WP Job Manager - Packages 1.0.0 - en to ja_JP translation catalogue (376 entries)

en:  Successfully Activated!
ja_JP: 正常にアクティブ化!

en:  Successfully Deactivated!
ja_JP: 非アクティブ化しました!

en: %1$s %2$s
ja_JP: %1$ の %2$ s

en: %1$s %2$s Admin
ja_JP: %1$ の %2$ s 管理者

en: %1$s %2$s Placeholder
ja_JP: %1$ の %2$ s プレース ホルダー

en: %1$s %2$s Redirect
ja_JP: %1$ %2$ s をリダイレクトします。

en: %1$s %2$s Redirect Notice
ja_JP: %1$ の %2$ のリダイレクト通知

en: %1$s %2$s limit
ja_JP: %1$ の %2$ の制限

en: %1$s Rollover?
ja_JP: %1$ s ロール オーバーか。

en: %1$s Visibility Pages
ja_JP: %1$ の表示ページ

en: %1$s out of %2$d available %3$s used
ja_JP: %2$ d 利用 %3$ s 使用のうち %1$ s

en: %s %s listing | %s %s listings
ja_JP[0]: %s のリスト
ja_JP[1]: %s のリスト

en: %s Color
ja_JP: %s の色

en: %s Limit
ja_JP: %s の制限

en: %s Package
ja_JP: %s パッケージ

en: %s Package Page
ja_JP: %s パッケージ ページ

en: %s Packages
ja_JP: %s パッケージ

en: %s Posts
ja_JP: %s の記事

en: %s Used
ja_JP: %s 使用

en: %s Visibility
ja_JP: %s の可視性

en: %s Visibility Package
ja_JP: %s 表示パッケージ

en: %s Visibility Subscription
ja_JP: %s の可視性サブスクリプション

en: %s to
ja_JP: %s

en: , and
ja_JP: そして

en: , or use a
ja_JP: 、または使用、

en: 1. Introduction
ja_JP: 1. はじめに

en: 2. Page Setup
ja_JP: 2. ページ設定

en: 3. Packages Setup
ja_JP: 3. パッケージのセットアップ

en: 3. Resume Page Setup
ja_JP: 3. ページ セットアップを再開します。

en: 4. Done
ja_JP: 4. [完了

en: 4. Packages Setup
ja_JP: 4. パッケージのセットアップ

en: 5. Done
ja_JP: 5. 完了

en: <a href="%1$s">Please activate your license key</a> in order to receive updates and support for "%2$s".
ja_JP: 更新を受信および「%2$ s」をサポートするために <a href="%1$s"> ライセンス キーをアクティブ</a> をします。

en: <a href="%2$s" target="_blank">Template Override</a>: <code>%1$s</code>.
ja_JP: <a href="%2$s"target="_blank"> テンプレートをオーバーライド</a>: <code>%1$ s</code>。

en: <em>WP Job Manager Packages</em> includes %1$sshortcodes%2$s which can be used within your %3$spages%2$s to output content. These can be created for you below. For more information on the available shortcodes, view the %4$sshortcode documentation%2$s.
ja_JP: <em>WP ジョブ マネージャーのパッケージ</em> には、%1$ sshortcodes %2$ のコンテンツを出力する %3$ spages %2$ ・ s 内で使用することができますが含まれています。これらの下に作成することができます。利用できるショート コードの詳細については、%4$ sshortcode ドキュメント %2$ s を表示します。

en: A <a href="%s">package</a> is required to browse listings, please select one from below.
ja_JP: <a href="%s"> パッケージ</a> のリストを参照したり、下から 1 つを選択してください必要です。

en: A <a href="%s">package</a> is required to view the full name on this listing.
ja_JP: <a href="%s"> パッケージ</a> は、この一覧の完全な名前を表示するのには必要です。

en: A status is required for a package, please select one from the dropdown (must be active to show in user account)
ja_JP: ステータスはパッケージに必要な (ユーザー アカウントをアクティブにする必要があります) ドロップダウン リストから 1 つを選択してください。

en: A total of %d packages were successfully created!
ja_JP: 合計 %d 個のパッケージが正常に作成された!

en: A total of %d pages were successfully created!
ja_JP: %D ページの合計が正常に作成された!

en: Actions
ja_JP: アクション

en: Activate License
ja_JP: ライセンスを認証します。

en: Activated:
ja_JP: アクティブ化。

en: Activating ...
ja_JP: アクティブにする.

en: Add User Package
ja_JP: ユーザ パッケージを追加します。

en: Add a new Product/Package
ja_JP: 新しい製品/パッケージを追加します。

en: Add to cart
ja_JP: カートに追加します。

en: Administrators are not required to have packages, make sure to use a separate user account to test with.
ja_JP: 管理者は、パッケージをテストする別のユーザー アカウントを使用することを確認する必要はありません。

en: After purchase is complete, notification is shown with link to return to page user was previously viewing.
ja_JP: 購入手続きが完了すると、通知が表示されますページに戻るリンクを持つユーザーが以前表示していた。

en: All Done!
ja_JP: すべて完了しました。

en: All current user packages can be viewed (along with associated listings) on the My Account page.
ja_JP: 現在のユーザーのすべてのパッケージは、[マイ アカウント] ページ (関連付けられたリスト) と共に表示できます。

en: Allow %s?
ja_JP: %S を許可しますか。

en: Allow Browsing?
ja_JP: 参照を許可するか。

en: Allow Contact?
ja_JP: 連絡先を許可しますか。

en: Allow to %s listings with this package (if package required in settings).
ja_JP: (パッケージは、設定に必要な) 場合このパッケージ %s リストできるようにします。

en: Allow to browse listings with this package (if package required in settings).
ja_JP: (パッケージは、設定に必要な) 場合、このパッケージのリストを参照できるようにします。

en: Allow to contact listing with this package (if package required in settings).
ja_JP: (パッケージは、設定に必要な) 場合このパッケージが付いているリストを連絡できるようにします。

en: Allow to view %s name with this package (if package required in settings).
ja_JP: (パッケージは、設定に必要な) 場合このパッケージ %s 名を表示できるようにします。

en: Allow to view single listings with this package (if package required in settings).
ja_JP: (パッケージは、設定に必要な) 場合に単一のリストでこのパッケージを表示することができます。

en: Amount of time (in seconds) to wait before executing redirect.  Set to 0 (zero) to immediately redirect.
ja_JP: 時間 (単位は秒) のリダイレクトを実行する前に待機します。 0 (ゼロ) に設定すると、すぐにリダイレクトします。

en: And don't forget, if you need any more help using <em>WP Job Manager Packages</em> you can consult the %1$sdocumentation%2$s or %3$scontact me via the support area%2$s!
ja_JP: そして、<em>WP ジョブ マネージャー パッケージ</em> を使用してより多くの助けを必要がある場合相談できる、%1$ sdocumentation %2$ s または %3$ scontact 私サポート エリア %2$ s を忘れないで!

en: Apply
ja_JP: 適用

en: Apply for job
ja_JP: 求人に応募します。

en: Apply/Contact 1 Listing
ja_JP: 1 リストの適用/連絡先

en: Available Shortcodes:
ja_JP: 利用できるショート コード:

en: Black
ja_JP: ブラック

en: Blue
ja_JP: ブルー

en: Browse
ja_JP: [参照]

en: Browse %s
ja_JP: %S を参照します。

en: Browse Color
ja_JP: 色を参照します。

en: Browse Package Page
ja_JP: パッケージ ページを参照します。

en: Browse Resume Capability
ja_JP: 再開機能を参照します。

en: By default, the standard dimmer color is black, enable this setting to use the inverted color, white.
ja_JP: 既定では、標準的な調光器の色は黒、白反転色を使用するこの設定を有効にします。

en: By default, when a redirect is enabled, a dimmer will be shown that covers the entire page contents with a loading icon in the middle, and notice text below it.  Enable this option to hide all content behind the dimmer (to only show loader and notice text).
ja_JP: 既定では、リダイレクトを有効にすると、調光器、表示の読み込みアイコンを中部、下のお知らせテキストにページ全体の内容をカバーします。 (ショー ローダーとの通知テキストのみ) に調光器の背後にあるすべてのコンテンツを非表示にするこのオプションを有効にします。

en: CSV (Comma Separated Value) of Post IDs used
ja_JP: 記事 Id の CSV (カンマ区切り)

en: Capability Override Settings
ja_JP: 機能設定の上書き

en: Choose %s Package
ja_JP: %S パッケージを選択します。

en: Choose Contact Package
ja_JP: 連絡先パッケージを選択します。

en: Choose a Browse Package
ja_JP: 参照パッケージを選択します。

en: Choose a Package
ja_JP: パッケージを選択します。

en: Choose a View Name Package
ja_JP: ビュー名パッケージを選択します。

en: Choose a View Package
ja_JP: 表示パッケージを選択します。

en: Choose a product&hellip;
ja_JP: 製品を選択 &hellip;

en: Choose a status&hellip;
ja_JP: 状態を選択 &hellip;

en: Click Here to Active/Install WooCommerce
ja_JP: ここをクリックしてアクティブ/インストール WooCommerce

en: Connection failed to the License Key API server - possible server issue.
ja_JP: 使用可能なサーバーの問題 - ライセンス キー API サーバーに接続に失敗しました。

en: Contact
ja_JP: お問い合わせ

en: Contact %1$s
ja_JP: 連絡先 %1$ s

en: Contact %s limit
ja_JP: 連絡先 %s の制限

en: Contact 1 Candidate
ja_JP: 1 候補者にお問い合わせください。

en: Contact Color
ja_JP: 色にお問い合わせください。

en: Contact Details Capability
ja_JP: 連絡先の詳細機能

en: Contact Package Page
ja_JP: パッケージお問い合わせ

en: Contact Rollover?
ja_JP: ロール オーバーに連絡?

en: Content Shortcode
ja_JP: コンテンツ ショート

en: Continue to page setup
ja_JP: ページ セットアップ」に進みます

en: Contribute a localization
ja_JP: ローカライズを貢献します。

en: Contribute code or report a bug
ja_JP: コードを貢献またはバグを報告します。

en: Create Selected Packages
ja_JP: 選択したパッケージを作成します。

en: Create and configure custom Visibility Packages for WP Job Manager and WP Resume Manager to require visitors to purchase a package to view, apply, contact, browse, and more!
ja_JP: 作成および WP ジョブ マネージャーと表示、適用、連絡、参照すると、パッケージを購入する訪問者を要求する WP 再開マネージャーのカスタム表示パッケージを構成する!

en: Current status of the package.  Package must be active to show in user account and available to the user.  On-hold status normally means it's a subscription pending renewal payment.
ja_JP: パッケージの現在のステータス。 パッケージがユーザーのアカウントを表示するアクティブなユーザーが利用できる必要があります。 保留の状態は通常それが保留中の更新の支払い契約を意味します。

en: Currently WooCommerce is the only support backend payment/cart/e-commerce system.  Let me know if there's another one you would like integrated.
ja_JP: 現在 WooCommerce は、唯一サポート バックエンド支払い/カート/電子商取引システムです。 統合を望む別があるか教えてください。

en: Currently the only integration available with WP Job Manager Packages, is through WooCommerce (although others will be added later). WooCommerce was not detected as being activated on your site.
ja_JP: 現在 WP ジョブ マネージャー パッケージとは唯一の統合が WooCommerce を (他は後で追加されます) です。あなたのサイトでアクティブ化すると、WooCommerce は検出されませんでした。

en: Customize Redirect
ja_JP: リダイレクトをカスタマイズします。

en: Customize Type Colors
ja_JP: 種類の色をカスタマイズします。

en: Customize color to use for the the %1$s type
ja_JP: 使用する色をカスタマイズする、%1$ のタイプ

en: Customize color to use for the the browse type
ja_JP: 使用する色をカスタマイズする、参照型

en: Customize color to use for the the contact type
ja_JP: 使用する色をカスタマイズ、連絡先の種類

en: Customize color to use for the the table
ja_JP: 使用する色をカスタマイズする、テーブル

en: Customize color to use for the the view name type
ja_JP: 使用する色をカスタマイズする、ビュー名の種類

en: Customize color to use for the the view type
ja_JP: 使用する色をカスタマイズする、ビューの種類

en: DO NOT proceed with this step before installing and activating WooCommerce!  WooCommerce must be installed and activated before adding packages!
ja_JP: インストールと WooCommerce をアクティブ化する前にこの手順は実行しないでください! WooCommerce をインストールしてパッケージを追加する前にアクティブ化する必要があります!

en: Deactivate License
ja_JP: ライセンスを非アクティブ化します。

en: Deactivate the %s License?
ja_JP: %S のライセンスを非アクティブ化するか。

en: Deactivating ...
ja_JP: 非アクティブ化する.

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Apply/Contact Packages
ja_JP: パッケージの適用/連絡先

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Browse Packages
ja_JP: パッケージを参照します。

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Browse Resume Packages
ja_JP: 履歴書パッケージを参照します。

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Resume Contact Packages
ja_JP: パッケージをお問い合わせを再開します。

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Resume Visibility Packages
ja_JP: 視認性パッケージを再開します。

[ctx: Default page title (wizard)]
en: View Name Resume Packages
ja_JP: 名前の履歴書パッケージを見る

[ctx: Default page title (wizard)]
en: View Packages
ja_JP: パッケージを見る

[ctx: Default page title (wizard)]
en: View Resume Packages
ja_JP: 履歴書パッケージを見る

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Visibility Packages
ja_JP: 視認性パッケージ

en: Delete
ja_JP: 削除

en: Details
ja_JP: 詳細

en: Edit
ja_JP: 編集

en: Enable this to use and customize the Semantic UI styling.
ja_JP: これを使用してセマンティック UI スタイルをカスタマイズを有効にします。

en: Enable this to use the short description for your own custom wording on the package selection form for listings.
ja_JP: このリストのパッケージ選択フォームで独自のカスタムの文言の短い説明を使用するを有効にします。

en: Enable to customize the redirect settings and configuration.
ja_JP: リダイレクトの設定および構成のカスタマイズを有効にします。

en: Enable to customize the type colors.
ja_JP: 種類の色をカスタマイズするを有効にします。

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to browse resumes. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
ja_JP: 履歴書を閲覧するために必要な <a href="%s"> 機能</a> を入力します。役割/機能のコンマ区切りリストをサポートします。

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to view a single resume. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
ja_JP: 単一の履歴を表示するために必要な <a href="%s"> 機能</a> を入力します。役割/機能のコンマ区切りリストをサポートします。

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to view contact details on a resume. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
ja_JP: 履歴書の連絡先の詳細を表示するために必要な <a href="%s"> 機能</a> を入力します。役割/機能のコンマ区切りリストをサポートします。

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to view resumes names. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
ja_JP: 履歴書の名前を表示するために必要な <a href="%s"> 機能</a> を入力します。役割/機能のコンマ区切りリストをサポートします。

en: Enter your license key and email and hit return. A valid key is required for updates.
ja_JP: あなたのライセン スキーとメール アドレスを入力し、return キーを押します。有効なキーは、更新に必要です。

en: Error
ja_JP: エラー

en: Error determining the plugin Product ID.
ja_JP: エラーがプラグイン製品 ID を決定します。

en: Error pulling the email associated with the license key from option data.
ja_JP: オプション データからライセンス キーに関連付けられている電子メールをプルにエラーが発生しました。

en: Error pulling the instance ID associated with the license key from option data.
ja_JP: エラー オプション データからライセンス キーに関連付けられたインスタンス ID を引っ張るします。

en: Error pulling the license key from option data.
ja_JP: エラーは、オプションのデータからライセン スキーを引っ張ってします。

en: Error!
ja_JP: エラー!

en: Feature
ja_JP: 機能

en: Few key points:
ja_JP: 重要な点:

en: Fields
ja_JP: フィールド

en: Flow Process:
ja_JP: 流れ:

en: Free
ja_JP: 無料

en: Get Started
ja_JP: 始める

en: Green
ja_JP: グリーン

en: Grey
ja_JP: グレー

en: Guest
ja_JP: ゲスト

en: Help other users on the forums
ja_JP: フォーラムの他のユーザーに役立つ

en: Hide All
ja_JP: すべて非表示します。

en: Hide notice
ja_JP: 通知を非表示します。

en: If enabled, administrators will be required to have a package with permissions for this type.
ja_JP: 有効な場合、管理者はパッケージをこの種類のアクセス許可を持つ必要があります。

en: If enabled, the frontend user package list tables will use the Semantic UI styling.
ja_JP: 有効な場合、フロント エンド ユーザー パッケージ リスト テーブルは意味 UI スタイルを使用します。

en: If enabled, the placeholder value will be used as the notice shown before redirecting (instead of default one).
ja_JP: 有効にした場合、プレース ホルダーの値は (デフォルトのもの) の代わりにリダイレクトする前に示す通知として使用されます。

en: If enabled, users without permissions will be redirected to the page (configured in Pages tab) to purchase or select package to use.
ja_JP: 有効な場合、アクセス許可のないユーザーを購入または使用するパッケージを選択する (ページ] タブで設定) ページにリダイレクトされます。

en: If enabled, visitors will be required to have a %1$s package with %2$s permissions, to %3$s a listing.
ja_JP: 有効な場合、訪問者は %2$ の権限、%3$ のリストを持つ %1$ のパッケージを持っている必要があります。

en: If enabled, visitors will be required to have a %1$s package with contact permissions, to contact any single %1$s.
ja_JP: 有効にした場合、訪問者は %1$ s パッケージを任意の単一 %1$ s に連絡する連絡先のアクセス許可を持つ必要があります。

en: If enabled, visitors will be required to have a %1$s package with view names permissions, for %1$s names to be visible.
ja_JP: 有効な場合、訪問者は %1$ の名を表示するためのビューの名前権限を持つ %1$ のパッケージを持っている必要があります。

en: If enabled, visitors will be required to have a %s package with view permissions, to view any single listing page.
ja_JP: 有効な場合、訪問者は %s パッケージを任意の単一のリストのページを表示するのには、表示する権限が必要になります。

en: If enabled, visitors will be required to have a package with browse permissions, to view the listing summary on the browse/list/search page.
ja_JP: 有効な場合、訪問者がパッケージを参照/リスト/検索ページにリストの概要を表示するのには、参照のアクセス許可を持つ必要があります。

en: If the user has an unlimited package, they will immediately be able to view, contact, etc.  Only packages with limits will require them to select a package to use.
ja_JP: ユーザーに無制限のパッケージがある場合、すぐに表示、連絡等することができるになります。 制限を持つパッケージのみを使用するパッケージを選択する必要になります。

en: If you do not plan to use the specific package type shortcodes (for separate pages), you need to make sure this page exists as it will be used as the fallback page if the type specific pages do not exist (or are not configured in settings).
ja_JP: (別ページ) を特定のパッケージ型ショート コードを使用する場合は、型の特定ページが存在しない (または設定で構成されていない) 場合に、フォールバック ページとして使用されます、このページが存在するかどうかを確認する必要があります。

en: If you want to skip the wizard and setup the pages and shortcodes yourself manually, you can do so very easily using any of the available shortcodes. Refer to the %sdocumentation%s for help.
ja_JP: ウィザードをスキップし、セットアップ ページやショート コード自分手動でする場合は、非常に簡単に利用できるショート コードのいずれかを使用してを行うことができます。%Sdocumentation% s ヘルプを参照してください。

en: If you would like, we can also setup <strong>DEMO</strong> packages for you to use.  This is not required, and is provided for demonstration purposes only, you will still need to customize the packages to suit your needs.
ja_JP: 場合は、我々 も <strong>デモ</strong> を使用するパッケージをセットアップすることができます。 これは、必須ではありません、デモンストレーションのみを目的、ニーズに合わせてパッケージをカスタマイズする必要がまだ提供されます。

en: Installed Version:
ja_JP: インストールされているバージョン:

en: It looks like you have WP Job Manager Resumes installed/activated, so let's setup those pages as well!
ja_JP: あなたは同様にそれらのページをセットアップ インストール/アクティブ、それでは WP ジョブ マネージャー再開のようですね!

en: Job
ja_JP: ジョブ

en: Job Manager Packages Setup
ja_JP: ジョブ マネージャー パッケージのセットアップ

en: Jobs
ja_JP: ジョブ

en: Leave a positive review
ja_JP: 肯定的なレビューを残す

en: License
ja_JP: ライセンス

en: Limit
ja_JP: 制限

en: Limits
ja_JP: 制限

en: Listable currently only supports the redirect feature.
ja_JP: Listable 現在のみサポート リダイレクト機能します。

en: Listing Packages
ja_JP: パッケージの一覧

en: Listings
ja_JP: リスト

en: Looks like you're all set to start using the plugin. In case you're wondering where to go next:
ja_JP: あなたはすべてのプラグインを使用して起動する設定しているように見えます。場合に、どこへ行こうが迷ってください。

en: My %s Visibility Packages
ja_JP: 私の %s の可視性パッケージ

en: Myles McNamara
ja_JP: マイルズ ・ マクナマラ

en: No
ja_JP: 違います

en: No Packages Found
ja_JP: ないパッケージが見つかりませんでした。

en: No packages found
ja_JP: ないパッケージが見つかりませんでした。

en: None
ja_JP: どれも

en: Olive
ja_JP: オリーブ

en: Once you have installed AND activated, refresh this page, or click below to continue setup.
ja_JP: 一度インストールし、アクティブ化、このページを更新または [下] をクリックしてセットアップを続行します。

en: Once you have installed/activated, refresh this page, or click below to continue setup.
ja_JP: インストール/有効にした後、このページを更新または [下] をクリックしてセットアップを続行します。

en: Optionally link this package to a product.
ja_JP: 必要に応じて製品にこのパッケージをリンクします。

en: Optionally link this package to an order.
ja_JP: 必要に応じて注文するこのパッケージをリンクします。

en: Orange
ja_JP: オレンジ

en: Order ID
ja_JP: 注文 ID

en: Output package limit set for %s (will output number or unlimited based on config)
ja_JP: 出力パッケージの制限値 %s (番号または無制限に基づいて構成の出力は) の設定

en: Output package limit set for View (will output number or unlimited based on config)
ja_JP: ビュー (番号または無制限の設定に基づいて出力) の出力パッケージの制限値を設定

en: Output package limit set for View Name (will output number or unlimited based on config)
ja_JP: ビュー名 (番号または無制限に基づいて設定が出力されます) に設定された出力パッケージ制限

en: Output price (cost) of package (you MUST include this!)
ja_JP: 出力価格 (コスト) のパッケージ (あなたはこれを含める必要があります!)

en: Package
ja_JP: パッケージ

en: Package Description
ja_JP: パッケージの説明

en: Package Features
ja_JP: パッケージの機能

en: Package Name
ja_JP: パッケージ名

en: Package Price
ja_JP: パッケージ価格

en: Package Setup
ja_JP: パッケージのセットアップ

en: Package Title
ja_JP: パッケージのタイトル

en: Package Type
ja_JP: パッケージの種類

en: Package successfully deleted
ja_JP: パッケージが正常に削除されました

en: Package successfully saved
ja_JP: 正常に保存されたパッケージ

en: Packages
ja_JP: パッケージ

en: Page Description
ja_JP: ページの説明

en: Page Setup
ja_JP: ページ設定

en: Page Title
ja_JP: ページのタイトル

en: Pink
ja_JP: ピンク

en: Please <a href="%1$s">select a package</a> to %2$s this listing.
ja_JP: このリストの %2$ s <a href="%1$s"> パッケージを選択して</a> ください。

en: Please <a href="%s">select a package</a> to browse listings.
ja_JP: <a href="%s"> パッケージを選択</a> するとリストを参照してください。

en: Please <a href="%s">select a package</a> to browse resumes.
ja_JP: 再開を参照する <a href="%s"> パッケージを選択</a> をしてください。

en: Please <a href="%s">select a package</a> to view this listing's details.
ja_JP: このリストの詳細を表示する <a href="%s"> パッケージを選択</a> してください。

en: Please select a <a href="%s">package</a> to view the full candidate name.
ja_JP: における候補者名を表示する <a href="%s"> パッケージ</a> を選択してください。

en: Please select a user from the dropdown to associate this user package with.
ja_JP: このユーザー パッケージを関連付けるにはドロップ ダウン リストからユーザーを選択してください。

en: Plugin Not Found
ja_JP: プラグインが見つかりません

en: Plugins
ja_JP: プラグイン

en: Plus Package
ja_JP: プラス パッケージ

en: Premium Package
ja_JP: プレミアム パッケージ

en: Product
ja_JP: 製品

en: Purchase Package:
ja_JP: パッケージを購入するには。

en: Purchase packages
ja_JP: パッケージを購入します。

en: Purple
ja_JP: 紫

en: Read More
ja_JP: 続きを読む

en: Red
ja_JP: 赤

en: Redirects
ja_JP: リダイレクト

en: Remaining
ja_JP: 残り

en: Require %1$s package to %2$s a %1$s
ja_JP: %1$ のパッケージ %2$ の %1$ s を必要

en: Require %1$s package to view a single %1$s
ja_JP: シングル %1$ s を表示するのには %1$ のパッケージを必要とします。

en: Require %s package to browse listings
ja_JP: %S パッケージ リストを参照を必要

en: Require %s package to view resumes names
ja_JP: 履歴書の名前を表示するのには %s パッケージを必要とします。

en: Require contact package to contact a %1$s
ja_JP: %1$ s に連絡する連絡先のパッケージを必要とします。

en: Resume
ja_JP: 再開

en: Resume Packages
ja_JP: パッケージを再開します。

en: Resume Page Setup
ja_JP: ページ セットアップを再開します。

en: Resume Visibility
ja_JP: 視認性を再開します。

en: Resumes
ja_JP: 再開

en: Rollover (Add) unused credits to package when subscription is renewed.
ja_JP: ロール オーバー (追加) 未使用クレジット パッケージにサブスクリプションを更新するとき。

en: Save Package
ja_JP: パッケージを保存します。

en: Select %s Package
ja_JP: %S パッケージを選択します。

en: Select Browse Package
ja_JP: 参照パッケージを選択します。

en: Select Contact Package
ja_JP: 連絡先パッケージを選択します。

en: Select Package
ja_JP: パッケージを選択します。

en: Select Package Form Page
ja_JP: パッケージ フォーム ページを選択します。

en: Select a Package
ja_JP: パッケージを選択します。

en: Select a View Name Package
ja_JP: ビュー名パッケージを選択します。

en: Select a View Package
ja_JP: 表示パッケージを選択します。

en: Select the page where you have placed the <code>[apply_job_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select %s package form page (optional).</strong>
ja_JP: <code>[Apply_job_packages]</code> ショート コードが置かれているページを選択 <strong>カスタム選択 %s パッケージ フォーム ページ (オプション) を使用する場合</strong>。

en: Select the page where you have placed the <code>[browse_job_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select browse package form page (optional).</strong>
ja_JP: <code>[Browse_job_packages]</code> ショート コードが置かれているページを選択 <strong>参照パッケージ フォーム ページ (任意) を選択カスタムを使用する場合</strong>。

en: Select the page where you have placed the <code>[browse_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select browse package form page (optional).</strong>
ja_JP: <code>[Browse_resume_packages]</code> ショート コードが置かれているページを選択 <strong>参照パッケージ フォーム ページ (任意) を選択カスタムを使用する場合</strong>。

en: Select the page where you have placed the <code>[contact_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select contact package form page (optional).</strong>
ja_JP: <code>[Contact_resume_packages]</code> ショート コードが置かれているページを選択 <strong>パッケージ フォーム ページ (省略可能) カスタムを使用する場合、選択に連絡</strong>。

en: Select the page where you have placed the <code>[job_visibility_packages]</code> shortcode. This lets the plugin know where the form is located.
ja_JP: <code>[Job_visibility_packages]</code> ショート コードが置かれているページを選択します。これはフォームがある知っているプラグインすることができます。

en: Select the page where you have placed the <code>[resume_visibility_packages]</code> shortcode. This lets the plugin know where the form is located.
ja_JP: <code>[Resume_visibility_packages]</code> ショート コードが置かれているページを選択します。これはフォームがある知っているプラグインすることができます。

en: Select the page where you have placed the <code>[view_job_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select view package form page (optional).</strong>
ja_JP: <code>[View_job_packages]</code> ショート コードが置かれているページを選択 <strong>表示を選択するカスタム パッケージ フォーム ページ (オプション) を使用する場合</strong>。

en: Select the page where you have placed the <code>[view_name_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select view name package form page (optional).</strong>
ja_JP: <code>[View_name_resume_packages]</code> ショート コードが置かれているページを選択 <strong>カスタム選択ビュー名パッケージ フォーム ページ (オプション) を使用する場合します</strong>。

en: Select the page where you have placed the <code>[view_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select view package form page (optional).</strong>
ja_JP: <code>[View_resume_packages]</code> ショート コードが置かれているページを選択 <strong>表示を選択するカスタム パッケージ フォーム ページ (オプション) を使用する場合</strong>。

en: Semantic UI
ja_JP: 意味 UI

en: Set specific package limit (Use 0 for unlimited)
ja_JP: セットの特定のパッケージの制限 (0 を使用無制限)

en: Set the total used out of limit available in package
ja_JP: パッケージで利用可能な制限から使用される合計を設定します。

en: Setup
ja_JP: セットアップ

en: Setup Wizard Introduction
ja_JP: セットアップ ウィザードの導入

en: Silver Full Name Package
ja_JP: 銀の完全名パッケージ

en: Single Application/Contact
ja_JP: 単一のアプリケーション/連絡先

en: Skip setup. I will setup the plugin manually
ja_JP: セットアップをスキップします。手動でプラグインをセットアップします。

en: Skip this step
ja_JP: この手順をスキップします。

en: Starter Package
ja_JP: スターター パッケージ

en: Status
ja_JP: ステータス

en: Subscription
ja_JP: サブスクリプション

en: Subscriptions will be included in one of the next releases!
ja_JP: サブスクリプションは、次のリリースの 1 つに含まれます!

en: Support the Ongoing Development of the core plugin, WP Job Manager
ja_JP: コアのプラグインは、WP の仕事マネージャーの継続的な開発を支援します。

en: Table Color
ja_JP: 表の色

en: Table Style
ja_JP: 表のスタイル

en: Teal
ja_JP: ティール

en: Thanks for installing <em>WP Job Manager Packages</em>!
ja_JP: <em>WP ジョブ マネージャー パッケージ</em> をインストールするためのおかげで!

en: The content above will be shown when the user does not have permissions and a package is required
ja_JP: ユーザーにアクセス許可がないパッケージが必要な場合、上記のコンテンツが表示されます。

en: The license has been successfully deactivated locally, but please visit your sMyles Plugins <a href="%s" target="_blank">My Account</a> page to verify this activation has been removed from our server.  There was an error automatically removing it, and chances are that is because it was already removed via your <a href="%s" target="_blank">My Account</a> page already..
ja_JP: ライセンスが正常に非アクティブ化されてローカルで、しかし、この活性化は、私たちのサーバーから削除されていることを確認するあなたの sMyles プラグイン <a href="%s"target="_blank"> マイアカウント</a> のページをご覧ください。 自動的に削除すること、エラーが発生しましたし、チャンスはすでに <a href="%s"target="_blank"> マイ ・ アカウント</a> ページから既に削除されたためにである.

en: The number of %s a user can contact with this package. Leave blank to allow unlimited.
ja_JP: %S ユーザーの数は、このパッケージに連絡できます。空白を許可に無制限。

en: The number of %s names a user can view with this package.  Leave blank to allow unlimited.
ja_JP: このパッケージで、ユーザー %s の名前の数を表示できます。 空白を許可に無制限。

en: The number of listings a user can %s with this package. Leave blank to allow unlimited.
ja_JP: ユーザーがリストの数は、このパッケージ %s をことができます。空白を許可に無制限。

en: The number of listings a user can view with this package.  Leave blank to allow unlimited.
ja_JP: このパッケージで、ユーザー リストの数を表示できます。 空白を許可に無制限。

en: There are many ways to support open-source projects such as WP Job Manager, for example code contribution, translation, or even telling your friends how awesome the plugin (hopefully) is. Thanks in advance for your support - it is much appreciated!
ja_JP: オープン ソース プロジェクトなど WP ジョブ マネージャー、たとえばコード貢献、翻訳をサポートする多くの方法があるかがも (たぶん) お友達すごいプラグインを指示します。あなたのサポートを前もってありがとう - それは感謝!

en: There is a new version of %1$s available. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s">update now</a>.
ja_JP: 利用できる %1$ s の新しいバージョンがあります。<a target="_blank"class="thickbox"href="%2$s"> ビュー バージョン %3$ の詳細</a> または <a href="%4$s"> 今すぐ更新</a> します。

en: This is not a valid package, or is an unlimited package.
ja_JP: これは有効なパッケージではありませんまたは無制限のパッケージです。

en: This page is useful if you wish to customize the apply/contact package selection page, separate from the standard one above.
ja_JP: このページは、上記の標準の 1 つから別適用/連絡先パッケージ選択ページをカスタマイズしたい場合に便利です。

en: This page is useful if you wish to customize the browse package selection page, separate from the standard one above.
ja_JP: このページは、上記の標準の 1 つから別参照パッケージ選択ページをカスタマイズしたい場合に便利です。

en: This page is useful if you wish to customize the view listing package selection page, separate from the standard one above.
ja_JP: ビュー リスト パッケージ選択ページ上の標準の 1 つから別のカスタマイズしたい場合は、このページが役に立ちます。

en: This page should redirect in <span class="jmpack_redirect_in">%1$d</span> seconds, if not, please <a href="%2$s">click here</a>.
ja_JP: このページが <span class="jmpack_redirect_in"> %1$ d</span> 秒単位でリダイレクトされていない場合、<a href="%2$s"> ここをクリック</a> してください。

en: This page will be used as the default page for package selection, and works for any of the package types (view, browse, etc).
ja_JP: このページは、パッケージの選択とパッケージの種類 (ビュー、参照、等) のいずれかの作品の既定のページとして使用されます。

en: This page will be used only for apply/contact packages (not required).
ja_JP: このページは、(不要) 適用/連絡先パッケージに対してのみ使用されます。

en: This page will be used only for browse packages (not required).
ja_JP: このページは、(必須ではない) 参照パッケージに対してのみ使用されます。

en: This page will be used only for view listing packages (not required).
ja_JP: このページは、(不要) パッケージの一覧表示のビューに対してのみ使用されます。

en: This page will be used only for view name listing packages (not required).
ja_JP: このページは、(不要) パッケージのビュー名の一覧にのみ使用されます。

en: This plugin has been tested with Listify, Jobify, Listable, Pet Sitter, and Babysitter themes ... if you have issues, or your theme is not compatible, please let me know!
ja_JP: このプラグインは、Listify、Jobify、Listable、ペットシッター、ベビーシッター テーマでテストされています問題、またはあなたのテーマの互換性がない場合、私に知らせてください!

en: This plugin is full documented, check out the source code!
ja_JP: このプラグインがいっぱい記載、ソース コードをチェック!

en: This setup wizard will help you get started by creating the pages for package selection, and configuring those values in the settings for you.
ja_JP: このセットアップ ウィザードはパッケージの選択のページを作成し、あなたのための設定でこれらの値を構成することから始めましょう。

en: To give you an understanding of how this plugin works, below is the flow process with examples. Examples below assume you have configured packages required for browse, view, and contact/apply.  This also assumes you have used the shortcode to output the form either on a page created in a previous setup step, or placed the shortcode inside the placeholder editor (in settings).
ja_JP: このプラグインの動作の理解を与えるために、以下の例の流れです。以下の例は、参照、表示、および連絡先/適用に必要なパッケージを構成している場合と仮定します。 これはまた前のセットアップ手順で作成したページのいずれかのフォームを出力するショート コードを使用を持っているかの設定の [プレース ホルダー エディター内部ショートを配置を想定しています。

en: To go back to the %1$s you were previously viewing, <a href="%2$s">click here</a>.
ja_JP: %1$ s に戻るに表示されていた、<a href="%2$s"> ここをクリックします</a>。

en: To override any package configuration above ...
ja_JP: 上記の任意のパッケージ構成を上書きする.

en: To use a template override, make sure you place the file in the <code>jm_packages</code> directory/folder, in your child theme's directory/folder.
ja_JP: テンプレートのオーバーライドを使用して、<code>jm_packages</code> ディレクトリ/フォルダー、子テーマのディレクトリ/フォルダー内にファイルを配置することを確認します。

en: Tweak Resume Visibility Settings
ja_JP: 履歴書の可視性の設定を微調整します。

en: Tweak Visibility Settings
ja_JP: 可視性の設定を微調整します。

en: Type
ja_JP: タイプ

en: Type Colors
ja_JP: 種類色

en: Unable to determine slug to deactivate license.
ja_JP: ライセンスを非アクティブ化するナメクジを決定できません。

en: Unable to determine slug, license key, and/or email to activate license, contact support.
ja_JP: スラグ、ライセン スキーまたはライセンス、サポートにお問い合わせにメールを判断できません。

en: Unlimited
ja_JP: 無制限

en: Use Short Description
ja_JP: 使用概要

en: Used
ja_JP: 使用

en: Used posts &hellip;
ja_JP: 投稿を使用 &hellip;

en: User
ja_JP: ユーザー

en: User selects a package, and is redirected to checkout page to complete purchase.
ja_JP: ユーザーは、パッケージを選択し、購入を完了するチェック アウト ページにリダイレクトされます。

en: User visits Listings page and is either redirected to package form page, or shown the package selection form.
ja_JP: ユーザーは、リストのページを訪問するが、パッケージ フォーム ページにリダイレクトされます。 またはパッケージ選択フォームを表示。

en: User will be able to select an existing package from the package form to use (or they can select one to purchase).  Once they submit the form, they are redirected back to the listing to view like normal.
ja_JP: 使用するパッケージのフォームから既存のパッケージを選択することができます (または彼らが購入する 1 つを選択できます)。 フォームを送信すると、一度通常のように表示するのにはリストにリダイレクトされます。

en: View
ja_JP: ビュー

en: View %s
ja_JP: ビュー %s

en: View %s Name
ja_JP: ビュー %s の名前

en: View %s Name limit
ja_JP: ビュー %s 名の制限

en: View %s Name?
ja_JP: ビュー %s の名前は?

en: View %s limit
ja_JP: ビュー %s の制限

en: View %s?
ja_JP: %S を表示?

en: View 1 Full Listing<br/>Browse All Listings
ja_JP: 1 完全なリストを表示 <br/> すべてのリストを参照

en: View 1 Full Resume<br/>Browse All Resumes
ja_JP: 1 レジュメを表示 <br/> すべての履歴書を参照

en: View 10 Full Listings<br/>Apply/Contact 5 Listings<br/>Browse All Listings
ja_JP: 10 の完全なリストを表示 <br/> 5 のリストの適用/連絡先 <br/> すべてのリストを参照

en: View 10 Full Resumes<br/>View 5 Candidate Full Names<br/>Contact 5 Candidates<br/>Browse All Resumes
ja_JP: 10 の完全再開を表示 <br/> 5 の候補者の氏名を表示 <br/> 5 の候補者にお問い合わせください <br/> すべての履歴書を参照

en: View 5 Candidate Full Names
ja_JP: 5 候補者氏名を表示します。

en: View Color
ja_JP: 表示色

en: View Name
ja_JP: ビュー名

en: View Name Color
ja_JP: ビュー名の色

en: View Name Package
ja_JP: ビュー名パッケージ

en: View Name Package Page
ja_JP: ビュー名パッケージ] ページ

en: View Name Rollover?
ja_JP: ビュー名のロール オーバーか。

en: View Package Page
ja_JP: ビュー パッケージ ページ

en: View Resume Capability
ja_JP: ビュー再開機能

en: View Resume name Capability
ja_JP: ビュー再開名機能

en: View Rollover?
ja_JP: ビューのロール オーバーか。

en: View Unlimited Full Listings<br/>Apply/Contact 10 Listings<br/>Browse All Listings
ja_JP: 無制限の完全なリストを表示 <br/> 10 リストの適用/連絡先 <br/> すべてのリストを参照

en: View Unlimited Full Resumes<br/>View Unlimited Candidate Full Names<br/>Contact 10 Candidates<br/>Browse All Resumes
ja_JP: 無制限の完全再開を表示 <br/> 無制限候補者氏名を表示 <br/> 10 の候補者にお問い合わせください <br/> すべての履歴書を参照

en: Violet
ja_JP: バイオレット

en: Visibility Packages
ja_JP: 視認性パッケージ

en: WC Paid Listings %s Packages
ja_JP: トイレ有料の %s パッケージをリスト

en: WP Job Manager - Packages
ja_JP: WP ジョブ マネージャー - パッケージ

en: WP Job Manager - Packages is missing requirements and has been <a href="%s">deactivated</a>. Please make sure all requirements are available.
ja_JP: WP ジョブ マネージャー - パッケージの要件が不足していると、<a href="%s"> 非アクティブ化</a> されています。すべての要件、利用可能なことを確認してください。

en: WP Job Manager Packages requires WooCommerce Subscriptions 2.0 and above. Please upgrade as soon as possible!
ja_JP: WP ジョブ マネージャー パッケージが必要です WooCommerce サブスクリプション 2.0 以上。できるだけ早くアップグレードしてください!

en: Wait Time
ja_JP: 待機時間

en: When user selects a listing, they will be shown the listing like normal (if they have unlimited package), otherwise they are either redirected or shown the package form page (like above).
ja_JP: ユーザー リストを選択すると、通常のようにリスト表示されます (あれば無制限のパッケージ)、それ以外の場合彼らがリダイレクトまたはパッケージのフォーム ページ (上記のような) を示します。

en: Whether or not this user package supports this feature
ja_JP: このパッケージがこの機能をサポートするかどうか

en: White Dimmer
ja_JP: 白い調光器

en: WooCommerce Was Not Detected
ja_JP: WooCommerce が検出されませんでした。

en: Yellow
ja_JP: 黄色

en: Yes
ja_JP: うん

en: Yes, enable <a href="%s" target="_blank">Semantic UI</a>
ja_JP: はい、<a href="%s"target="_blank"> 意味 UI</a> を有効にします。

en: Yes, enable <a href="%s" target="_blank">Semantic UI</a> table styling for the My Packages list
ja_JP: はい、<a href="%s"target="_blank"> 意味 UI</a> テーブル マイ パッケージ] の一覧のスタイルを有効にします。

en: Yes, enable custom redirect settings
ja_JP: はい、カスタムのリダイレクト設定を有効にします。

en: Yes, enable custom type colors settings
ja_JP: はい、カスタム型および色の設定を有効にします。

en: Yes, hide all page contents while showing the dimmer.
ja_JP: はい、すべてのページのコンテンツを非表示、調光器を見せながら。

en: Yes, redirect to the %1$s %2$s package select page
ja_JP: はい、%1$ の %2$ のパッケージ選択のページへリダイレクトします。

en: Yes, require administrators to have package
ja_JP: はい、パッケージを管理者が必要

en: Yes, use the %1$s %2$s placeholder as redirect notice
ja_JP: はい、%1$ の %2$ s プレース ホルダーとして通知をリダイレクトを使用します。

en: Yes, use the white (inverted) dimmer color.
ja_JP: はい、(反転) 白色の調光器を使用します。

en: You can now %s this listing
ja_JP: %S このリストをことができます。

en: You have successfully activated the %s license, and will now be able to automatically upgrade this plugin through WordPress when an update is available.
ja_JP: %S のライセンスが正常にアクティブ化して更新プログラムが利用可能なときにワードプレスを介してこのプラグインを自動的にアップグレードすることになります。

en: You have successfully deactivated the %s license.
ja_JP: %S のライセンスが正常に非アクティブです。

en: Your Packages:
ja_JP: あなたのパッケージ:

en: Your packages
ja_JP: あなたのパッケージ

en: apply to
ja_JP: 適用します。

en: browse all listings
ja_JP: すべての一覧を参照します。

en: listing
ja_JP: リスト

en: of
ja_JP: の

en: page
ja_JP: ページ

en: sMyles Plugins Licensing
ja_JP: プラグインのライセンス sMyles

en: unlimited
ja_JP: 無制限

en: view %s single listing | view %s single listings
ja_JP[0]: ビュー %s の単一のリスト
ja_JP[1]: %s の 1 つのリストを表示します。

en: view %s single listing name | view %s single listing names
ja_JP[0]: ビュー %s 単一のリスト名
ja_JP[1]: %s 名のリストが単一のビュー
