WP Job Manager - Packages 1.0.0 - en to ru translation catalogue (380 entries)

en:  Successfully Activated!
ru:  Успешно активирован!

en:  Successfully Deactivated!
ru:  Успешно деактивирован!

en: %1$s %2$s
ru: %1$ s %2$ s

en: %1$s %2$s Admin
ru: %1$ s %2$ s администратора

en: %1$s %2$s Placeholder
ru: %1$ s %2$ s заполнитель

en: %1$s %2$s Redirect
ru: %1$ s %2$ s перенаправление

en: %1$s %2$s Redirect Notice
ru: %1$ s %2$ s перенаправление уведомления

en: %1$s %2$s limit
ru: %1$ s %2$ s предел

en: %1$s Rollover?
ru: %1$ s ролловер?

en: %1$s Visibility Pages
ru: %1$ s видимость страниц

en: %1$s out of %2$d available %3$s used
ru: %1$ s из %2$ d доступны %3$ s используется

en: %s %s listing | %s %s listings
ru[0]: Список "% s" "% s"
ru[1]: %s %s предложения
ru[2]: %s %s предложения
ru[3]: %s %s предложения

en: %s Color
ru: цвет %s

en: %s Limit
ru: ограничение "% s"

en: %s Package
ru: пакет "% s"

en: %s Package Page
ru: Страница пакета "% s"

en: %s Packages
ru: "% s" пакеты

en: %s Posts
ru: сообщения "% s"

en: %s Used
ru: %s используется

en: %s Visibility
ru: %s видимость

en: %s Visibility Package
ru: Видимость пакета "% s"

en: %s Visibility Subscription
ru: Подписка видимости %s

en: %s to
ru: %s

en: , and
ru: , и

en: , or use a
ru: , или используйте

en: 1. Introduction
ru: 1. Введение

en: 2. Page Setup
ru: 2. страницы настройки

en: 3. Packages Setup
ru: 3. пакеты установки

en: 3. Resume Page Setup
ru: 3. возобновить параметры страницы

en: 4. Done
ru: 4. сделано

en: 4. Packages Setup
ru: 4. пакеты установки

en: 5. Done
ru: 5. сделано

en: <a href="%1$s">Please activate your license key</a> in order to receive updates and support for "%2$s".
ru: <a href="%1$s"> Пожалуйста активируйте лицензионный ключ</a> для получения обновлений и поддержки для «%2$ s».

en: <a href="%2$s" target="_blank">Template Override</a>: <code>%1$s</code>.
ru: <a href="%2$s" target="_blank"> Переопределение шаблона</a>: <code>%1$ s</code>.

en: <em>WP Job Manager Packages</em> includes %1$sshortcodes%2$s which can be used within your %3$spages%2$s to output content. These can be created for you below. For more information on the available shortcodes, view the %4$sshortcode documentation%2$s.
ru: <em>WP работа менеджер пакетов</em> включает %1$ sshortcodes %2$ s, которые могут быть использованы в ваших %3$ Спейджес %2$ s для вывода содержимого. Они могут быть созданы для вас ниже. Дополнительные сведения о доступных короткие номера посмотреть %4$ sshortcode документация %2$ s.

en: A <a href="%s">package</a> is required to browse listings, please select one from below.
ru: <a href="%s"> пакет</a> требуется для просмотра предложения, пожалуйста, выберите один из приведенных ниже.

en: A <a href="%s">package</a> is required to view the full name on this listing.
ru: <a href="%s"> пакет</a> требуется для просмотра полного имени на этот список.

en: A status is required for a package, please select one from the dropdown (must be active to show in user account)
ru: Для пакета требуется статус, пожалуйста, выберите один из раскрывающегося списка (должны быть активными, чтобы показать в учетной записи пользователя)

en: A total of %d packages were successfully created!
ru: Всего %d пакетов были успешно созданы!

en: A total of %d pages were successfully created!
ru: Всего %d страниц были успешно созданы!

en: Actions
ru: Действия

en: Activate License
ru: Активация лицензии

en: Activated:
ru: Активирован:

en: Activating ...
ru: Активация...

en: Add User Package
ru: Добавить пользователя

en: Add a new Product/Package
ru: Добавить новый продукт/пакет

en: Add to cart
ru: Добавить в корзину

en: Administrators are not required to have packages, make sure to use a separate user account to test with.
ru: Администраторы не обязаны иметь пакеты, убедитесь в том использовать отдельную учетную запись пользователя для тестирования.

en: After purchase is complete, notification is shown with link to return to page user was previously viewing.
ru: После завершения покупки отображается уведомление с ссылкой, чтобы вернуться на страницу пользователя ранее просмотр.

en: All Done!
ru: Все готово!

en: All current user packages can be viewed (along with associated listings) on the My Account page.
ru: Все текущие пользовательские пакеты можно просмотреть (а также связанные списки) на странице Мой аккаунт.

en: Allow %s?
ru: Разрешить %s?

en: Allow Browsing?
ru: Разрешить просмотр?

en: Allow Contact?
ru: Разрешить контакт?

en: Allow to %s listings with this package (if package required in settings).
ru: Разрешить списки "% s" с этим пакетом (если пакет необходимо в настройках).

en: Allow to browse listings with this package (if package required in settings).
ru: Позволяет просматривать списки с помощью этого пакета (если пакет необходимо в настройках).

en: Allow to contact listing with this package (if package required in settings).
ru: Позвольте связаться листинг с этим пакетом (если пакет необходимо в настройках).

en: Allow to view %s name with this package (if package required in settings).
ru: Позволяет просмотреть имя "% s" с этим пакетом (если пакет необходимо в настройках).

en: Allow to view single listings with this package (if package required in settings).
ru: Позволяет просмотреть одного предложения с этим пакетом (если пакет необходимо в настройках).

en: Amount of time (in seconds) to wait before executing redirect.  Set to 0 (zero) to immediately redirect.
ru: Количество времени (в секундах) для ожидания перед выполнением переадресации.  Значение 0 (ноль) чтобы немедленно перенаправить.

en: And don't forget, if you need any more help using <em>WP Job Manager Packages</em> you can consult the %1$sdocumentation%2$s or %3$scontact me via the support area%2$s!
ru: И не забывайте, что если вам нужна еще помощь с помощью <em>WP работу менеджера пакетов</em> вы можете проконсультироваться %1$ sdocumentation %2$ s или %3$ scontact меня через поддержку области %2$ s!

en: Apply
ru: Применение

en: Apply for job
ru: Подать заявку на работу

en: Apply/Contact 1 Listing
ru: Применить/контакт 1 листинг

en: Available Shortcodes:
ru: Доступные короткие номера:

en: Black
ru: Черный

en: Blue
ru: Синий

en: Browse
ru: Обзор

en: Browse %s
ru: Просмотр %s

en: Browse Color
ru: Просмотр цвета

en: Browse Package Page
ru: Просмотр страницы пакета

en: Browse Resume Capability
ru: Просмотр резюме возможностей

en: By default, the standard dimmer color is black, enable this setting to use the inverted color, white.
ru: По умолчанию стандартный диммера цвет черный, включите этот параметр, чтобы использовать перевернутый, белый цвет.

en: By default, when a redirect is enabled, a dimmer will be shown that covers the entire page contents with a loading icon in the middle, and notice text below it.  Enable this option to hide all content behind the dimmer (to only show loader and notice text).
ru: По умолчанию когда включено перенаправление диммер будет показан, который охватывает содержимое всей страницы загрузки значок в середине и текст уведомления ниже.  Включите этот параметр, чтобы скрыть все содержимое позади диммер (чтобы только показать погрузчика и уведомления текст).

en: CSV (Comma Separated Value) of Post IDs used
ru: CSV (значения, разделенные запятыми) Post идентификаторов, используемых

en: Capability Override Settings
ru: Возможность переопределения параметров

en: Choose %s Package
ru: Выберите пакет %s

en: Choose Contact Package
ru: Выберите контакт пакет

en: Choose a Browse Package
ru: Выберите пакет обзор

en: Choose a Package
ru: Выберите пакет

en: Choose a View Name Package
ru: Выберите пакет имя представления

en: Choose a View Package
ru: Выбор представления

en: Choose a product&hellip;
ru: Выберите продукт &hellip;

en: Choose a status&hellip;
ru: Выберите статус &hellip;

en: Click Here to Active/Install WooCommerce
ru: Нажмите здесь, чтобы WooCommerce активный/установки

en: Connection failed to the License Key API server - possible server issue.
ru: Соединение не лицензионный ключ API сервера - проблема возможного сервера.

en: Contact
ru: Контакт

en: Contact %1$s
ru: Контакт %1$ s

en: Contact %s limit
ru: Лимит контакта "% s"

en: Contact 1 Candidate
ru: Контакт 1 кандидат

en: Contact Color
ru: Контактный цвет

en: Contact Details Capability
ru: Контактные данные возможности

en: Contact Package Page
ru: Страница контактов пакета

en: Contact Rollover?
ru: Связаться с опрокидыванием?

en: Content Shortcode
ru: Содержание Shortcode

en: Continue to page setup
ru: Далее параметры страницы

en: Contribute a localization
ru: Способствовать локализации

en: Contribute code or report a bug
ru: Добавить свой код или сообщить об ошибке

en: Create Selected Packages
ru: Создание выбранных пакетов

en: Create and configure custom Visibility Packages for WP Job Manager and WP Resume Manager to require visitors to purchase a package to view, apply, contact, browse, and more!
ru: Создание и настройка пользовательских пакетов видимости для WP работу менеджера и WP резюме менеджера требовать посетителей, чтобы приобрести пакет для просмотра, применяются, контакт, просматривать и многое другое!

en: Current status of the package.  Package must be active to show in user account and available to the user.  On-hold status normally means it's a subscription pending renewal payment.
ru: Текущее состояние пакета.  Пакет должен быть активными, чтобы показать в учетной записи пользователя и доступны пользователю.  На удержании статус обычно означает, что подписки в ожидании возобновления платежей.

en: Currently WooCommerce is the only support backend payment/cart/e-commerce system.  Let me know if there's another one you would like integrated.
ru: В настоящее время WooCommerce является единственной системой оплаты/корзина/электронной коммерции бэкэнда поддержки.  Позвольте мне знать, если есть еще один, который вы хотели бы интегрировать.

en: Currently the only integration available with WP Job Manager Packages, is through WooCommerce (although others will be added later). WooCommerce was not detected as being activated on your site.
ru: В настоящее время только интеграция доступна с WP работа менеджера пакетов, является WooCommerce (хотя и другие будут добавлены позднее). WooCommerce не был обнаружен как активировать на вашем сайте.

en: Customize Redirect
ru: Настройка перенаправления

en: Customize Type Colors
ru: Настройка типа цветов

en: Customize color to use for the the %1$s type
ru: Настроить цвет для типа %1$ s

en: Customize color to use for the the browse type
ru: Настроить цвет, используемый для просмотра типа

en: Customize color to use for the the contact type
ru: Настроить цвет для типа контакта

en: Customize color to use for the the table
ru: Настроить цвет, используемый для таблицы

en: Customize color to use for the the view name type
ru: Настроить цвет, используемый для представления имени типа

en: Customize color to use for the the view type
ru: Настроить цвет, используемый для представления типа

en: DO NOT proceed with this step before installing and activating WooCommerce!  WooCommerce must be installed and activated before adding packages!
ru: НЕ продолжите этот шаг перед установкой и активацией WooCommerce!  WooCommerce должны быть установлены и активированы перед добавлением пакетов!

en: Deactivate License
ru: Деактивировать лицензию

en: Deactivate the %s License?
ru: Деактивировать лицензию %s?

en: Deactivating ...
ru: Деактивация...

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Apply/Contact Packages
ru: Применить/контакт пакеты

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Browse Packages
ru: Просмотр пакетов

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Browse Resume Packages
ru: Просмотр резюме пакетов

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Resume Contact Packages
ru: Возобновление контактов пакетов

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Resume Visibility Packages
ru: Возобновление видимости пакетов

[ctx: Default page title (wizard)]
en: View Name Resume Packages
ru: Просмотр имени резюме пакетов

[ctx: Default page title (wizard)]
en: View Packages
ru: Просмотр пакетов

[ctx: Default page title (wizard)]
en: View Resume Packages
ru: Просмотр резюме пакетов

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Visibility Packages
ru: Видимость пакеты

en: Delete
ru: Удалить

en: Details
ru: Детали

en: Edit
ru: Правка

en: Enable this to use and customize the Semantic UI styling.
ru: Включите, чтобы использовать и настроить стиль семантического пользовательского интерфейса.

en: Enable this to use the short description for your own custom wording on the package selection form for listings.
ru: Включите это использовать краткое описание для вашей собственной пользовательской формулировки на форме выбора пакета для списков.

en: Enable to customize the redirect settings and configuration.
ru: Включите, чтобы настроить конфигурацию и параметры перенаправления.

en: Enable to customize the type colors.
ru: Включите, чтобы настроить тип цвета.

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to browse resumes. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
ru: Введите необходимый для просмотра резюме <a href="%s"> возможностей</a>. Поддерживает список разделенных запятыми ролей/возможностей.

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to view a single resume. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
ru: Введите необходимый для просмотра одного резюме <a href="%s"> возможностей</a>. Поддерживает список разделенных запятыми ролей/возможностей.

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to view contact details on a resume. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
ru: Введите необходимый для того, чтобы просмотреть контактную информацию на резюме <a href="%s"> возможностей</a>. Поддерживает список разделенных запятыми ролей/возможностей.

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to view resumes names. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
ru: Введите необходимый для того, чтобы просмотреть имена резюме <a href="%s"> возможности</a>. Поддерживает список разделенных запятыми ролей/возможностей.

en: Enter your license key and email and hit return. A valid key is required for updates.
ru: Введите свой лицензионный ключ и адрес электронной почты и нажмите return. Для обновления требуется действительный ключ.

en: Error
ru: Ошибка

en: Error determining the plugin Product ID.
ru: Ошибка при определении плагина код продукта.

en: Error pulling the email associated with the license key from option data.
ru: Ошибка, потянув электронной почты, связанный с ключом лицензии из данных варианта.

en: Error pulling the instance ID associated with the license key from option data.
ru: Ошибка, потянув идентификатор экземпляра, связанный с ключом лицензии из данных варианта.

en: Error pulling the license key from option data.
ru: Ошибка, потянув лицензионный ключ из данных варианта.

en: Error!
ru: Ошибка!

en: Feature
ru: Функция

en: Few key points:
ru: Несколько ключевых моментов:

en: Fields
ru: Поля

en: Flow Process:
ru: Процесс потока:

en: Free
ru: Бесплатно

en: Get Started
ru: Начать работу

en: Green
ru: Зеленый

en: Grey
ru: Серый

en: Guest
ru: Гость

en: Help other users on the forums
ru: Помогите другим пользователям на форумах

en: Hide All
ru: Скрыть все

en: Hide notice
ru: Скрыть уведомления

en: If enabled, administrators will be required to have a package with permissions for this type.
ru: Если этот параметр включен, администраторы должны иметь пакет с разрешения для этого типа.

en: If enabled, the frontend user package list tables will use the Semantic UI styling.
ru: Если этот параметр включен, веб-интерфейсе пользователя пакет списка таблиц будет использовать стиль семантического пользовательского интерфейса.

en: If enabled, the placeholder value will be used as the notice shown before redirecting (instead of default one).
ru: Если этот параметр включен, значение заполнителя будет использоваться в качестве уведомления, показано перед перенаправлением (а не по умолчанию).

en: If enabled, users without permissions will be redirected to the page (configured in Pages tab) to purchase or select package to use.
ru: Если этот параметр включен, пользователи без разрешения будут перенаправлены на страницу (настраивается на вкладке страницы) на покупку или выберите пакет для использования.

en: If enabled, visitors will be required to have a %1$s package with %2$s permissions, to %3$s a listing.
ru: Если этот параметр включен, посетители должны иметь пакет s $ %1 с %2$ s разрешениями, %3$ s список.

en: If enabled, visitors will be required to have a %1$s package with contact permissions, to contact any single %1$s.
ru: Если этот параметр включен, посетители будут иметь %1$ s пакет с разрешениями контакта, чтобы связаться с любой один %1$ s.

en: If enabled, visitors will be required to have a %1$s package with view names permissions, for %1$s names to be visible.
ru: Если этот параметр включен, посетители должны иметь %1$ s пакет с просмотр имен разрешений для %1$ s имена, чтобы быть видимыми.

en: If enabled, visitors will be required to have a %s package with view permissions, to view any single listing page.
ru: Если этот параметр включен, посетители будут иметь пакет %s с разрешениями на просмотр, чтобы просмотреть страницу единый список.

en: If enabled, visitors will be required to have a package with browse permissions, to view the listing summary on the browse/list/search page.
ru: Если этот параметр включен, посетители будут иметь пакет с разрешений на просмотр, чтобы просмотреть список резюме на странице просмотра/списка/поиска.

en: If the user has an unlimited package, they will immediately be able to view, contact, etc.  Only packages with limits will require them to select a package to use.
ru: Если пользователь имеет неограниченный пакет, они сразу же смогут просматривать, контакт, и др.  Только пакеты с ограничениями потребует от них для выбора пакета для использования.

en: If you do not plan to use the specific package type shortcodes (for separate pages), you need to make sure this page exists as it will be used as the fallback page if the type specific pages do not exist (or are not configured in settings).
ru: Если вы не планируете использовать короткие номера типа пакета (для отдельных страниц), необходимо убедиться, что эта страница существует, как он будет использоваться в качестве резервной страницы если определенные страницы типа не существуют (или не настроены в настройках).

en: If you want to skip the wizard and setup the pages and shortcodes yourself manually, you can do so very easily using any of the available shortcodes. Refer to the %sdocumentation%s for help.
ru: Если вы хотите, чтобы пропустить Мастер и настройки страниц и короткие номера самостоятельно вручную, вы можете сделать очень легко, используя любой из доступных короткие номера. Обратитесь к % sdocumentation %s для справки.

en: If you would like, we can also setup <strong>DEMO</strong> packages for you to use.  This is not required, and is provided for demonstration purposes only, you will still need to customize the packages to suit your needs.
ru: Если вы хотите, мы можем также установить <strong>демо</strong> пакеты для вас использовать.  Это не является обязательным и предоставляется только для демонстрационных целей, вам все еще нужно настроить пакеты в соответствии с вашими потребностями.

en: Installed Version:
ru: Установленная версия:

en: It looks like you have WP Job Manager Resumes installed/activated, so let's setup those pages as well!
ru: Похоже, у вас есть WP работа менеджер резюме установки/активации, так что давайте эти страницы установки!

en: Job
ru: Работа

en: Job Manager Packages Setup
ru: Работа менеджер пакетов установки

en: Jobs
ru: Вакансии

en: Leave a positive review
ru: Оставить положительный отзыв

en: License
ru: Лицензия

en: Limit
ru: Предел

en: Limits
ru: Ограничения

en: Listable currently only supports the redirect feature.
ru: Listable в настоящее время поддерживает только функцию перенаправления.

en: Listing Packages
ru: Список пакетов

en: Listings
ru: Предложения

en: Looks like you're all set to start using the plugin. In case you're wondering where to go next:
ru: Похоже, вы все готово для начала использования плагина. В случае, если вам интересно, куда идти дальше:

en: My %s Visibility Packages
ru: Мои пакеты видимости %s

en: Myles McNamara
ru: Майлс Макнамара

en: N/A
ru: Н/Д

en: No
ru: Нет

en: No Packages Found
ru: Пакеты не найдены

en: No packages found
ru: Пакеты не найдены

en: None
ru: Нет

en: Olive
ru: Оливковый

en: Once you have installed AND activated, refresh this page, or click below to continue setup.
ru: После установки и активации, обновите эту страницу, или нажмите ниже, чтобы продолжить установку.

en: Once you have installed/activated, refresh this page, or click below to continue setup.
ru: После установки/активации, обновите эту страницу, или нажмите ниже, чтобы продолжить установку.

en: Optionally link this package to a product.
ru: При необходимости можно Свяжите этот пакет продукта.

en: Optionally link this package to an order.
ru: При необходимости можно Свяжите этот пакет на заказ.

en: Orange
ru: Оранжевый

en: Order ID
ru: КОД заказа

en: Output package limit set for %s (will output number or unlimited based on config)
ru: Выходной пакет предел, установленный для %s (выведет номер или неограниченный на основе конфигурации)

en: Output package limit set for View (will output number or unlimited based on config)
ru: Выходной пакет предел, установленный для представления (будет выводить число или неограниченный на основе конфигурации)

en: Output package limit set for View Name (will output number or unlimited based on config)
ru: Выходной пакет предел, установленный для представления имени (будет выводить номер или неограниченный на основе конфигурации)

en: Output price (cost) of package (you MUST include this!)
ru: Цена (стоимость) выход из пакета (вы должны включить это!)

en: Package
ru: Пакет

en: Package Description
ru: Описание пакета

en: Package Features
ru: Возможности пакета

en: Package Name
ru: Имя пакета

en: Package Price
ru: Стоимость пакета

en: Package Setup
ru: Настройка пакета

en: Package Title
ru: Название пакета

en: Package Type
ru: Тип пакета

en: Package successfully deleted
ru: Пакет успешно удален

en: Package successfully saved
ru: Пакет успешно сохранен

en: Packages
ru: Пакеты

en: Page Description
ru: Описание страницы

en: Page Setup
ru: Параметры страницы

en: Page Title
ru: Заголовок страницы

en: Pink
ru: Розовый

en: Please <a href="%1$s">select a package</a> to %2$s this listing.
ru: Пожалуйста, <a href="%1$s"> выберите пакет</a> %2$ s Этот список.

en: Please <a href="%s">select a package</a> to browse listings.
ru: Пожалуйста, <a href="%s"> выберите пакет</a>, чтобы просмотреть списки.

en: Please <a href="%s">select a package</a> to browse resumes.
ru: Пожалуйста, <a href="%s"> выберите пакет</a> для просмотра возобновляется.

en: Please <a href="%s">select a package</a> to view this listing's details.
ru: Пожалуйста, <a href="%s"> выберите пакет</a> для просмотра этого списка деталей.

en: Please select a <a href="%s">package</a> to view the full candidate name.
ru: Пожалуйста, выберите <a href="%s"> пакет</a> для просмотра кандидата в полное имя.

en: Please select a user from the dropdown to associate this user package with.
ru: Пожалуйста, выберите пользователя из раскрывающегося списка, чтобы связать этот пользовательский пакет с.

en: Plugin Not Found
ru: Плагин не найден

en: Plugins
ru: Плагины

en: Plus Package
ru: Плюс пакет

en: Premium Package
ru: Премиум-пакет

en: Product
ru: Продукт

en: Purchase Package:
ru: Купить пакет:

en: Purchase packages
ru: Покупка пакетов

en: Purple
ru: Фиолетовый

en: Read More
ru: Подробнее

en: Red
ru: Красный

en: Redirects
ru: Переадресация

en: Remaining
ru: Оставшиеся

en: Require %1$s package to %2$s a %1$s
ru: Требуется %1$ s пакет %2$ s %1$ s

en: Require %1$s package to view a single %1$s
ru: Требуется %1$ s пакет для просмотра сингл %1$ s

en: Require %s package to browse listings
ru: Требуется пакет %s просмотреть списки

en: Require %s package to view resumes names
ru: Требуется пакет %s для просмотра резюме имен

en: Require contact package to contact a %1$s
ru: Требуется пакет контактов контакт %1$ s

en: Resume
ru: Резюме

en: Resume Packages
ru: Возобновить пакеты

en: Resume Page Setup
ru: Параметры страницы резюме

en: Resume Visibility
ru: Видимость резюме

en: Resumes
ru: Резюме

en: Rollover (Add) unused credits to package when subscription is renewed.
ru: Опрокидывание (Добавить) неиспользованные кредиты пакет при продлении срока подписки.

en: Save Package
ru: Сохранить пакет

en: Select %s Package
ru: Выберите пакет %s

en: Select Browse Package
ru: Выберите Обзор пакета

en: Select Contact Package
ru: Выберите контакт

en: Select Package
ru: Выберите пакет

en: Select Package Form Page
ru: Выберите страницу формы пакета

en: Select a Package
ru: Выберите пакет

en: Select a View Name Package
ru: Выберите пакет имя представления

en: Select a View Package
ru: Выберите вид пакета

en: Select the page where you have placed the <code>[apply_job_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select %s package form page (optional).</strong>
ru: Выберите страницу, где вы разместили shortcode <code>[apply_job_packages]</code>, <strong>Если вы планируете использовать страницу формы пакета пользовательских выберите %s (необязательно).</strong>

en: Select the page where you have placed the <code>[browse_job_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select browse package form page (optional).</strong>
ru: Выберите страницу, где вы разместили shortcode <code>[browse_job_packages]</code>, <strong>Если вы планируете использовать настраиваемый выберите Обзор пакета страницы формы (необязательно).</strong>

en: Select the page where you have placed the <code>[browse_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select browse package form page (optional).</strong>
ru: Выберите страницу, где вы разместили shortcode <code>[browse_resume_packages]</code>, <strong>Если вы планируете использовать настраиваемый выберите Обзор пакета страницы формы (необязательно).</strong>

en: Select the page where you have placed the <code>[contact_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select contact package form page (optional).</strong>
ru: Выберите страницу, где вы разместили shortcode <code>[contact_resume_packages]</code>, <strong>Если вы планируете использовать настраиваемый выберите контакт страницу формы пакета (необязательно).</strong>

en: Select the page where you have placed the <code>[job_visibility_packages]</code> shortcode. This lets the plugin know where the form is located.
ru: Выберите страницу, где вы разместили shortcode <code>[job_visibility_packages]</code>. Это позволяет плагин знать, где расположена форма.

en: Select the page where you have placed the <code>[resume_visibility_packages]</code> shortcode. This lets the plugin know where the form is located.
ru: Выберите страницу, где вы разместили shortcode <code>[resume_visibility_packages]</code>. Это позволяет плагин знать, где расположена форма.

en: Select the page where you have placed the <code>[view_job_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select view package form page (optional).</strong>
ru: Выберите страницу, где вы разместили shortcode <code>[view_job_packages]</code>, <strong>Если вы планируете использовать настраиваемый выберите Просмотр пакета страницы формы (необязательно).</strong>

en: Select the page where you have placed the <code>[view_name_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select view name package form page (optional).</strong>
ru: Выберите страницу, где вы разместили shortcode <code>[view_name_resume_packages]</code>, <strong>Если вы планируете использовать пользовательское представление выберите имя пакета страницы формы (необязательно).</strong>

en: Select the page where you have placed the <code>[view_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select view package form page (optional).</strong>
ru: Выберите страницу, где вы разместили shortcode <code>[view_resume_packages]</code>, <strong>Если вы планируете использовать настраиваемый выберите Просмотр пакета страницы формы (необязательно).</strong>

en: Semantic UI
ru: Семантический UI

en: Set specific package limit (Use 0 for unlimited)
ru: Установка пакета ограничение (используйте 0 для неограниченного)

en: Set the total used out of limit available in package
ru: Установка общего использования вне предела, доступных в пакете

en: Setup
ru: Настройка

en: Setup Wizard Introduction
ru: Введение мастера установки

en: Silver Full Name Package
ru: Серебряный полное имя пакета

en: Single Application/Contact
ru: Одно приложение/контакт

en: Skip setup. I will setup the plugin manually
ru: Пропустите установку. Плагин будет настроить вручную

en: Skip this step
ru: Пропустить этот шаг

en: Starter Package
ru: Стартовый пакет

en: Status
ru: Статус

en: Subscription
ru: Подписка

en: Subscriptions will be included in one of the next releases!
ru: Подписки будут включены в один из следующих релизов!

en: Support the Ongoing Development of the core plugin, WP Job Manager
ru: Поддержать поступательное развитие основной плагин WP работа менеджер

en: Table Color
ru: Цвет таблицы

en: Table Style
ru: Стиль таблицы

en: Teal
ru: Чирок

en: Thanks for installing <em>WP Job Manager Packages</em>!
ru: Спасибо за установку <em>WP работу менеджера пакетов</em>!

en: The content above will be shown when the user does not have permissions and a package is required
ru: Содержание выше будет показано, если пользователь не имеет разрешения, и требуется пакет

en: The license has been successfully deactivated locally, but please visit your sMyles Plugins <a href="%s" target="_blank">My Account</a> page to verify this activation has been removed from our server.  There was an error automatically removing it, and chances are that is because it was already removed via your <a href="%s" target="_blank">My Account</a> page already..
ru: Лицензия была успешно отключена локально, но пожалуйста, посетите sMyles странице плагины <a href="%s" target="_blank"> Мой аккаунт</a> чтобы убедиться, что активация был удален с нашего сервера.  Произошла ошибка, автоматически удаляя его, и вероятность того, что это потому, что он уже был удален через вашу страницу <a href="%s" target="_blank"> Мой аккаунт</a> уже...

en: The number of %s a user can contact with this package. Leave blank to allow unlimited.
ru: Число %s пользователь может связаться с этим пакетом. Оставьте пустым, чтобы разрешить неограниченное.

en: The number of %s names a user can view with this package.  Leave blank to allow unlimited.
ru: Число имен %s, которые пользователь может просматривать с помощью этого пакета.  Оставьте пустым, чтобы разрешить неограниченное.

en: The number of listings a user can %s with this package. Leave blank to allow unlimited.
ru: Количество объявлений пользователь может "% s" с этим пакетом. Оставьте пустым, чтобы разрешить неограниченное.

en: The number of listings a user can view with this package.  Leave blank to allow unlimited.
ru: Количество объявлений, которые пользователь может просматривать с помощью этого пакета.  Оставьте пустым, чтобы разрешить неограниченное.

en: There are many ways to support open-source projects such as WP Job Manager, for example code contribution, translation, or even telling your friends how awesome the plugin (hopefully) is. Thanks in advance for your support - it is much appreciated!
ru: Есть много способов поддержки открытым исходным кодом проектов, таких, как WP работа менеджера, например кода вклад, перевод, или даже рассказывать своим друзьям как awesome плагин (я надеюсь). Спасибо заранее за вашу поддержку - это высоко ценится!

en: There is a new version of %1$s available. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s">update now</a>.
ru: Существует новая версия %1$ s. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s"> Просмотр версии %3$ s детали</a> или <a href="%4$s"> Обновить сейчас</a>.

en: This is not a valid package, or is an unlimited package.
ru: Это не является допустимым пакетом, или неограниченный пакет.

en: This page is useful if you wish to customize the apply/contact package selection page, separate from the standard one above.
ru: Эта страница полезна, если вы хотите настроить применить/контакт пакета выбора страницы, отдельно от стандартного выше.

en: This page is useful if you wish to customize the browse package selection page, separate from the standard one above.
ru: Эта страница полезна, если вы хотите настроить просмотр пакетов выбора страницы, отдельно от стандартного выше.

en: This page is useful if you wish to customize the view listing package selection page, separate from the standard one above.
ru: Эта страница полезна, если вы хотите настроить страницу Выбор представления списка пакетов, отдельно от стандартного выше.

en: This page should redirect in <span class="jmpack_redirect_in">%1$d</span> seconds, if not, please <a href="%2$s">click here</a>.
ru: Эта страница должна перенаправлять в секундах <span class="jmpack_redirect_in"> %1$ d</span>, если нет, пожалуйста, <a href="%2$s"> нажмите здесь</a>.

en: This page will be used as the default page for package selection, and works for any of the package types (view, browse, etc).
ru: Эта страница будет использоваться в качестве страницы по умолчанию для выбора пакетов и работает для любого типа пакетов (Просмотр, просмотр, etc).

en: This page will be used only for apply/contact packages (not required).
ru: Эта страница будет использоваться только для применения/контактных пакетов (не обязательно).

en: This page will be used only for browse packages (not required).
ru: Эта страница будет использоваться только для просмотра пакетов (не обязательно).

en: This page will be used only for view listing packages (not required).
ru: Эта страница будет использоваться только для просмотра списка пакетов (не обязательно).

en: This page will be used only for view name listing packages (not required).
ru: Эта страница будет использоваться только для представления имени списка пакетов (не обязательно).

en: This plugin has been tested with Listify, Jobify, Listable, Pet Sitter, and Babysitter themes ... if you have issues, or your theme is not compatible, please let me know!
ru: Этот плагин был протестирован с Listify, Jobify, Listable, Pet Няня и Няня тем..., если у вас есть вопросы, или ваша тема не совместимы, пожалуйста, дайте мне знать!

en: This plugin is full documented, check out the source code!
ru: Этот плагин полностью документированы, проверьте исходный код!

en: This setup wizard will help you get started by creating the pages for package selection, and configuring those values in the settings for you.
ru: Этот мастер установки поможет вам начать работу путем создания страницы для выбора пакетов и настройки этих значений в параметрах для вас.

en: To give you an understanding of how this plugin works, below is the flow process with examples. Examples below assume you have configured packages required for browse, view, and contact/apply.  This also assumes you have used the shortcode to output the form either on a page created in a previous setup step, or placed the shortcode inside the placeholder editor (in settings).
ru: Чтобы дать вам представление о том, как этот плагин работает, ниже является процесс потока с примерами. Ниже примерах предполагается, что вы настроили пакеты, необходимые для просмотра, просмотр и контакт/применить.  Это также предполагает, что вы использовали shortcode для вывода формы, либо на странице, созданной на предыдущем шаге установки, или поместить shortcode внутри заполнителя редактора (в настройках).

en: To go back to the %1$s you were previously viewing, <a href="%2$s">click here</a>.
ru: Чтобы вернуться к %1$ s вы ранее просмотра, <a href="%2$s"> нажмите здесь</a>.

en: To override any package configuration above ...
ru: Чтобы переопределить любой конфигурации пакета выше...

en: To use a template override, make sure you place the file in the <code>jm_packages</code> directory/folder, in your child theme's directory/folder.
ru: Чтобы использовать переопределение шаблона, убедитесь, что вы поместите файл в каталог <code></code> jm_packages/папку, в каталог/папку вашего ребенка темы.

en: Tweak Resume Visibility Settings
ru: Настройки видимости резюме

en: Tweak Visibility Settings
ru: Настройки видимости

en: Type
ru: Тип

en: Type Colors
ru: Тип цвета

en: Unable to determine slug to deactivate license.
ru: Не удается определить пули для деактивации лицензии.

en: Unable to determine slug, license key, and/or email to activate license, contact support.
ru: Не удалось определить пули, лицензионный ключ и/или электронной почте, чтобы активировать лицензию, обратитесь в службу поддержки.

en: Unlimited
ru: Неограниченное количество

en: Use Short Description
ru: Краткое описание использования

en: Used
ru: Используется

en: Used posts &hellip;
ru: Используемые сообщения &hellip;

en: User
ru: Пользователь

en: User selects a package, and is redirected to checkout page to complete purchase.
ru: Пользователь выбирает пакет и перенаправляется на страницу проверки для завершения покупки.

en: User visits Listings page and is either redirected to package form page, or shown the package selection form.
ru: Пользователь посещает страницу списки и является либо перенаправлены на страницу формы пакета или показана форма выбора пакетов.

en: User will be able to select an existing package from the package form to use (or they can select one to purchase).  Once they submit the form, they are redirected back to the listing to view like normal.
ru: Пользователь будет иметь возможность выбрать существующий пакет из формы пакета для использования (или они могут выбрать один для покупки).  После того, как они представляют форму, они перенаправляются обратно в список для просмотра как нормальный.

en: View
ru: Вид

en: View %s
ru: Просмотр %s

en: View %s Name
ru: Имя представления "% s"

en: View %s Name limit
ru: %S имя предел

en: View %s Name?
ru: Имя представления "% s"?

en: View %s limit
ru: %S предел

en: View %s?
ru: Вид %s?

en: View 1 Full Listing<br/>Browse All Listings
ru: Просмотреть 1 полный список <br/> Просмотреть все предложения

en: View 1 Full Resume<br/>Browse All Resumes
ru: Просмотр 1 полное резюме <br/> Просмотреть все резюме

en: View 10 Full Listings<br/>Apply/Contact 5 Listings<br/>Browse All Listings
ru: Просмотреть 10 полный предложения <br/> Применить/контакт 5 предложения <br/> Просмотреть все предложения

en: View 10 Full Resumes<br/>View 5 Candidate Full Names<br/>Contact 5 Candidates<br/>Browse All Resumes
ru: Просмотр 10 полное резюме <br/> Просмотр 5 кандидата полные имена <br/> Контакт 5 кандидатов <br/> Просмотреть все резюме

en: View 5 Candidate Full Names
ru: Просмотр 5 кандидата полные имена

en: View Color
ru: Вид цвета

en: View Name
ru: Имя представления

en: View Name Color
ru: Просмотр имени цвета

en: View Name Package
ru: Просмотр имени пакета

en: View Name Package Page
ru: Просмотр имени пакета страницы

en: View Name Rollover?
ru: Просмотр имени ролловер?

en: View Package Page
ru: Просмотр страницы пакета

en: View Resume Capability
ru: Просмотр резюме возможностей

en: View Resume name Capability
ru: Просмотр резюме имени возможности

en: View Rollover?
ru: Просмотр ролловер?

en: View Unlimited Full Listings<br/>Apply/Contact 10 Listings<br/>Browse All Listings
ru: Просматривать неограниченное полные списки <br/> применяют/контакт 10 перечислений <br/> Просмотреть все предложения

en: View Unlimited Full Resumes<br/>View Unlimited Candidate Full Names<br/>Contact 10 Candidates<br/>Browse All Resumes
ru: Просмотр неограниченное полное резюме <br/> просматривать полные имена неограниченное кандидата <br/> Контакт 10 кандидатов <br/> Просмотреть все резюме

en: Violet
ru: Фиолетовый

en: Visibility Packages
ru: Видимость пакеты

en: WC Paid Listings %s Packages
ru: Платные пакеты "% s" списки WC

en: WP Job Manager - Packages
ru: Работа менеджер WP - пакеты

en: WP Job Manager - Packages is missing requirements and has been <a href="%s">deactivated</a>. Please make sure all requirements are available.
ru: Работа менеджер WP - пакеты отсутствуют требования и был <a href="%s"> отключен</a>. Пожалуйста, убедитесь, что все требования доступны.

en: WP Job Manager Packages requires WooCommerce Subscriptions 2.0 and above. Please upgrade as soon as possible!
ru: WP работа менеджера пакетов требует WooCommerce подписки 2.0 и выше. Пожалуйста, обновите как можно скорее!

en: Wait Time
ru: Время ожидания

en: When user selects a listing, they will be shown the listing like normal (if they have unlimited package), otherwise they are either redirected or shown the package form page (like above).
ru: Когда пользователь выбирает список, они будут показаны листинг как нормальный (если они имеют неограниченный пакет), в противном случае они либо перенаправлены или показана страница формы пакета (как выше).

en: Whether or not this user package supports this feature
ru: Ли этот пользовательский пакет поддерживает эту функцию

en: White Dimmer
ru: Белый диммер

en: WooCommerce Was Not Detected
ru: WooCommerce не был обнаружен

en: Yellow
ru: Желтый

en: Yes
ru: Да

en: Yes, enable <a href="%s" target="_blank">Semantic UI</a>
ru: Да, включить <a href="%s" target="_blank"> Семантический UI</a>

en: Yes, enable <a href="%s" target="_blank">Semantic UI</a> table styling for the My Packages list
ru: Да, включите <a href="%s" target="_blank"> Семантический UI</a> таблицы стиль для списка мои пакеты

en: Yes, enable custom redirect settings
ru: Да, включить перенаправление пользовательских параметров

en: Yes, enable custom type colors settings
ru: Да, включить настройки цветов пользовательского типа

en: Yes, hide all page contents while showing the dimmer.
ru: Да, скройте все содержимое страницы показывая диммер.

en: Yes, redirect to the %1$s %2$s package select page
ru: Да, перенаправьте на %1$ s %2$ s выбрать страницу пакета

en: Yes, require administrators to have package
ru: Да, требовать, чтобы иметь пакет администраторы

en: Yes, use the %1$s %2$s placeholder as redirect notice
ru: Да, используйте %1$ s %2$ s заполнитель как перенаправить уведомления

en: Yes, use the white (inverted) dimmer color.
ru: Да, используйте белый (перевернутый) тусклее цвета.

en: You can now %s this listing
ru: Вы можете теперь %s Этот список

en: You have successfully activated the %s license, and will now be able to automatically upgrade this plugin through WordPress when an update is available.
ru: Вы успешно активирована лицензия %s и теперь будет иметь возможность автоматически обновлять этот плагин через WordPress, когда доступно обновление.

en: You have successfully deactivated the %s license.
ru: Вы успешно отключили лицензия %s.

en: Your Packages:
ru: Пакеты:

en: Your packages
ru: Пакеты

en: apply to
ru: применить к

en: browse all listings
ru: Просмотреть все предложения

en: https://plugins.smyl.es/wp-job-manager-packages
ru: HTTPS://plugins.smyl.ES/WP-Job-Manager-Packages

en: https://smyl.es
ru: HTTPS://smyl.ES

en: listing
ru: Листинг

en: n/a
ru: н/д

en: of
ru: из

en: page
ru: страница

en: sMyles Plugins Licensing
ru: sMyles лицензирование плагинов

en: unlimited
ru: неограниченное количество

en: view %s single listing | view %s single listings
ru[0]: единый список Просмотр %s
ru[1]: Просмотр одного предложения %s
ru[2]: Просмотр одного предложения %s
ru[3]: Просмотр одного предложения %s

en: view %s single listing name | view %s single listing names
ru[0]: единый список имя представления %s
ru[1]: Просмотр одного списка имен %s
ru[2]: Просмотр одного списка имен %s
ru[3]: Просмотр одного списка имен %s
