WP Job Manager - Packages 1.0.0 - en to ro translation catalogue (372 entries)

en: Package Type
ro: Tip pachet

en: %s Package
ro: pachet de %s

en: Allow %s?
ro: Permite %s?

en: Whether or not this user package supports this feature
ro: Dacă este sau nu acest pachet de utilizator acceptă această caracteristică

en: %s Limit
ro: limita de %s

en: Set specific package limit (Use 0 for unlimited)
ro: Set pachet specifice limită (utilizare 0 pentru nelimitate)

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: %s Used
ro: %s utilizat

en: Set the total used out of limit available in package
ro: Set total utilizate din limita disponibil în pachetul

en: %s Posts
ro: %s mesaje

en: CSV (Comma Separated Value) of Post IDs used
ro: CSV (valori separate de virgula) de Post ID-uri utilizate

en: Used posts &hellip;
ro: Folosite mesaje &hellip;

en: User
ro: Utilizator

en: Guest
ro: Comentarii

en: Product
ro: Produs

en: Optionally link this package to a product.
ro: Opţional se leagă de acest pachet la un produs.

en: Choose a product&hellip;
ro: Alege un produs &hellip;

en: Status
ro: Statutul

en: Current status of the package.  Package must be active to show in user account and available to the user.  On-hold status normally means it's a subscription pending renewal payment.
ro: Starea curentă a pachetului.  Pachet trebuie să fie activă în contul de utilizator şi disponibilă pentru utilizator.  Pe-hold statutul înseamnă în mod normal este un abonament până la plată de reînnoire.

en: Choose a status&hellip;
ro: Alege un statut &hellip;

en: Order ID
ro: ID comanda

en: Optionally link this package to an order.
ro: Opţional se leagă acest pachet o comandă.

en: N/A
ro: NEACSU

en: Save Package
ro: Salva pachet

en: Please select a user from the dropdown to associate this user package with.
ro: Vă rugăm să selectaţi un utilizator din meniul derulant pentru a asocia acest pachet de utilizator cu.

en: A status is required for a package, please select one from the dropdown (must be active to show in user account)
ro: Un statut este necesar pentru un pachet, vă rugăm să selectaţi unul din meniul derulant (trebuie să fie activă în contul de utilizator)

en: Package successfully saved
ro: Pachet salvat cu succes

en: n/a
ro: neacsu

en: Subscription
ro: Abonament

en: Package
ro: Pachet

en: Edit
ro: Editare

en: Delete
ro: Şterge

en: Type
ro: Tip

en: Limits
ro: Limitele

en: Actions
ro: Acţiunile

en: No Packages Found
ro: Nici un pachet nu a întemeia

en: Select a Package
ro: Selectaţi un pachet

en: %s Packages
ro: pachete de %s

en: WC Paid Listings %s Packages
ro: WC plătite listări %s pachete

en: Packages
ro: Pachete

en: Jobs
ro: Locuri de munca

en: View %s
ro: Vezi %s

en: Require %1$s package to view a single %1$s
ro: Necesita %1$ s pachet pentru a vizualiza un singur %1$ s

en: If enabled, visitors will be required to have a %s package with view permissions, to view any single listing page.
ro: Dacă este activată, vizitatorii vor fi necesare pentru a avea un pachet de %s cu permisiuni de vedere, pentru a vizualiza orice pagină de cota unică.

en: Browse %s
ro: Răsfoire %s

en: Require %s package to browse listings
ro: Solicita pachetul %s pentru a parcurge lista

en: If enabled, visitors will be required to have a package with browse permissions, to view the listing summary on the browse/list/search page.
ro: Dacă este activată, vizitatorii vor fi necesare pentru a avea un pachet cu permisiuni de parcurgere, Vezi rezumatul listarea pe pagina răsfoiţi/lista/cautare.

en: %1$s %2$s
ro: %1$ s %2$ s

en: Require %1$s package to %2$s a %1$s
ro: Necesita %1$ s pachet %2$ s o %1$ s

en: If enabled, visitors will be required to have a %1$s package with %2$s permissions, to %3$s a listing.
ro: Dacă este activată, vizitatori va fi obligată să aibă un %1$ s pachet cu %2$ s permisiuni, %3$ s o listare.

en: Type Colors
ro: Tip culori

en: Customize Type Colors
ro: Personaliza culorile de tip

en: Yes, enable custom type colors settings
ro: Da, permite setările de culori personalizate de tip

en: Enable to customize the type colors.
ro: Permite să particularizaţi culorile de tip.

en: View Color
ro: Vezi culoare

en: Customize color to use for the the view type
ro: Personalizaţi culoare pentru a utiliza pentru tip de vizualizare

en: Browse Color
ro: Culoare maro

en: Customize color to use for the the browse type
ro: Personalizaţi culoare pentru a utiliza pentru parcurgere tip

en: %s Color
ro: %s culoare

en: Customize color to use for the the %1$s type
ro: Personalizaţi culoare pentru a utiliza pentru %1$ s tip

en: %s Visibility
ro: %s vizibilitate

en: %1$s Visibility Pages
ro: %1$ s vizibilitatea pagini

en: Select Package Form Page
ro: Selectaţi pachetul formular pagină

en: Select the page where you have placed the <code>[job_visibility_packages]</code> shortcode. This lets the plugin know where the form is located.
ro: Selectaţi pagina în care aţi plasat shortcode <code>[job_visibility_packages]</code>. Acest lucru permite plugin-ul ştiu în cazul în care formularul este situat.

en: Browse Package Page
ro: Răsfoiţi pagina de pachet

en: Select the page where you have placed the <code>[browse_job_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select browse package form page (optional).</strong>
ro: Selectaţi pagina în care aţi plasat shortcode <code>[browse_job_packages]</code>, <strong>în cazul în care intenţionaţi să utilizaţi personalizat selectaţi parcurge pachet formular pagină (opţional).</strong>

en: View Package Page
ro: Vezi pagina pachet

en: Select the page where you have placed the <code>[view_job_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select view package form page (optional).</strong>
ro: Selectaţi pagina în care aţi plasat shortcode <code>[view_job_packages]</code>, <strong>în cazul în care intenţionaţi să utilizaţi personalizat selectaţi Afişaţi pachet formular pagină (opţional).</strong>

en: %s Package Page
ro: Filme de pachet %s

en: Select the page where you have placed the <code>[apply_job_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select %s package form page (optional).</strong>
ro: Selectaţi pagina în care aţi plasat shortcode <code>[apply_job_packages]</code>, <strong>în cazul în care intenţionaţi să utilizaţi selectaţi personalizat %s pachet formular pagină (opţional).</strong>

en: Resume
ro: CV-ul

en: Resumes
ro: CV-uri

en: To override any package configuration above ...
ro: Pentru a trece peste orice pachet de configurare de mai sus...

en: View %s Name
ro: Nume de vizualizare %s

en: View Name Package
ro: Vezi numele pachetului

en: Require %s package to view resumes names
ro: Solicita pachetul %s pentru a vizualiza numele de CV-uri

en: If enabled, visitors will be required to have a %1$s package with view names permissions, for %1$s names to be visible.
ro: Dacă este activată, vizitatori va fi obligată să aibă un %1$ s pachet cu Vezi nume de permisiuni, pentru %1$ s nume să fie vizibile.

en: Contact %1$s
ro: Contact %1$ s

en: Require contact package to contact a %1$s
ro: Necesita contact pachet să contactaţi o %1$ s

en: If enabled, visitors will be required to have a %1$s package with contact permissions, to contact any single %1$s.
ro: Dacă este activată, vizitatorii vor fi necesare pentru a avea un %1$ s pachet cu permisiuni de contact, să contactaţi orice singur %1$ s.

en: View Name Color
ro: Vezi nume culoare

en: Customize color to use for the the view name type
ro: Personalizaţi culoare pentru a utiliza pentru tip de nume de vizualizare

en: Contact Color
ro: Culoare de contact

en: Customize color to use for the the contact type
ro: Personalizaţi culoare pentru a utiliza pentru tip contact

en: Capability Override Settings
ro: Capacitatea suprascrie setările

en: View Resume name Capability
ro: Vezi CV-ul nume capacitatea

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to view resumes names. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
ro: Introduceţi <a href="%s"> capacitatea</a> necesară pentru a vizualiza numele de CV-uri. Suportă o listă separate prin virgulă de roluri/capabilităţi.

en: Browse Resume Capability
ro: Răsfoiţi capacitatea de CV-ul

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to browse resumes. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
ro: Introduceţi <a href="%s"> capacitatea</a> necesară pentru a parcurge CV-uri. Suportă o listă separate prin virgulă de roluri/capabilităţi.

en: View Resume Capability
ro: Vezi CV-ul capacitatea

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to view a single resume. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
ro: Introduceţi <a href="%s"> capacitatea</a> necesară pentru a vizualiza un singur CV. Suportă o listă separate prin virgulă de roluri/capabilităţi.

en: Contact Details Capability
ro: Capacitatea de detalii de contact

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to view contact details on a resume. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
ro: Introduceţi <a href="%s"> capacitatea</a> necesară pentru a putea vizualiza datele de contact pe un CV. Suportă o listă separate prin virgulă de roluri/capabilităţi.

en: Resume Visibility
ro: Vizibilitatea CV

en: Select the page where you have placed the <code>[resume_visibility_packages]</code> shortcode. This lets the plugin know where the form is located.
ro: Selectaţi pagina în care aţi plasat shortcode <code>[resume_visibility_packages]</code>. Acest lucru permite plugin-ul ştiu în cazul în care formularul este situat.

en: Select the page where you have placed the <code>[browse_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select browse package form page (optional).</strong>
ro: Selectaţi pagina în care aţi plasat shortcode <code>[browse_resume_packages]</code>, <strong>în cazul în care intenţionaţi să utilizaţi personalizat selectaţi parcurge pachet formular pagină (opţional).</strong>

en: Select the page where you have placed the <code>[view_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select view package form page (optional).</strong>
ro: Selectaţi pagina în care aţi plasat shortcode <code>[view_resume_packages]</code>, <strong>în cazul în care intenţionaţi să utilizaţi personalizat selectaţi Afişaţi pachet formular pagină (opţional).</strong>

en: View Name Package Page
ro: Vezi numele pachetului pagina

en: Select the page where you have placed the <code>[view_name_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select view name package form page (optional).</strong>
ro: Selectaţi pagina în care aţi plasat shortcode <code>[view_name_resume_packages]</code>, <strong>dacă intenţionaţi să utilizaţi personalizat selectaţi Afişaţi numele pachetului formular de pagină (opţional).</strong>

en: Contact Package Page
ro: Pachet pagina de contact

en: Select the page where you have placed the <code>[contact_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select contact package form page (optional).</strong>
ro: Selectaţi pagina în care aţi plasat shortcode <code>[contact_resume_packages]</code>, <strong>în cazul în care intenţionaţi să utilizaţi personalizat selectaţi contactaţi pachet formular pagină (opţional).</strong>

en: , or use a
ro: , sau de a folosi un

en: <a href="%2$s" target="_blank">Template Override</a>: <code>%1$s</code>.
ro: <a href="%2$s" target="_blank"> şablon suprascrie</a>: <code>%1$ s</code>.

en: None
ro: Nici unul

en: Yellow
ro: Galben

en: Olive
ro: Măsline

en: Green
ro: Verde

en: Blue
ro: Albastru

en: Purple
ro: Violet

en: Pink
ro: Roz

en: Grey
ro: Gri

en: Black
ro: Negru

en: Redirects
ro: Redirectări

en: Customize Redirect
ro: Personaliza Redirect

en: Yes, enable custom redirect settings
ro: Da, permite setările de redirecţionare personalizate

en: Enable to customize the redirect settings and configuration.
ro: Permite să particularizaţi setările de redirecţionare şi configurare.

en: Wait Time
ro: Aşteptaţi timp

en: Amount of time (in seconds) to wait before executing redirect.  Set to 0 (zero) to immediately redirect.
ro: Cantitatea de timp (în secunde) să aştepte înainte de a executa redirecţionare.  Setat la 0 (zero) pentru a redirecta imediat.

en: Hide All
ro: Ascunde toate

en: Yes, hide all page contents while showing the dimmer.
ro: Da, ascunde toate cuprins pagina în timp ce arătând dimmer.

en: By default, when a redirect is enabled, a dimmer will be shown that covers the entire page contents with a loading icon in the middle, and notice text below it.  Enable this option to hide all content behind the dimmer (to only show loader and notice text).
ro: În mod implicit, atunci când este activată o redirecţionare, un dimmer va fi indicat care acoperă conţinutul întreaga pagină cu o pictogramă de încărcare în mijloc, şi anunţ text dedesubt.  Activaţi această opţiune pentru a ascunde toate conţinut în spatele dimmer (la doar Arată loader şi anunţ text).

en: White Dimmer
ro: Dimmer alb

en: Yes, use the white (inverted) dimmer color.
ro: Da, folosesc culoarea alb dimmer (inversat).

en: By default, the standard dimmer color is black, enable this setting to use the inverted color, white.
ro: În mod implicit, culoarea dimmer standard este negru, activaţi această setare pentru a utiliza culoarea inversat, alb.

en: Semantic UI
ro: Semantice UI

en: Yes, enable <a href="%s" target="_blank">Semantic UI</a>
ro: Da, permite <a href="%s" target="_blank"> Semantic UI</a>

en: Enable this to use and customize the Semantic UI styling.
ro: Permite acest lucru pentru a utiliza şi personaliza styling Semantic UI.

en: Table Style
ro: Stilul de tabel

en: Yes, enable <a href="%s" target="_blank">Semantic UI</a> table styling for the My Packages list
ro: Da, permite tabel <a href="%s" target="_blank"> Semantic UI</a> coafura pentru lista de pachete meu

en: If enabled, the frontend user package list tables will use the Semantic UI styling.
ro: Dacă este activată, interfaţă utilizator pachet Lista tabelelor va folosi styling Semantic UI.

en: Table Color
ro: Tabel de culori

en: Customize color to use for the the table
ro: Personalizaţi culoare pentru a utiliza pentru masă

en: Available Shortcodes:
ro: Shortcodes disponibile:

en: %1$s %2$s Placeholder
ro: %1$ s %2$ s substituent

en: The content above will be shown when the user does not have permissions and a package is required
ro: Conţinutul de mai sus va fi afişat când utilizatorul nu are permisiuni şi un pachet este necesar

en: %1$s %2$s Redirect
ro: %1$ s %2$ s Redirect

en: Yes, redirect to the %1$s %2$s package select page
ro: Da, redirect la %1$ s %2$ s pachet selectaţi pagina

en: If enabled, users without permissions will be redirected to the page (configured in Pages tab) to purchase or select package to use.
ro: Dacă este activată, utilizatorii fără permisiuni va fi redirecţionat către pagina (configurate în fila pagini) pentru a achiziţiona sau selectaţi pachet la spre folos.

en: %1$s %2$s Admin
ro: %1$ s %2$ s Admin

en: Yes, require administrators to have package
ro: Da, necesita administratorii să aibă pachetul

en: If enabled, administrators will be required to have a package with permissions for this type.
ro: Dacă este activată, administratorii va fi obligată să aibă un pachet cu permisiunile pentru acest tip.

en: %1$s %2$s Redirect Notice
ro: %1$ s %2$ s Redirect notificare

en: Yes, use the %1$s %2$s placeholder as redirect notice
ro: Da, folosesc %1$ s %2$ s substituentul şi redirecţiona notificare

en: If enabled, the placeholder value will be used as the notice shown before redirecting (instead of default one).
ro: Dacă este activată, valoarea substituent va fi folosit ca notificare indicat înainte de a redirecţiona (în loc de implicit).

en: Setup
ro: Configurare

en: Starter Package
ro: Pachet Starter

en: View 1 Full Listing<br/>Browse All Listings
ro: Vezi lista completă 1 <br/> Browse toate listingurile

en: Plus Package
ro: Plus pachet

en: View 10 Full Listings<br/>Apply/Contact 5 Listings<br/>Browse All Listings
ro: Vezi lista completa 10 <br/> aplica/Contact 5 listări <br/> Browse toate listingurile

en: Premium Package
ro: Pachetul Premium

en: View Unlimited Full Listings<br/>Apply/Contact 10 Listings<br/>Browse All Listings
ro: Vezi lista completa nelimitat <br/> aplica/Contact listări de 10 <br/> Browse toate listingurile

en: Single Application/Contact
ro: Singură cerere/Contact

en: Apply/Contact 1 Listing
ro: 1 cota de aplica/Contact

en: View 1 Full Resume<br/>Browse All Resumes
ro: Vezi CV-ul complet 1 <br/> Browse toate CV-urile

en: View 10 Full Resumes<br/>View 5 Candidate Full Names<br/>Contact 5 Candidates<br/>Browse All Resumes
ro: Vezi CV-uri complet 10 <br/> Vezi 5 numele candidatului <br/> contactaţi 5 candidaţi <br/> Browse toate CV-urile

en: View Unlimited Full Resumes<br/>View Unlimited Candidate Full Names<br/>Contact 10 Candidates<br/>Browse All Resumes
ro: Vezi CV-uri nelimitat plin <br/> Vezi numele candidatului nelimitat <br/> contactaţi 10 candidaţi <br/> Browse toate CV-urile

en: Contact 1 Candidate
ro: Contact 1 candidat

en: Silver Full Name Package
ro: Pachet de argint numele complet

en: View 5 Candidate Full Names
ro: Vezi 5 numele candidatului

en: A total of %d pages were successfully created!
ro: Un total de %d pagini au fost create cu succes!

en: A total of %d packages were successfully created!
ro: Un total de %d pachete au fost create cu succes!

en: Job Manager Packages Setup
ro: Job Manager pachete instalare

en: 1. Introduction
ro: 1. introducere

en: 2. Page Setup
ro: 2. Inițializare pagină

en: 3. Resume Page Setup
ro: 3. reluarea Inițializare pagină

en: 4. Packages Setup
ro: 4. pachete instalare

en: 5. Done
ro: 5.

en: 3. Packages Setup
ro: 3. pachetele de instalare

en: 4. Done
ro: 4. face

en: Setup Wizard Introduction
ro: Introducerea de expertul configurare

en: Thanks for installing <em>WP Job Manager Packages</em>!
ro: Vă mulţumim pentru instalarea <em>WP Job Manager pachete</em>!

en: This setup wizard will help you get started by creating the pages for package selection, and configuring those values in the settings for you.
ro: Expertul de instalare vă va ajuta să începeţi prin crearea de pagini pentru selecţie de pachete, şi configurarea acestor valori în setările pentru tine.

en: If you want to skip the wizard and setup the pages and shortcodes yourself manually, you can do so very easily using any of the available shortcodes. Refer to the %sdocumentation%s for help.
ro: Dacă doriţi să săriţi peste expertul şi setup pagini şi shortcodes-te manual, puteţi face deci foarte uşor folosind oricare dintre shortcodes disponibile. Se referă la % sdocumentation %s pentru a vă ajuta.

en: WooCommerce Was Not Detected
ro: Nu a fost detectat WooCommerce

en: Currently the only integration available with WP Job Manager Packages, is through WooCommerce (although others will be added later). WooCommerce was not detected as being activated on your site.
ro: În prezent numai integrarea disponibile cu WP Job Manager de pachete, este prin intermediul WooCommerce (deşi alţii vor fi adăugate mai târziu). WooCommerce nu a fost detectat ca fiind activat pe site-ul dvs.

en: Click Here to Active/Install WooCommerce
ro: Click aici pentru a Active/instala WooCommerce

en: Once you have installed/activated, refresh this page, or click below to continue setup.
ro: Odată ce aţi instalat/activat, reîmprospăta această pagină, sau click mai jos pentru a continua instalarea.

en: Continue to page setup
ro: Continua Iniţializare pagină

en: Skip setup. I will setup the plugin manually
ro: Treci de configurare. Va configura plugin-ul manual

en: Page Setup
ro: Inițializare pagină

en: <em>WP Job Manager Packages</em> includes %1$sshortcodes%2$s which can be used within your %3$spages%2$s to output content. These can be created for you below. For more information on the available shortcodes, view the %4$sshortcode documentation%2$s.
ro: <em>Pachete de WP Job Manager</em> include %1$ sshortcodes %2$ s care pot fi utilizate în cadrul dumneavoastră %3$ spages %2$ s la ieşire de conţinut. Acestea pot fi create pentru tine de mai jos. Pentru mai multe informaţii despre shortcodes disponibile, Vezi %4$ sshortcode documentaţia %2$ s.

en: Page Title
ro: Pagina de titlu

en: Page Description
ro: Descrierea paginii

en: Content Shortcode
ro: Conţinut Shortcode

en: This page will be used as the default page for package selection, and works for any of the package types (view, browse, etc).
ro: Această pagină va fi folosit ca pagina implicită pentru pachetul de selecţie şi de lucrări pentru oricare dintre tipurile de ambalaj (Vezi, răsfoiţi, etc).

en: If you do not plan to use the specific package type shortcodes (for separate pages), you need to make sure this page exists as it will be used as the fallback page if the type specific pages do not exist (or are not configured in settings).
ro: Dacă nu intenţionaţi să utilizaţi specifice pachet tip shortcodes (pentru pagini separate), trebuie să vă asiguraţi-vă că această pagină există, va fi utilizat ca pagina de rezervă în cazul în care tipul anumite pagini nu există (sau nu sunt configurate în Setări).

en: This page will be used only for browse packages (not required).
ro: Această pagină va fi folosit doar pentru Răsfoire pachete (nu este obligatoriu).

en: This page is useful if you wish to customize the browse package selection page, separate from the standard one above.
ro: Această pagină este util dacă doriţi să particularizaţi Răsfoire pachet selectie filme, separat de cel standard mai sus.

en: This page will be used only for apply/contact packages (not required).
ro: Această pagină va fi folosit doar pentru pachete de aplica/contact (nu este obligatoriu).

en: This page is useful if you wish to customize the apply/contact package selection page, separate from the standard one above.
ro: Această pagină este util dacă doriţi să particularizaţi apply/pachet selecţie pagina contact, separat de cel standard mai sus.

en: This page will be used only for view listing packages (not required).
ro: Această pagină vor fi utilizate doar pentru a vizualiza lista pachetelor (nu este obligatoriu).

en: This page is useful if you wish to customize the view listing package selection page, separate from the standard one above.
ro: Această pagină este util dacă doriţi să particularizaţi Vezi lista pachet selecţie pagina, separat de cel standard mai sus.

en: Skip this step
ro: Săriţi peste acest pas

en: Resume Page Setup
ro: Relua Inițializare pagină

en: It looks like you have WP Job Manager Resumes installed/activated, so let's setup those pages as well!
ro: Se pare ca tu ai CV de WP Job Manager instalat/activat, deci haideţi să acele pagini de configurare!

en: This page will be used only for view name listing packages (not required).
ro: Această pagină va fi folosit doar pentru pachete de listare de nume Vezi (nu este obligatoriu).

en: Package Setup
ro: Pachet instalare

en: If you would like, we can also setup <strong>DEMO</strong> packages for you to use.  This is not required, and is provided for demonstration purposes only, you will still need to customize the packages to suit your needs.
ro: În cazul în care doriţi ca, noi, de asemenea, puteţi seta pachete <strong>DEMO</strong> pentru tu la spre folos.  Acest lucru nu este necesară, şi este oferit doar pentru scopuri demonstrative, va trebui în continuare să particularizaţi pachete pentru a se potrivi nevoilor dumneavoastră.

en: DO NOT proceed with this step before installing and activating WooCommerce!  WooCommerce must be installed and activated before adding packages!
ro: Continua cu acest pas înainte de instalarea şi activarea WooCommerce!  WooCommerce trebuie să fie instalat şi activat înainte de a adăuga pachete!

en: Once you have installed AND activated, refresh this page, or click below to continue setup.
ro: Odată ce aţi instalat şi activat, reîmprospăta această pagină, sau click mai jos pentru a continua instalarea.

en: Package Title
ro: Pachet titlu

en: Package Price
ro: Pret pachet

en: Package Description
ro: Descrierea pachetului

en: Listing Packages
ro: Pachete de listare

en: Resume Packages
ro: Pachete de CV

en: Create Selected Packages
ro: Crea pachete selectate

en: All Done!
ro: Toate făcut!

en: Looks like you're all set to start using the plugin. In case you're wondering where to go next:
ro: Se pare ca toate sunteţi gata să începeţi să utilizaţi plugin-ul. În cazul în care vă întrebaţi de unde să mergem:

en: Tweak Visibility Settings
ro: Adaptaţi setările de vizibilitate

en: Tweak Resume Visibility Settings
ro: Adaptaţi setările de vizibilitate CV

en: Add a new Product/Package
ro: Adauga un nou produs/pachet

en: And don't forget, if you need any more help using <em>WP Job Manager Packages</em> you can consult the %1$sdocumentation%2$s or %3$scontact me via the support area%2$s!
ro: Şi nu uitaţi, dacă aveţi nevoie de ajutor mai mult folosind <em>WP Job Manager pachete</em> puteţi consulta %1$ sdocumentation %2$ s sau %3$ scontact mine prin sprijin zona %2$ s!

en: Flow Process:
ro: Procesul de flux:

en: To give you an understanding of how this plugin works, below is the flow process with examples. Examples below assume you have configured packages required for browse, view, and contact/apply.  This also assumes you have used the shortcode to output the form either on a page created in a previous setup step, or placed the shortcode inside the placeholder editor (in settings).
ro: Pentru a vă oferi o înţelegere a modului în care funcţionează acest plug-in, mai jos este procesul de curgere cu exemple. Exemplele de mai jos îşi asumă aţi configurat pachetele necesare pentru parcurgere, vizualizare şi contact/aplica.  Aceasta presupune, de asemenea, au folosit shortcode pentru a forma de ieşire fie o pagină creată într-o etapă anterioară de instalare sau plasate shortcode în interiorul substituent editor (în Setări).

en: User visits Listings page and is either redirected to package form page, or shown the package selection form.
ro: Utilizator vizitează pagina de listări şi este redirectionat catre pagina de forma pachet, sau indicat formularul de selecţie pachet.

en: User selects a package, and is redirected to checkout page to complete purchase.
ro: Utilizatorul selectează un pachet şi este redirectionat catre pagina de verificare pentru a finaliza achiziţia.

en: After purchase is complete, notification is shown with link to return to page user was previously viewing.
ro: După achiziţionarea este completă, notificarea este indicat cu link-ul pentru a reveni la pagina de utilizator a fost anterior vizualizarea.

en: When user selects a listing, they will be shown the listing like normal (if they have unlimited package), otherwise they are either redirected or shown the package form page (like above).
ro: Atunci când utilizatorul selectează o listare, ei va fi indicat cota ca normală (dacă au pachet nelimitat), altfel sunt fie Redirecţionat sau indicat pagina pachet de formă (ca mai sus).

en: User will be able to select an existing package from the package form to use (or they can select one to purchase).  Once they submit the form, they are redirected back to the listing to view like normal.
ro: Utilizatorul va fi capabil să selectaţi un pachet existente din formularul de pachet de a utiliza (sau le puteti selecta unul să cumpere).  Odată ce depun formularul, acestea sunt redirecţionate înapoi la cota sa Vezi cum ar fi normal.

en: Few key points:
ro: Câteva puncte cheie:

en: If the user has an unlimited package, they will immediately be able to view, contact, etc.  Only packages with limits will require them to select a package to use.
ro: În cazul în care utilizatorul are un pachet nelimitat, ei imediat va fi capabil să Vezi, contact, etc.  Doar pachetele cu limite va le solicită să selectaţi un pachet de a utiliza.

en: All current user packages can be viewed (along with associated listings) on the My Account page.
ro: Toate pachetele de utilizator curent pot fi vizualizate (împreună cu listări asociate) pe pagina contul meu.

en: Administrators are not required to have packages, make sure to use a separate user account to test with.
ro: Administratorii nu sunt obligate să aibă pachete, asiguraţi-vă că pentru a utiliza un cont de utilizator separată pentru a testa cu.

en: This plugin has been tested with Listify, Jobify, Listable, Pet Sitter, and Babysitter themes ... if you have issues, or your theme is not compatible, please let me know!
ro: Acest plug-in a fost testat cu Listify, Jobify, Listable, Pet Sitter si Babysitter teme... dacă aveţi probleme, sau tema nu este compatibil, vă rugăm să-mi spuneţi!

en: To use a template override, make sure you place the file in the <code>jm_packages</code> directory/folder, in your child theme's directory/folder.
ro: Pentru a utiliza o suprapunere de şablon, asiguraţi-vă că plasaţi fişierul în <code>jm_packages</code> Director/folder, în tema copilului/directorul.

en: Listable currently only supports the redirect feature.
ro: Listable acceptă în prezent doar funcţia de redirecţionare.

en: Subscriptions will be included in one of the next releases!
ro: Abonamentele vor fi incluse în una din versiunile următoare!

en: Currently WooCommerce is the only support backend payment/cart/e-commerce system.  Let me know if there's another one you would like integrated.
ro: În prezent WooCommerce este singurul sistem de plată/cart/e-commerce suport back-end.  Să-mi spuneţi dacă există un alt unul ar dori integrate.

en: This plugin is full documented, check out the source code!
ro: Acest plug-in este complet documentate, check out codul sursa!

en: Support the Ongoing Development of the core plugin, WP Job Manager
ro: Dezvoltarea continuă a core plugin, WP Job Manager de sprijin

en: There are many ways to support open-source projects such as WP Job Manager, for example code contribution, translation, or even telling your friends how awesome the plugin (hopefully) is. Thanks in advance for your support - it is much appreciated!
ro: Există multe modalităţi de a sprijini proiecte open-source, cum ar fi WP Job Manager, de exemplu codul contribuţia, traducere, sau chiar spune prietenilor tai cum minunat plugin-ul (sperăm) este. Multumesc anticipat pentru sprijinul dumneavoastră - este mult apreciat!

en: Leave a positive review
ro: Lăsaţi un comentariu pozitiv

en: Contribute a localization
ro: Contribui o localizare

en: Contribute code or report a bug
ro: Contribui cod sau raportează un bug

en: Help other users on the forums
ro: Ajuta alţi utilizatori de pe forum

en: Output price (cost) of package (you MUST include this!)
ro: Ieşire pretul (costul) pachetului (trebuie să includă acest lucru!)

en: Output package limit set for View (will output number or unlimited based on config)
ro: Ieşire pachet limită stabilit pentru vedere (va ieşire numerică sau nelimitat bazat pe config)

en: Output package limit set for %s (will output number or unlimited based on config)
ro: Ieşire pachet limită stabilit pentru %s (va ieşire numărul sau nelimitat pe baza config)

en: Output package limit set for View Name (will output number or unlimited based on config)
ro: Ieşire pachet limită stabilit pentru nume de vizualizare (va ieşire config pe baza numerelor sau nelimitat)

en: View %s?
ro: Vezi %s?

en: Allow to view single listings with this package (if package required in settings).
ro: Permite să Vezi anunturi singur cu acest pachet (în cazul în care pachetul necesare în setările).

en: View %s limit
ro: Vezi %s limită

en: The number of listings a user can view with this package.  Leave blank to allow unlimited.
ro: Numărul de liste, un utilizator poate vizualiza cu acest pachet.  Lăsaţi necompletat pentru a permite nelimitat.

en: View Rollover?
ro: Vezi Rollover?

en: Rollover (Add) unused credits to package when subscription is renewed.
ro: Rollover (Add) neutilizate credite la pachet atunci când abonament este reînnoit.

en: Allow to %s listings with this package (if package required in settings).
ro: Permit %s anunturi cu acest pachet (în cazul în care pachetul necesare în setările).

en: %1$s %2$s limit
ro: %1$ s %2$ s limită

en: The number of listings a user can %s with this package. Leave blank to allow unlimited.
ro: Numărul de liste un utilizator poate %s cu acest pachet. Lăsaţi necompletat pentru a permite nelimitat.

en: %1$s Rollover?
ro: %1$ s Rollover?

en: Allow Browsing?
ro: Permite navigarea?

en: Allow to browse listings with this package (if package required in settings).
ro: Permite să răsfoiţi liste cu acest pachet (în cazul în care pachetul necesare în setările).

en: Use Short Description
ro: Utilizare Scurta descriere

en: Enable this to use the short description for your own custom wording on the package selection form for listings.
ro: Permite acest lucru să utilizeze Scurta descriere pentru propriile formulare personalizate pe formularul de selecţie pachet pentru listări.

en: View %s Name?
ro: Nume de vizualizare %s?

en: Allow to view %s name with this package (if package required in settings).
ro: Permite să Vezi %s numele cu acest pachet (în cazul în care pachetul necesare în setările).

en: View %s Name limit
ro: Limita de nume Vezi %s

en: The number of %s names a user can view with this package.  Leave blank to allow unlimited.
ro: Număr de %s nume un utilizator poate vizualiza cu acest pachet.  Lăsaţi necompletat pentru a permite nelimitat.

en: View Name Rollover?
ro: Vezi numele Rollover?

en: Allow Contact?
ro: Permite Contact?

en: Allow to contact listing with this package (if package required in settings).
ro: Permite să contactaţi cota cu acest pachet (în cazul în care pachetul necesare în setările).

en: Contact %s limit
ro: Limita de contact %s

en: The number of %s a user can contact with this package. Leave blank to allow unlimited.
ro: Număr de %s un utilizator, puteţi contacta cu acest pachet. Lăsaţi necompletat pentru a permite nelimitat.

en: %s Visibility Package
ro: Pachetul de vizibilitate %s

en: %s Visibility Subscription
ro: Abonament de vizibilitate %s

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Visibility Packages
ro: Pachete de vizibilitate

en: Package successfully deleted
ro: Pachet ştearsă cu succes

en: Add User Package
ro: Adauga pachetul de utilizator

en: You can now %s this listing
ro: Tu poţi acum %s Această listare

en: Apply
ro: Se aplică

en: A <a href="%s">package</a> is required to browse listings, please select one from below.
ro: Un <a href="%s"> pachet</a> este necesar pentru a parcurge lista, vă rugăm să selectaţi unul de mai jos.

en: Please <a href="%s">select a package</a> to browse resumes.
ro: Vă rugăm să <a href="%s"> Selectaţi un pachet</a> pentru a căuta CV-uri.

en: Please select a <a href="%s">package</a> to view the full candidate name.
ro: Vă rugăm să selectaţi un <a href="%s"> pachet</a> pentru a vedea numele complet candidat.

en: Please <a href="%s">select a package</a> to browse listings.
ro: Vă rugăm să <a href="%s"> Selectaţi un pachet</a> pentru a parcurge lista.

en: Please <a href="%s">select a package</a> to view this listing's details.
ro: Vă rugăm să <a href="%s"> Selectaţi un pachet</a> pentru a vizualiza detaliile de această listare.

en: Please <a href="%1$s">select a package</a> to %2$s this listing.
ro: Vă rugăm să <a href="%1$s"> Selectaţi un pachet</a> %2$ s Această listare.

en: A <a href="%s">package</a> is required to view the full name on this listing.
ro: Un <a href="%s"> pachet</a> este necesar pentru a vizualiza numele complet pe această listare.

en: This page should redirect in <span class="jmpack_redirect_in">%1$d</span> seconds, if not, please <a href="%2$s">click here</a>.
ro: Această pagină ar trebui să redirecţioneze în <span class="jmpack_redirect_in"> %1$ d</span> secunde, dacă nu, vă rugăm să <a href="%2$s"> click aici</a>.

en: Browse
ro: Răsfoire

en: View
ro: Vezi

en: apply to
ro: se aplică

en: %s to
ro: %s pentru a

en: view %s single listing | view %s single listings
ro[0]: Vezi %s singură listare
ro[1]: Vezi %s singur listări
ro[2]: Vezi %s singur listări

en: unlimited
ro: nelimitat

en: %s %s listing | %s %s listings
ro[0]: cota de %s %s
ro[1]: listări de %s %s
ro[2]: listări de %s %s

en: , and
ro: , şi

en: browse all listings
ro: parcurge toate listele

en: View Name
ro: Nume de vizualizare

en: Contact
ro: Persoană de contact

en: view %s single listing name | view %s single listing names
ro[0]: Vezi %s singură Listare nume
ro[1]: Vezi %s singură Listare nume
ro[2]: Vezi %s singură Listare nume

en: Select Browse Package
ro: Selectați Răsfoire pachet

en: Choose a Browse Package
ro: Alege un pachet de parcurgere

en: Select a View Package
ro: Selectaţi un pachet de vedere

en: Choose a View Package
ro: Alege un pachet de vedere

en: Select %s Package
ro: Selectaţi pachetul %s

en: Choose %s Package
ro: Alege pachetul de %s

en: Select a View Name Package
ro: Selectaţi un pachet de nume Vezi

en: Choose a View Name Package
ro: Alege un pachet de nume Vezi

en: Select Contact Package
ro: Selectaţi pachetul de Contact

en: Choose Contact Package
ro: Alege pachetul de Contact

en: Select Package
ro: Selectaţi pachetul

en: Choose a Package
ro: Alege un pachet

en: Error
ro: Eroare

en: Unable to determine slug to deactivate license.
ro: Imposibilitatea de a determina melc pentru a dezactiva licenta.

en: Error determining the plugin Product ID.
ro: Eroare determinarea plugin-ul ID-ul produsului.

en: Error pulling the license key from option data.
ro: Eroare trăgând cheia de licenţă la opţiunea de date.

en: Error pulling the email associated with the license key from option data.
ro: Eroare trăgând e-mail asociate cu cheia de licenţă la opţiunea de date.

en: Error pulling the instance ID associated with the license key from option data.
ro: Eroare trăgând instanţă ID-ul asociat cu cheia de licenţă la opţiunea de date.

en: Connection failed to the License Key API server - possible server issue.
ro: Conexiunea a eşuat la server de a da un permis cheie API - server de posibil problemă.

en:  Successfully Deactivated!
ro:  Dezactivat cu succes!

en: You have successfully deactivated the %s license.
ro: Tu au dezactivat cu succes %s de licenţă.

en: Error!
ro: Eroare!

en: The license has been successfully deactivated locally, but please visit your sMyles Plugins <a href="%s" target="_blank">My Account</a> page to verify this activation has been removed from our server.  There was an error automatically removing it, and chances are that is because it was already removed via your <a href="%s" target="_blank">My Account</a> page already..
ro: Licenţa a fost dezactivat cu succes la nivel local, dar vă rugăm să vizitaţi pagina sMyles plugin-uri <a href="%s" target="_blank"> Contul meu</a> pentru a verifica această activare a fost eliminat din serverul nostru.  Eroare automat scoate-l, şi şansele sunt că este pentru că a fost deja eliminată prin intermediul paginii <a href="%s" target="_blank"> Contul meu</a> deja...

en: Unable to determine slug, license key, and/or email to activate license, contact support.
ro: Imposibilitatea de a determina slug, a da un permis cheie şi/sau e-mail pentru a activa licenţa, contactaţi asistenţa.

en:  Successfully Activated!
ro:  Activat cu succes!

en: You have successfully activated the %s license, and will now be able to automatically upgrade this plugin through WordPress when an update is available.
ro: Aţi activat cu succes %s licenţa, şi va fi acum posibilitatea de a actualiza automat acest plug-in prin WordPress atunci când este disponibilă o actualizare.

en: Deactivate the %s License?
ro: Dezactiva licenta %s?

en: No
ro: nu

en: Yes
ro: da

en: sMyles Plugins Licensing
ro: sMyles plugin-uri de acordare a licenţelor

en: Plugins
ro: Plugin-uri

en: License
ro: A da un permis

en: Enter your license key and email and hit return. A valid key is required for updates.
ro: Introduceţi cheie de licenţă şi e-mail şi a lovi întoarcere. O cheie validă este necesară pentru actualizări.

en: Hide notice
ro: Ascunde notificare

en: <a href="%1$s">Please activate your license key</a> in order to receive updates and support for "%2$s".
ro: <a href="%1$s"> vă rugăm să activaţi cheia de licenţă</a> pentru a primi actualizări şi suport pentru "%2$ s".

en: Activating ...
ro: Activarea...

en: Plugin Not Found
ro: Plugin-ul nu a fost găsit

en: Details
ro: Detalii

en: Installed Version:
ro: Versiunea instalată:

en: Activate License
ro: Activa licenţa

en: Deactivating ...
ro: Dezactivarea...

en: Activated:
ro: Activat:

en: Deactivate License
ro: Dezactiva licenta

en: There is a new version of %1$s available. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s">update now</a>.
ro: Există o nouă versiune a %1$ s. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s"> Vezi versiunea %3$ s detalii</a> sau <a href="%4$s"> actualiza acum</a>.

en: This is not a valid package, or is an unlimited package.
ro: Acest lucru nu este un valid pachetul, sau este un pachet nelimitat.

en: Add to cart
ro: Adaugă la coş

en: Read More
ro: Citeste mai mult

en: page
ro: filme

en: listing
ro: listare

en: To go back to the %1$s you were previously viewing, <a href="%2$s">click here</a>.
ro: Pentru a reveni la %1$ s tu au fost anterior de vizionare, <a href="%2$s"> click aici</a>.

en: Apply for job
ro: Aplica pentru job

en: Your packages
ro: Pachetele dumneavoastră

en: %1$s out of %2$d available %3$s used
ro: %1$ s din %2$ d disponibile %3$ s utilizate

en: Purchase packages
ro: Achiziţiona pachete

en: Free
ro: Gratuit

en: Get Started
ro: A începe

en: No packages found
ro: Nici un pachet nu a întemeia

en: Feature
ro: Caracteristica

en: Remaining
ro: Rămase

en: Used
ro: Folosit

en: Limit
ro: Limita

en: Listings
ro: Listări

en: My %s Visibility Packages
ro: Mele pachetelor de vizibilitate %s

en: Package Name
ro: Numele pachetului

en: Package Features
ro: Caracteristici pachet

en: of
ro: de

en: Your Packages:
ro: Pachetele dumneavoastră:

en: Purchase Package:
ro: Achiziţionaţi pachetul:

en: WP Job Manager Packages requires WooCommerce Subscriptions 2.0 and above. Please upgrade as soon as possible!
ro: WP Job Manager pachete necesită WooCommerce abonamente 2.0 şi mai sus. Vă rugăm să faceţi upgrade cât mai repede posibil!

en: WP Job Manager - Packages is missing requirements and has been <a href="%s">deactivated</a>. Please make sure all requirements are available.
ro: WP Job Manager - pachete lipseşte cerinţelor şi a fost <a href="%s"> dezactivat</a>. Asigurați-vă că toate cerinţele sunt disponibile.

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: WP Job Manager - Packages
ro: WP Job Manager - pachete

note: Plugin URI of the plugin/theme
en: https://plugins.smyl.es/wp-job-manager-packages
ro: https://plugins.smyl.es/wp-Job-Manager-packages

note: Description of the plugin/theme
en: Create and configure custom Visibility Packages for WP Job Manager and WP Resume Manager to require visitors to purchase a package to view, apply, contact, browse, and more!
ro: Crearea şi configurarea personalizat pachete vizibilitate pentru WP Job Manager şi WP CV Manager să solicite vizitatori pentru a cumpăra un pachet pentru a Vezi, se aplică, de contact, răsfoiţi, şi mai mult!

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Visibility Packages
ro: Pachete de vizibilitate

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Browse Packages
ro: Răsfoiţi la pachete

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Apply/Contact Packages
ro: Aplica/Contact pachete

[ctx: Default page title (wizard)]
en: View Packages
ro: Vezi pachetele

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Resume Visibility Packages
ro: Pachete de vizibilitatea CV

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Browse Resume Packages
ro: Parcurge CV pachete

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Resume Contact Packages
ro: CV-ul pachete Contact

[ctx: Default page title (wizard)]
en: View Resume Packages
ro: Vezi CV-ul pachete

[ctx: Default page title (wizard)]
en: View Name Resume Packages
ro: Vezi numele CV pachete
