permissions and a package is required
da: Ovenstående indhold vil blive vist, når brugeren ikke har tilladelser og en pakke er påkrævet

en: The license has been successfully deactivated locally, but please visit your sMyles Plugins <a href="%s" target="_blank">My Account</a> page to verify this activation has been removed from our server.  There was an error automatically removing it, and chances are that is because it was already removed via your <a href="%s" target="_blank">My Account</a> page already..
da: Licensen er blevet korrekt deaktiveret lokalt, men besøge du siden sMyles Plugins <a href="%s" target="_blank"> Min konto</a> for at kontrollere denne aktivering er blevet fjernet fra vores server.  Der opstod en fejl under automatisk fjerner sig, og chancerne er, det er fordi det var allerede fjernet via siden <a href="%s" target="_blank"> Min konto</a> allerede...

en: The number of %s a user can contact with this package. Leave blank to allow unlimited.
da: Antallet af %s en bruger kan kontakte med denne pakke. Tomt tillade ubegrænset.

en: The number of %s names a user can view with this package.  Leave blank to allow unlimited.
da: Antallet af %s navne en bruger kan se med denne pakke.  Tomt tillade ubegrænset.

en: The number of listings a user can %s with this package. Leave blank to allow unlimited.
da: Antallet af forhandlere en bruger kan %s med denne pakke. Tomt tillade ubegrænset.

en: The number of listings a user can view with this package.  Leave blank to allow unlimited.
da: Antallet af lister en bruger kan se med denne pakke.  Tomt tillade ubegrænset.

en: There are many ways to support open-source projects such as WP Job Manager, for example code contribution, translation, or even telling your friends how awesome the plugin (hopefully) is. Thanks in advance for your support - it is much appreciated!
da: Der er mange måder at støtte open source-projekter såsom WP Job Manager, for eksempel kode bidrag, oversættelse, eller endda fortælle dine venner hvor awesome plugin (forhåbentlig) er. Tak på forhånd for jeres støtte - det er meget værdsat!

en: There is a new version of %1$s available. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s">update now</a>.
da: Der findes en ny version af %1$ s. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s"> Se version %3$ s detaljer</a> eller <a href="%4$s"> opdatere nu</a>.

en: This is not a valid package, or is an unlimited package.
da: Dette er ikke en gyldig pakke, eller er en ubegrænset pakke.

en: This page is useful if you wish to customize the apply/contact package selection page, separate from the standard one above.
da: Denne side er nyttigt, hvis du ønsker at tilpasse gælder/kontakt pakke udvalg siden, adskilt fra den standard en ovenfor.

en: This page is useful if you wish to customize the browse package selection page, separate from the standard one above.
da: Denne side er nyttigt, hvis du ønsker at tilpasse gennemse pakke udvalg siden, adskilt fra den standard en ovenfor.

en: This page is useful if you wish to customize the view listing package selection page, separate from the standard one above.
da: Denne side er nyttigt, hvis du ønsker at tilpasse Se notering pakke udvalg side, adskilt fra den standard en ovenfor.

en: This page should redirect in <span class="jmpack_redirect_in">%1$d</span> seconds, if not, please <a href="%2$s">click here</a>.
da: Denne side bør omdirigere i <span class="jmpack_redirect_in"> %1$ d</span> sekunder, hvis ikke, venligst <a href="%2$s"> Klik her</a>.

en: This page will be used as the default page for package selection, and works for any of the package types (view, browse, etc).
da: Denne side vil blive brugt som standardsiden for pakkevalg og værker for nogen typer pakke (visning, gennemse, osv).

en: This page will be used only for apply/contact packages (not required).
da: Denne side bruges kun til anvendelse/kontakt pakker (ikke påkrævet).

en: This page will be used only for browse packages (not required).
da: Denne side bruges kun til gennemse pakker (ikke påkrævet).

en: This page will be used only for view listing packages (not required).
da: Denne side bruges kun til Se notering pakker (ikke påkrævet).

en: This page will be used only for view name listing packages (not required).
da: Denne side bruges kun til Se navn notering pakker (ikke påkrævet).

en: This plugin has been tested with Listify, Jobify, Listable, Pet Sitter, and Babysitter themes ... if you have issues, or your theme is not compatible, please let me know!
da: Dette plugin er blevet testet med Listify, Jobify, Listable, Pet Sitter og Babysitter temaer... Hvis du har spørgsmål, eller hvis dit tema er ikke kompatibel, lad så mig det vide!

en: This plugin is full documented, check out the source code!
da: Dette plugin er fuldt dokumenteret, indskrive ud den kildekode!

en: This setup wizard will help you get started by creating the pages for package selection, and configuring those values in the settings for you.
da: Dette setup wizard vil hjælpe dig i gang ved oprettelse af sider til pakkevalg, og konfigurere disse værdier i indstillinger for dig.

en: To give you an understanding of how this plugin works, below is the flow process with examples. Examples below assume you have configured packages required for browse, view, and contact/apply.  This also assumes you have used the shortcode to output the form either on a page created in a previous setup step, or placed the shortcode inside the placeholder editor (in settings).
da: For at give dig en forståelse af, hvordan dette plugin virker, er nedenfor flow proces med eksempler. Eksemplerne nedenfor antage, du har konfigureret pakker kræves for at gennemse, se og kontakt/anvende.  Dette forudsætter også, du har brugt ufuldkommenhed til at udgive formularen enten på en side oprettet i en tidligere installation skridt, eller placeret ufuldkommenhed inde pladsholder editor (i indstillinger).

en: To go back to the %1$s you were previously viewing, <a href="%2$s">click here</a>.
da: For at gå tilbage til %1$ s du tidligere vist, <a href="%2$s"> Klik her</a>.

en: To override any package configuration above ...
da: At tilsidesætte enhver pakke konfiguration ovenfor...

en: To use a template override, make sure you place the file in the <code>jm_packages</code> directory/folder, in your child theme's directory/folder.
da: Hvis du vil bruge en skabelon tilsidesætte, Kontroller, at du placerer filen i <code>jm_packages</code>-mappen, i dit barn tema mappe.

en: Tweak Resume Visibility Settings
da: Tweak CV synlighedsindstillingerne

en: Tweak Visibility Settings
da: Justere indstillinger for synlighed

en: Type Colors
da: Type farver

en: Unable to determine slug to deactivate license.
da: Afskåret fra afgøre slug at deaktivere licens.

en: Unable to determine slug, license key, and/or email to activate license, contact support.
da: Afskåret fra afgøre slug, Licensnøglen, og/eller e-mail for at aktivere licensen, skal du kontakte support.

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Use Short Description
da: Brug kort beskrivelse

en: Used
da: Brugt

en: Used posts &hellip;
da: Brugt indlæg &hellip;

en: User
da: Bruger

en: User selects a package, and is redirected to checkout page to complete purchase.
da: Brugeren vælger en pakke og er omdirigeret til kassen side at fuldføre købet.

en: User visits Listings page and is either redirected to package form page, or shown the package selection form.
da: Brugeren er besøger programoversigter side og enten omdirigeret til pakke formularside eller vist pakke udvalg form.

en: User will be able to select an existing package from the package form to use (or they can select one to purchase).  Once they submit the form, they are redirected back to the listing to view like normal.
da: Brugeren vil være i stand til at vælge en eksisterende pakke fra formen pakke at bruge (eller de kan vælge at købe).  Når de indsender formularen, omdirigeres de tilbage til notering til at se lige normal.

en: View
da: Se

en: View %s
da: Se %s

en: View %s Name
da: Se %s navn

en: View %s Name limit
da: Se %s navn grænse

en: View %s Name?
da: Se %s navn?

en: View %s limit
da: Se %s grænse

en: View %s?
da: Se %s?

en: View 1 Full Listing<br/>Browse All Listings
da: Se 1 komplet liste <br/> Gennemse alle lister

en: View 1 Full Resume<br/>Browse All Resumes
da: Se 1 fuld genoptage <br/> Gennemse alle CV'er

en: View 10 Full Listings<br/>Apply/Contact 5 Listings<br/>Browse All Listings
da: Se 10 fuld lister <br/> anvende/kontakt 5 programoversigter <br/> Gennemse alle lister

en: View 10 Full Resumes<br/>View 5 Candidate Full Names<br/>Contact 5 Candidates<br/>Browse All Resumes
da: Se 10 fuld genoptager <br/> Se 5 kandidat fulde navne <br/> kontakt 5 kandidater <br/> Gennemse alle CV'er

en: View 5 Candidate Full Names
da: Se 5 kandidat fulde navne

en: View Color
da: Se farve

en: View Name
da: Se navn

en: View Name Color
da: Se navn farve

en: View Name Package
da: Se navn pakke

en: View Name Package Page
da: Se navn pakke side

en: View Name Rollover?
da: Se navn Rollover?

en: View Package Page
da: Se pakke side

en: View Resume Capability
da: Se CV kapacitet

en: View Resume name Capability
da: Se CV navn kapacitet

en: View Rollover?
da: Se Rollover?

en: View Unlimited Full Listings<br/>Apply/Contact 10 Listings<br/>Browse All Listings
da: Se ubegrænset fuld lister <br/> anvende/kontakt 10 fortegnelser <br/> Gennemse alle lister

en: View Unlimited Full Resumes<br/>View Unlimited Candidate Full Names<br/>Contact 10 Candidates<br/>Browse All Resumes
da: Se ubegrænset fuld genoptager <br/> Se ubegrænset kandidat fulde navne <br/> kontakt 10 kandidater <br/> Gennemse alle CV'er

en: Visibility Packages
da: Synlighed pakker

en: WC Paid Listings %s Packages
da: WC betalt programoversigter %s pakker

en: WP Job Manager - Packages
da: WP Job Manager - pakker

en: WP Job Manager - Packages is missing requirements and has been <a href="%s">deactivated</a>. Please make sure all requirements are available.
da: WP Job Manager - pakker der mangler krav og er blevet <a href="%s"> deaktiveret</a>. Kontroller, at alle krav er tilgængelige.

en: WP Job Manager Packages requires WooCommerce Subscriptions 2.0 and above. Please upgrade as soon as possible!
da: WP Job Manager pakker kræver WooCommerce abonnementer 2,0 og derover. Du kan opgradere så hurtigt som muligt!

en: Wait Time
da: Vente tid

en: When user selects a listing, they will be shown the listing like normal (if they have unlimited package), otherwise they are either redirected or shown the package form page (like above).
da: Når brugeren vælger en fortegnelse, vil de blive vist notering som normalt (hvis de har ubegrænset pakke), de er enten omdirigeret eller på anden måde vist siden pakke form (som ovenfor).

en: Whether or not this user package supports this feature
da: Hvorvidt denne bruger pakken understøtter denne funktion

en: White Dimmer
da: Hvid lysdæmper

en: WooCommerce Was Not Detected
da: WooCommerce blev ikke fundet

en: Yellow
da: Gul

en: Yes
da: Ja

en: Yes, enable <a href="%s" target="_blank">Semantic UI</a>
da: Ja, aktivere <a href="%s" target="_blank"> Semantiske UI</a>

en: Yes, enable <a href="%s" target="_blank">Semantic UI</a> table styling for the My Packages list
da: Ja, aktivere <a href="%s" target="_blank"> Semantiske UI</a> tabel styling til listen mine pakker

en: Yes, enable custom redirect settings
da: Ja, aktivere brugerdefinerede Omdiriger indstillinger

en: Yes, enable custom type colors settings
da: Ja, aktivere brugerdefinerede type farver indstillinger

en: Yes, hide all page contents while showing the dimmer.
da: Ja, skjule alle sideindholdet samtidig viser lysdæmper.

en: Yes, redirect to the %1$s %2$s package select page
da: Ja, omdirigere til %1$ s %2$ s pakke Vælg side

en: Yes, require administrators to have package
da: Ja, kræve, at administratorer har pakke

en: Yes, use the %1$s %2$s placeholder as redirect notice
da: Ja, brug %1$ s %2$ s pladsholderen som Omdiriger meddelelse

en: Yes, use the white (inverted) dimmer color.
da: Ja, brug den hvide (inverterede) lysdæmper farve.

en: You can now %s this listing
da: Du kan nu %s denne liste

en: You have successfully activated the %s license, and will now be able to automatically upgrade this plugin through WordPress when an update is available.
da: Du har med held aktiveret %s licens, og vil nu være i stand til automatisk at opgradere dette plugin via WordPress, når en opdatering er tilgængelig.

en: You have successfully deactivated the %s license.
da: Du har med held slået %s licens.

en: Your Packages:
da: Dine pakker:

en: Your packages
da: Dine pakker

en: apply to
da: gælde for

en: browse all listings
da: Gennemse alle lister

en: https://plugins.smyl.es/wp-job-manager-packages
da: https://plugins.smyl.es/WP-job-Manager-Packages

en: listing
da: notering

en: n/a
da: Nielsen

en: of
da: af

en: page
da: side

en: sMyles Plugins Licensing
da: sMyles Plugins licenser

en: unlimited
da: ubegrænset

en: view %s single listing | view %s single listings
da[0]: Se %s enkelt fortegnelse
da[1]: Se %s enkelt lister

en: view %s single listing name | view %s single listing names
da[0]: Se %s enkelt notering navn
da[1]: Se %s enkelt notering navne
