WP Job Manager - Packages 1.0.0 - en to sv_SE translation catalogue (373 entries)

en: Package Type
sv_SE: Pakettyp

en: %s Package
sv_SE: %s paketet

en: Allow %s?
sv_SE: Tillåta %s?

en: Whether or not this user package supports this feature
sv_SE: Om huruvida användaren paketet stöder den här funktionen

en: %s Limit
sv_SE: %s gräns

en: Set specific package limit (Use 0 for unlimited)
sv_SE: Ange specifika paket gräns (Använd 0 för obegränsat)

en: Unlimited
sv_SE: Obegränsad

en: %s Used
sv_SE: %s används

en: Set the total used out of limit available in package
sv_SE: Ange den totala används av gräns finns i paketet

en: %s Posts
sv_SE: %s inlägg

en: CSV (Comma Separated Value) of Post IDs used
sv_SE: CSV (Comma Separated Value) av Post-ID: N används

en: Used posts &hellip;
sv_SE: Används inlägg &hellip;

en: User
sv_SE: Användaren

en: Guest
sv_SE: Pensionat

en: Product
sv_SE: Produkt

en: Optionally link this package to a product.
sv_SE: Eventuellt länk detta paket till en produkt.

en: Choose a product&hellip;
sv_SE: Välj en produkt &hellip;

en: Current status of the package.  Package must be active to show in user account and available to the user.  On-hold status normally means it's a subscription pending renewal payment.
sv_SE: Aktuell status för paketet.  Paketet måste vara aktiv för att visa i användarkontot och tillgängliga för användaren.  På Håll status innebär normalt det är en prenumeration i väntan på förnyelse betalning.

en: Choose a status&hellip;
sv_SE: Välj en status &hellip;

en: Order ID
sv_SE: Order-ID

en: Optionally link this package to an order.
sv_SE: Eventuellt länk detta paket till en order.

en: N/A
sv_SE: EJ TILLÄMPLIGT

en: Save Package
sv_SE: Spara paketet

en: Please select a user from the dropdown to associate this user package with.
sv_SE: Välj en användare från listan för att associera användaren paketet med.

en: A status is required for a package, please select one from the dropdown (must be active to show in user account)
sv_SE: En status krävs för ett paket, Välj vänligen en från rullgardinsmenyn (måste vara aktiv för att visa i användarkonto)

en: Package successfully saved
sv_SE: Paketet sparades

en: n/a
sv_SE: ej tillämpligt

en: Subscription
sv_SE: Prenumeration

en: Package
sv_SE: Paketet

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Delete
sv_SE: Ta bort

en: Type
sv_SE: Typ

en: Limits
sv_SE: Gränser

en: Actions
sv_SE: Åtgärder

en: No Packages Found
sv_SE: Inga paket hittade

en: Select a Package
sv_SE: Välj ett paket

en: %s Packages
sv_SE: %s paket

en: WC Paid Listings %s Packages
sv_SE: WC betalda listningar %s paket

en: Packages
sv_SE: Paket

en: Job
sv_SE: Jobb

en: Jobs
sv_SE: Jobb

en: View %s
sv_SE: Visa %s

en: Require %1$s package to view a single %1$s
sv_SE: Kräver %1$ s paket för att visa en enda %1$ s

en: If enabled, visitors will be required to have a %s package with view permissions, to view any single listing page.
sv_SE: Om aktiverad, måste besökare du har ett %s paket med Visa behörigheter för att visa en enda notering sida.

en: Browse %s
sv_SE: Bläddra %s

en: Require %s package to browse listings
sv_SE: Kräver %s paket att bläddra listor

en: If enabled, visitors will be required to have a package with browse permissions, to view the listing summary on the browse/list/search page.
sv_SE: Om aktiverad, måste besökare du ha ett paket med bläddra behörigheter för att Visa notering sammanfattningen på sidan bläddra/lista/Sök.

en: %1$s %2$s
sv_SE: %1$ s %2$ s

en: Require %1$s package to %2$s a %1$s
sv_SE: Kräver %1$ s paket till %2$ s en %1$ s

en: If enabled, visitors will be required to have a %1$s package with %2$s permissions, to %3$s a listing.
sv_SE: Om aktiverad, kommer besökare att behöva ha en %1$ s paket med %2$ s behörigheter, till %3$ s en notering.

en: Type Colors
sv_SE: Typ färger

en: Customize Type Colors
sv_SE: Anpassa typ färger

en: Yes, enable custom type colors settings
sv_SE: Ja, aktivera inställningarna för anpassad typ färger

en: Enable to customize the type colors.
sv_SE: Möjligt för att anpassa de typ färgerna.

en: View Color
sv_SE: Visa färg

en: Customize color to use for the the view type
sv_SE: Anpassa färg att använda för de vytypen

en: Browse Color
sv_SE: Titta igenom färg

en: Customize color to use for the the browse type
sv_SE: Anpassa färg att använda för att bläddra typ

en: %s Color
sv_SE: %s färg

en: Customize color to use for the the %1$s type
sv_SE: Anpassa färg att använda för den typen %1$ s

en: %s Visibility
sv_SE: %s synlighet

en: %1$s Visibility Pages
sv_SE: %1$ s synlighet sidor

en: Select Package Form Page
sv_SE: Välj paketet formulärsida

en: Select the page where you have placed the <code>[job_visibility_packages]</code> shortcode. This lets the plugin know where the form is located.
sv_SE: Välj den sida där du har placerat <code>[job_visibility_packages]</code> kortkod. Detta gör plugin vet var form finns.

en: Browse Package Page
sv_SE: Titta igenom sidan paket

en: Select the page where you have placed the <code>[browse_job_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select browse package form page (optional).</strong>
sv_SE: Välj den sida där du har placerat <code>[browse_job_packages]</code> kortkod, <strong>om du planerar att använda anpassade Välj browse paketet formulärsida (valfritt).</strong>

en: View Package Page
sv_SE: Visa paketsida

en: Select the page where you have placed the <code>[view_job_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select view package form page (optional).</strong>
sv_SE: Välj den sida där du har placerat <code>[view_job_packages]</code> kortkod, <strong>om du planerar att använda anpassade Välj Visa paketet formulärsida (valfritt).</strong>

en: %s Package Page
sv_SE: %s paketsida

en: Select the page where you have placed the <code>[apply_job_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select %s package form page (optional).</strong>
sv_SE: Välj den sida där du har placerat <code>[apply_job_packages]</code> kortkod, <strong>om du planerar att använda anpassad Välj %s paketet formulärsida (valfritt).</strong>

en: Resume
sv_SE: Återuppta

en: Resumes
sv_SE: Återupptar

en: To override any package configuration above ...
sv_SE: Att åsidosätta eventuella paketkonfigurationen ovan...

en: View %s Name
sv_SE: Vynamnet %s

en: View Name Package
sv_SE: Visa namn paketet

en: Require %s package to view resumes names
sv_SE: Kräver %s för att Visa återupptar namn

en: If enabled, visitors will be required to have a %1$s package with view names permissions, for %1$s names to be visible.
sv_SE: Om aktiverad, kommer besökare att behöva ha en %1$ s paket med Visa namn behörigheter, för %1$ s namn ska synas.

en: Contact %1$s
sv_SE: Kontakten %1$ s

en: Require contact package to contact a %1$s
sv_SE: Kräver kontakt paket kontakta en %1$ s

en: If enabled, visitors will be required to have a %1$s package with contact permissions, to contact any single %1$s.
sv_SE: Om aktiverat, kommer besökare att behöva ha en %1$ s paket med kontakt behörigheter för att kontakta någon enda %1$ s.

en: View Name Color
sv_SE: Visa namn färg

en: Customize color to use for the the view name type
sv_SE: Anpassa färg att använda för det namnet vytypen

en: Contact Color
sv_SE: Kontakta färg

en: Customize color to use for the the contact type
sv_SE: Anpassa färg att använda för den kontakttyp

en: Capability Override Settings
sv_SE: Kapacitet åsidosättningsinställningarna

en: View Resume name Capability
sv_SE: Vynamnet återuppta anlagen

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to view resumes names. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
sv_SE: Ange den <a href="%s"> kapacitet</a> som krävs för att se meritförteckningar namn. Stöder en kommaavgränsad lista över roller/funktioner.

en: Browse Resume Capability
sv_SE: Bläddra återuppta anlagen

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to browse resumes. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
sv_SE: Ange <a href="%s"> kapacitet</a> krävs för att surfa meritförteckningar. Stöder en kommaavgränsad lista över roller/funktioner.

en: View Resume Capability
sv_SE: Visa återuppta anlagen

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to view a single resume. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
sv_SE: Ange den <a href="%s"> kapacitet</a> som krävs för att visa en enda återuppta. Stöder en kommaavgränsad lista över roller/funktioner.

en: Contact Details Capability
sv_SE: Kontaktuppgifter-kapacitet

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to view contact details on a resume. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
sv_SE: Ange den <a href="%s"> kapacitet</a> som krävs för att Visa kontaktuppgifter på ett CV. Stöder en kommaavgränsad lista över roller/funktioner.

en: Resume Visibility
sv_SE: Återuppta synlighet

en: Select the page where you have placed the <code>[resume_visibility_packages]</code> shortcode. This lets the plugin know where the form is located.
sv_SE: Välj den sida där du har placerat <code>[resume_visibility_packages]</code> kortkod. Detta gör plugin vet var form finns.

en: Select the page where you have placed the <code>[browse_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select browse package form page (optional).</strong>
sv_SE: Välj den sida där du har placerat <code>[browse_resume_packages]</code> kortkod, <strong>om du planerar att använda anpassade Välj browse paketet formulärsida (valfritt).</strong>

en: Select the page where you have placed the <code>[view_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select view package form page (optional).</strong>
sv_SE: Välj den sida där du har placerat <code>[view_resume_packages]</code> kortkod, <strong>om du planerar att använda anpassade Välj Visa paketet formulärsida (valfritt).</strong>

en: View Name Package Page
sv_SE: Visa namn för paketsida

en: Select the page where you have placed the <code>[view_name_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select view name package form page (optional).</strong>
sv_SE: Välj den sida där du har placerat <code>[view_name_resume_packages]</code> kortkod, <strong>om du planerar att använda anpassade Välj Visa namn för paketet formulärsida (valfritt).</strong>

en: Contact Package Page
sv_SE: Kontakta paketsida

en: Select the page where you have placed the <code>[contact_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select contact package form page (optional).</strong>
sv_SE: Välj den sida där du har placerat <code>[contact_resume_packages]</code> kortkod, <strong>om du planerar att använda anpassade Välj kontakt paketet formulärsida (valfritt).</strong>

en: , or use a
sv_SE: , eller använda en

en: <a href="%2$s" target="_blank">Template Override</a>: <code>%1$s</code>.
sv_SE: <a href="%2$s" target="_blank"> mall åsidosätta</a>: <code>%1$ s</code>.

en: None
sv_SE: Ingen

en: Red
sv_SE: Röd

en: Yellow
sv_SE: Gul

en: Green
sv_SE: Grön

en: Teal
sv_SE: Kricka

en: Blue
sv_SE: Blå

en: Purple
sv_SE: Lila

en: Pink
sv_SE: Rosa

en: Grey
sv_SE: Grå

en: Black
sv_SE: Svart

en: Redirects
sv_SE: Omdirigeringar

en: Customize Redirect
sv_SE: Anpassa omdirigera

en: Yes, enable custom redirect settings
sv_SE: Ja, aktivera anpassade omdirigering inställningar

en: Enable to customize the redirect settings and configuration.
sv_SE: Aktivera anpassning av omdirigering inställningar och konfiguration.

en: Wait Time
sv_SE: Vänta tid

en: Amount of time (in seconds) to wait before executing redirect.  Set to 0 (zero) to immediately redirect.
sv_SE: Tid (i sekunder) att vänta innan den verkställer omdirigera.  Värdet 0 (noll) omedelbart omdirigera.

en: Hide All
sv_SE: Dölja alla

en: Yes, hide all page contents while showing the dimmer.
sv_SE: Ja, dölja alla sidans innehåll medan du visar dimmern.

en: By default, when a redirect is enabled, a dimmer will be shown that covers the entire page contents with a loading icon in the middle, and notice text below it.  Enable this option to hide all content behind the dimmer (to only show loader and notice text).
sv_SE: Som standard när en omdirigering aktiveras visas en dimmer som täcker hela sidan innehållet med lastning ikonen i mitten, och meddelandetext undertill.  Aktivera alternativet för att dölja allt innehåll bakom dimmern (för att endast Visa loader och meddelande text).

en: White Dimmer
sv_SE: Vita Dimmer

en: Yes, use the white (inverted) dimmer color.
sv_SE: Ja, Använd den vita (inverterad) dimmer färgen.

en: By default, the standard dimmer color is black, enable this setting to use the inverted color, white.
sv_SE: Som standard den dimmer standardfärg är svart, aktivera den här inställningen att använda inverterad färg, vit.

en: Semantic UI
sv_SE: Semantiska UI

en: Yes, enable <a href="%s" target="_blank">Semantic UI</a>
sv_SE: Ja, aktivera <a href="%s" target="_blank"> Semantiska UI</a>

en: Enable this to use and customize the Semantic UI styling.
sv_SE: Aktivera det här att använda och anpassa semantiska UI styling.

en: Table Style
sv_SE: Tabellformat

en: Yes, enable <a href="%s" target="_blank">Semantic UI</a> table styling for the My Packages list
sv_SE: Ja, aktivera <a href="%s" target="_blank"> Semantiska UI</a> tabell styling för listan min paket

en: If enabled, the frontend user package list tables will use the Semantic UI styling.
sv_SE: Om aktiverad, använder frontend användaren paketet lista tabellerna semantisk UI styling.

en: Table Color
sv_SE: Tabell färg

en: Customize color to use for the the table
sv_SE: Anpassa färg att använda för den tabellen

en: Available Shortcodes:
sv_SE: Tillgängliga kortkoder:

en: %1$s %2$s Placeholder
sv_SE: %1$ s %2$ s platshållare

en: The content above will be shown when the user does not have permissions and a package is required
sv_SE: Innehållet ovan visas när användaren har inte behörighet och ett paket krävs

en: %1$s %2$s Redirect
sv_SE: %1$ s %2$ s omdirigera

en: Yes, redirect to the %1$s %2$s package select page
sv_SE: Ja, omdirigera till %1$ s %2$ s Välj sidan paket

en: If enabled, users without permissions will be redirected to the page (configured in Pages tab) to purchase or select package to use.
sv_SE: Om aktiverad omdirigeras användare utan behörighet till sidan (konfigurerade i fliken sidor) om du vill köpa eller Välj paket att använda.

en: %1$s %2$s Admin
sv_SE: %1$ s %2$ s Admin

en: Yes, require administrators to have package
sv_SE: Ja, måste administratörer att ha paket

en: If enabled, administrators will be required to have a package with permissions for this type.
sv_SE: Om aktiverad, kommer administratörer att behöva ha ett paket med behörigheter för den här typen.

en: %1$s %2$s Redirect Notice
sv_SE: %1$ s %2$ s Omdirigera meddelandet

en: Yes, use the %1$s %2$s placeholder as redirect notice
sv_SE: Ja, använda %1$ s %2$ s platshållaren som omdirigera meddelandet

en: If enabled, the placeholder value will be used as the notice shown before redirecting (instead of default one).
sv_SE: Om aktiverad, används värdet platshållare som meddelandet visas innan du omdirigerar (i stället för försummelsen en).

en: Starter Package
sv_SE: Startpaketet

en: View 1 Full Listing<br/>Browse All Listings
sv_SE: Visa 1 fullständig lista <br/> Bläddra alla listor

en: Plus Package
sv_SE: Plus -paket

en: View 10 Full Listings<br/>Apply/Contact 5 Listings<br/>Browse All Listings
sv_SE: Visa 10 fullständiga listor <br/> gäller/kontakt 5 listor <br/> Bläddra alla listor

en: Premium Package
sv_SE: Premium-paketet

en: View Unlimited Full Listings<br/>Apply/Contact 10 Listings<br/>Browse All Listings
sv_SE: Visa obegränsad fullständiga listor <br/> gäller/kontakt 10 listor <br/> Bläddra alla listor

en: Single Application/Contact
sv_SE: Enskild ansökan/kontakt

en: Apply/Contact 1 Listing
sv_SE: Tillämpa/kontakt 1 listning

en: View 1 Full Resume<br/>Browse All Resumes
sv_SE: Visa 1 Full återuppta <br/> Bläddra alla meritförteckningar

en: View 10 Full Resumes<br/>View 5 Candidate Full Names<br/>Contact 5 Candidates<br/>Browse All Resumes
sv_SE: Visa 10 Full återupptar <br/> Visa 5 kandidat fullständiga namn <br/> Kontakta 5 kandidater <br/> Bläddra alla meritförteckningar

en: View Unlimited Full Resumes<br/>View Unlimited Candidate Full Names<br/>Contact 10 Candidates<br/>Browse All Resumes
sv_SE: Visa obegränsad Full återupptar <br/> Visa obegränsad kandidat fullständiga namn <br/> Kontakta 10 kandidater <br/> Bläddra alla meritförteckningar

en: Contact 1 Candidate
sv_SE: Kontakt 1 kandidat

en: Silver Full Name Package
sv_SE: Silver fullständiga namn paketet

en: View 5 Candidate Full Names
sv_SE: Visa 5 kandidat fullständiga namn

en: A total of %d pages were successfully created!
sv_SE: Totalt %d sidor har skapats!

en: A total of %d packages were successfully created!
sv_SE: Totalt %d paket skapades!

en: Job Manager Packages Setup
sv_SE: Jobb Manager paket Setup

en: 1. Introduction
sv_SE: 1. Inledning

en: 2. Page Setup
sv_SE: 2. Utskriftsformat

en: 3. Resume Page Setup
sv_SE: 3. återuppta Utskriftsformat

en: 4. Packages Setup
sv_SE: 4. paket Setup

en: 5. Done
sv_SE: 5. gjort

en: 3. Packages Setup
sv_SE: 3. paket Setup

en: 4. Done
sv_SE: 4. gjort

en: Setup Wizard Introduction
sv_SE: Setup Wizard introduktion

en: Thanks for installing <em>WP Job Manager Packages</em>!
sv_SE: Tack för att installera <em>WP jobb Manager paket</em>!

en: This setup wizard will help you get started by creating the pages for package selection, and configuring those values in the settings for you.
sv_SE: Detta installationsguiden hjälper dig att komma igång genom att skapa sidor för Paketval, och konfigurera dessa värden i inställningarna för dig.

en: If you want to skip the wizard and setup the pages and shortcodes yourself manually, you can do so very easily using any of the available shortcodes. Refer to the %sdocumentation%s for help.
sv_SE: Om du vill hoppa över guiden och ställa de sidor och kortkoder själv manuellt, kan du göra så mycket enkelt med hjälp av någon av de tillgängliga kortkoder. Avse de % sdocumentation %s för hjälp.

en: WooCommerce Was Not Detected
sv_SE: WooCommerce upptäcktes inte

en: Currently the only integration available with WP Job Manager Packages, is through WooCommerce (although others will be added later). WooCommerce was not detected as being activated on your site.
sv_SE: För närvarande är tillgängliga bara integrationen med WP jobb Manager paket, genom WooCommerce (även om andra kommer att läggas till senare). WooCommerce identifierades inte som aktiveras på din webbplats.

en: Click Here to Active/Install WooCommerce
sv_SE: Klicka här för att aktiv/installera WooCommerce

en: Once you have installed/activated, refresh this page, or click below to continue setup.
sv_SE: När du har installerat/aktiverat, uppdaterar sidan eller klicka nedan för att fortsätta installationen.

en: Continue to page setup
sv_SE: Fortsätta att Utskriftsformat

en: Skip setup. I will setup the plugin manually
sv_SE: Hoppa över installationen. Jag kommer setup plugin manuellt

en: Page Setup
sv_SE: Utskriftsformat

en: <em>WP Job Manager Packages</em> includes %1$sshortcodes%2$s which can be used within your %3$spages%2$s to output content. These can be created for you below. For more information on the available shortcodes, view the %4$sshortcode documentation%2$s.
sv_SE: <em>WP jobb Manager paket</em> innehåller %1$ sshortcodes %2$ s som kan användas inom din %3$ spages %2$ s utgång innehåll. Dessa kan skapas för dig nedan. För mer information om tillgängliga kortkoder, Visa den %4$ sshortcode dokumentation %2$ s.

en: Page Title
sv_SE: Sidans titel

en: Page Description
sv_SE: Sidan Beskrivning

en: Content Shortcode
sv_SE: Innehåll kortkod

en: This page will be used as the default page for package selection, and works for any of the package types (view, browse, etc).
sv_SE: Sidan kommer att användas som standardsida för Paketval, och fungerar för någon av pakettyperna (Visa, bläddra, etc).

en: If you do not plan to use the specific package type shortcodes (for separate pages), you need to make sure this page exists as it will be used as the fallback page if the type specific pages do not exist (or are not configured in settings).
sv_SE: Om du inte planerar att använda specifika paket typ kortkoder (för separata sidor), måste du kontrollera att sidan finns eftersom det kommer att användas som den återgång sidan om typ specifika sidor existerar inte (eller inte har konfigurerats i inställningarna).

en: This page will be used only for browse packages (not required).
sv_SE: Denna sida kommer endast användas för bläddra paket (krävs inte).

en: This page is useful if you wish to customize the browse package selection page, separate from the standard one above.
sv_SE: Denna sida är användbar om du vill anpassa bläddra paketet urvalssidan separat från det vanliga ovan.

en: This page will be used only for apply/contact packages (not required).
sv_SE: Denna sida kommer endast användas för tillämpa/kontakta paket (krävs inte).

en: This page is useful if you wish to customize the apply/contact package selection page, separate from the standard one above.
sv_SE: Denna sida är användbar om du vill anpassa Verkställ/kontakta paketet urvalssidan separat från det vanliga ovan.

en: This page will be used only for view listing packages (not required).
sv_SE: Denna sida kommer endast användas för Visa notering paket (krävs inte).

en: This page is useful if you wish to customize the view listing package selection page, separate from the standard one above.
sv_SE: Denna sida är användbar om du vill anpassa Visa notering paketet urvalssidan separat från det vanliga ovan.

en: Skip this step
sv_SE: Hoppa över detta steg

en: Resume Page Setup
sv_SE: Återuppta Utskriftsformat

en: It looks like you have WP Job Manager Resumes installed/activated, so let's setup those pages as well!
sv_SE: Det ser ut som du har WP jobb Manager återupptar installerat/aktiverat, så låt oss ställa dessa sidor också!

en: This page will be used only for view name listing packages (not required).
sv_SE: Denna sida kommer endast användas för Visa namn lista paket (krävs inte).

en: Package Setup
sv_SE: Paketet Setup

en: If you would like, we can also setup <strong>DEMO</strong> packages for you to use.  This is not required, and is provided for demonstration purposes only, you will still need to customize the packages to suit your needs.
sv_SE: Om du vill ha, kan vi också setup <strong>DEMO</strong> paket för dig att använda.  Detta krävs inte, och är förutsatt i demonstrationssyfte bara, behöver du fortfarande att anpassa paket för att passa dina behov.

en: DO NOT proceed with this step before installing and activating WooCommerce!  WooCommerce must be installed and activated before adding packages!
sv_SE: Fortsätt inte med det här steget före installation och aktivering WooCommerce!  WooCommerce måste installeras och aktiveras innan du lägger till paket!

en: Once you have installed AND activated, refresh this page, or click below to continue setup.
sv_SE: När du har installerat och aktiverat, uppdatera sidan eller klicka nedan för att fortsätta installationen.

en: Package Title
sv_SE: Paketet Title

en: Package Price
sv_SE: Paketpris

en: Package Description
sv_SE: Paketbeskrivning

en: Listing Packages
sv_SE: Lista över paket

en: Resume Packages
sv_SE: Återuppta paket

en: Create Selected Packages
sv_SE: Skapa utvalda paket

en: All Done!
sv_SE: Allt gjort!

en: Looks like you're all set to start using the plugin. In case you're wondering where to go next:
sv_SE: Ser ut som du är redo att börja använda plugin. I fall undrar du var att gå nästa:

en: Tweak Visibility Settings
sv_SE: Justera inställningar för synlighet

en: Tweak Resume Visibility Settings
sv_SE: Justera inställningar för synlighet som Resume

en: Add a new Product/Package
sv_SE: Lägga till en ny produkt eller förpackning

en: And don't forget, if you need any more help using <em>WP Job Manager Packages</em> you can consult the %1$sdocumentation%2$s or %3$scontact me via the support area%2$s!
sv_SE: Och glöm inte, om du behöver mer hjälp använder <em>WP jobb Manager paket</em> kan du konsultera den %1$ sdocumentation %2$ s eller %3$ scontact mig via support området %2$ s!

en: Flow Process:
sv_SE: Flöde Process:

en: To give you an understanding of how this plugin works, below is the flow process with examples. Examples below assume you have configured packages required for browse, view, and contact/apply.  This also assumes you have used the shortcode to output the form either on a page created in a previous setup step, or placed the shortcode inside the placeholder editor (in settings).
sv_SE: För att ge dig en förståelse för hur denna plugin fungerar, är nedan processen flöde med exempel. Exemplen nedan förutsätter att du har konfigurerat paket krävs för Bläddra, Visa och kontakt/tillämpa.  Detta förutsätter även att du använt kortkod till utgång form antingen på en sida som skapats i en tidigare installation steg, eller placeras kortkod inuti platshållare redaktör (i inställningarna).

en: User visits Listings page and is either redirected to package form page, or shown the package selection form.
sv_SE: Användaren är besöker Listings sida och Omdirigerad till paketet formulärsida, eller visas formuläret paketet urval.

en: User selects a package, and is redirected to checkout page to complete purchase.
sv_SE: Användaren väljer ett paket, och omdirigeras till kassasidan att slutföra köp.

en: After purchase is complete, notification is shown with link to return to page user was previously viewing.
sv_SE: När köpet är genomfört, anmälan visas med länk att återgå till sidan användare tidigare visning.

en: When user selects a listing, they will be shown the listing like normal (if they have unlimited package), otherwise they are either redirected or shown the package form page (like above).
sv_SE: När användaren väljer en notering, de visas noteringen som vanligt (om de har obegränsad paket), annars de antingen Omdirigerad eller visat formulärsidan paket (som ovan).

en: User will be able to select an existing package from the package form to use (or they can select one to purchase).  Once they submit the form, they are redirected back to the listing to view like normal.
sv_SE: Användaren kommer att kunna välja ett befintligt paket från formuläret paket att använda (eller de kan välja ett att köpa).  När de skickat formuläret, omdirigeras du tillbaka till listan Visa som vanligt.

en: Few key points:
sv_SE: Några viktiga punkter:

en: If the user has an unlimited package, they will immediately be able to view, contact, etc.  Only packages with limits will require them to select a package to use.
sv_SE: Om användaren har en obegränsad paket, kommer de omedelbart att kunna visa, kontakta, etc.  Endast paket med gränser kommer att kräva dem att välja ett paket att använda.

en: All current user packages can be viewed (along with associated listings) on the My Account page.
sv_SE: Alla aktuella användare paket kan ses (tillsammans med associerade listor) på sidan Mittkonto.

en: Administrators are not required to have packages, make sure to use a separate user account to test with.
sv_SE: Administratörer behöver inte har paket, se till att använda ett separat användarkonto för att testa med.

en: This plugin has been tested with Listify, Jobify, Listable, Pet Sitter, and Babysitter themes ... if you have issues, or your theme is not compatible, please let me know!
sv_SE: Denna plugin har testats med Listify, Jobify, Listable, Pet Sitter och barnvakt teman... om du har frågor, eller om ditt tema inte är kompatibel, låt mig veta!

en: To use a template override, make sure you place the file in the <code>jm_packages</code> directory/folder, in your child theme's directory/folder.
sv_SE: För att använda en mall Åsidosätt, kontrollera att du placerar filen i <code>jm_packages</code> katalog/mapp, i dina barn temats katalog/mapp.

en: Listable currently only supports the redirect feature.
sv_SE: Listable stöder för närvarande endast funktionen omdirigering.

en: Subscriptions will be included in one of the next releases!
sv_SE: Prenumerationer kommer att ingå i en av de nästa utgåvorna!

en: Currently WooCommerce is the only support backend payment/cart/e-commerce system.  Let me know if there's another one you would like integrated.
sv_SE: WooCommerce är för närvarande det enda stöd backend betalning/vagn/e-handel systemet.  Låt mig veta om det finns en annan man du vill integrerade.

en: This plugin is full documented, check out the source code!
sv_SE: Denna plugin är fullt dokumenterad, kontrollera ut källkoden!

en: Support the Ongoing Development of the core plugin, WP Job Manager
sv_SE: Stödja den pågående utvecklingen av core plugin, WP jobb Manager

en: There are many ways to support open-source projects such as WP Job Manager, for example code contribution, translation, or even telling your friends how awesome the plugin (hopefully) is. Thanks in advance for your support - it is much appreciated!
sv_SE: Det finns många sätt att stödja projekt med öppen källkod som WP jobb Manager, till exempel kod bidrag, översättning, eller ens berätta för dina vänner hur awesome plugin (förhoppningsvis). Tack på förhand för ert stöd - det är mycket uppskattat!

en: Leave a positive review
sv_SE: Lämna en positiv recension

en: Contribute a localization
sv_SE: Bidra en lokalisering

en: Contribute code or report a bug
sv_SE: Bidra kod eller rapportera en bugg

en: Help other users on the forums
sv_SE: Hjälpa andra användare på forumet

en: Output price (cost) of package (you MUST include this!)
sv_SE: Utgående pris (kostnaden) för paketet (du måste inkludera detta!)

en: Output package limit set for View (will output number or unlimited based on config)
sv_SE: Utdata för paketet gränsen för Visa (matas nummer eller obegränsad baserat på config)

en: Output package limit set for %s (will output number or unlimited based on config)
sv_SE: Utdata för paketet gränsen för %s (matas nummer eller obegränsad utifrån config)

en: Output package limit set for View Name (will output number or unlimited based on config)
sv_SE: Utdata för paketet gränsen för vyns namn (matas nummer eller obegränsad utifrån config)

en: View %s?
sv_SE: Visa %s?

en: Allow to view single listings with this package (if package required in settings).
sv_SE: Låt Visa enstaka listor med detta paket (om paketet krävs i inställningar).

en: View %s limit
sv_SE: Visa %s gräns

en: The number of listings a user can view with this package.  Leave blank to allow unlimited.
sv_SE: Antal listor som en användare kan visa med detta paket.  Lämna tomt för att tillåta obegränsad.

en: View Rollover?
sv_SE: Visa Rollover?

en: Rollover (Add) unused credits to package when subscription is renewed.
sv_SE: Rollover (Add) oanvända krediter till paketet när prenumerationen förnyas.

en: Allow to %s listings with this package (if package required in settings).
sv_SE: Låt %s listor med detta paket (om paketet krävs i inställningar).

en: %1$s %2$s limit
sv_SE: %1$ s %2$ s gräns

en: The number of listings a user can %s with this package. Leave blank to allow unlimited.
sv_SE: Antalet listningar en användare kan %s med detta paket. Lämna tomt för att tillåta obegränsad.

en: %1$s Rollover?
sv_SE: %1$ s Rollover?

en: Allow Browsing?
sv_SE: Tillåta surfning?

en: Allow to browse listings with this package (if package required in settings).
sv_SE: Tillåt för att bläddra listor med detta paket (om paketet krävs i inställningar).

en: Use Short Description
sv_SE: Använd kort beskrivning

en: Enable this to use the short description for your own custom wording on the package selection form for listings.
sv_SE: Aktivera denna för att använda den korta beskrivningen för din egen anpassade ordalydelsen i paketet urval formuläret för listor.

en: View %s Name?
sv_SE: Visa %s namn?

en: Allow to view %s name with this package (if package required in settings).
sv_SE: Låt Visa %s namn med det här paketet (om paketet krävs i inställningar).

en: View %s Name limit
sv_SE: Visa %s namn gräns

en: The number of %s names a user can view with this package.  Leave blank to allow unlimited.
sv_SE: Antalet %s namn en användare kan visa med detta paket.  Lämna tomt för att tillåta obegränsad.

en: View Name Rollover?
sv_SE: Visa namn Rollover?

en: Allow Contact?
sv_SE: Möjliggöra kontakt?

en: Allow to contact listing with this package (if package required in settings).
sv_SE: Möjligt för att kontakta notering med detta paket (om paketet krävs i inställningar).

en: Contact %s limit
sv_SE: Kontakt %s gräns

en: The number of %s a user can contact with this package. Leave blank to allow unlimited.
sv_SE: Antalet %s som en användare kan kontakta med detta paket. Lämna tomt för att tillåta obegränsad.

en: Contact Rollover?
sv_SE: Kontakta Rollover?

en: %s Visibility Package
sv_SE: %s synlighet paketet

en: %s Visibility Subscription
sv_SE: %s synlighet prenumeration

en: Fields
sv_SE: Fält

en: Visibility Packages
sv_SE: Siktpaket

en: Package successfully deleted
sv_SE: Paketet har tagits bort

en: Add User Package
sv_SE: Lägg till användaren paketet

en: You can now %s this listing
sv_SE: Du kan nu %s denna förteckning

en: Apply
sv_SE: Applicera

en: A <a href="%s">package</a> is required to browse listings, please select one from below.
sv_SE: Ett <a href="%s"> paket</a> krävs att bläddra listor, Välj en nedan.

en: Please <a href="%s">select a package</a> to browse resumes.
sv_SE: Vänligen återupptas <a href="%s"> Välj ett paket</a> att bläddra.

en: Please select a <a href="%s">package</a> to view the full candidate name.
sv_SE: Välj ett <a href="%s"> paket</a> vill visa full kandidat namn.

en: Please <a href="%s">select a package</a> to browse listings.
sv_SE: Vänligen <a href="%s"> Välj ett paket</a> om du vill bläddra listor.

en: Please <a href="%s">select a package</a> to view this listing's details.
sv_SE: Vänligen <a href="%s"> Välj ett paket</a> för att visa denna notering detaljer.

en: Please <a href="%1$s">select a package</a> to %2$s this listing.
sv_SE: Vänligen <a href="%1$s"> Välj ett paket</a> till %2$ s denna förteckning.

en: A <a href="%s">package</a> is required to view the full name on this listing.
sv_SE: Ett <a href="%s"> paket</a> krävs för att visa det fullständiga namnet på denna förteckning.

en: This page should redirect in <span class="jmpack_redirect_in">%1$d</span> seconds, if not, please <a href="%2$s">click here</a>.
sv_SE: Sidan bör omdirigera i <span class="jmpack_redirect_in"> %1$ d</span> sekunder, om inte, vänligen <a href="%2$s"> Klicka här</a>.

en: Browse
sv_SE: Bläddra

en: View
sv_SE: Visa

en: apply to
sv_SE: gälla

en: %s to
sv_SE: %s

en: view %s single listing | view %s single listings
sv_SE[0]: Visa %s enda notering
sv_SE[1]: Visa %s enda listor

en: unlimited
sv_SE: obegränsad

en: %s %s listing | %s %s listings
sv_SE[0]: %s %s notering
sv_SE[1]: %s %s listor

en: , and
sv_SE: , och

en: browse all listings
sv_SE: Titta igenom alla listor

en: View Name
sv_SE: Visa namn

en: Contact
sv_SE: Kontakt

en: view %s single listing name | view %s single listing names
sv_SE[0]: Visa %s enda notering namn
sv_SE[1]: Visa %s enda notering namn

en: Select Browse Package
sv_SE: Välj Bläddra paket

en: Choose a Browse Package
sv_SE: Välj en bläddra-paket

en: Select a View Package
sv_SE: Välj en vy-paket

en: Choose a View Package
sv_SE: Välj en vy-paket

en: Select %s Package
sv_SE: Välj %s paket

en: Choose %s Package
sv_SE: Välj %s paket

en: Select a View Name Package
sv_SE: Välj en vy namn paket

en: Choose a View Name Package
sv_SE: Välj en vy namn paket

en: Select Contact Package
sv_SE: Välj kontakt paket

en: Choose Contact Package
sv_SE: Välj kontakt paket

en: Select Package
sv_SE: Välj paket

en: Choose a Package
sv_SE: Välj ett paket

en: Error
sv_SE: Fel

en: Unable to determine slug to deactivate license.
sv_SE: Kan inte fastställa slug att inaktivera licens.

en: Error determining the plugin Product ID.
sv_SE: Fel att bestämma plugin produkt-ID.

en: Error pulling the license key from option data.
sv_SE: Fel att dra licensnyckeln från alternativet data.

en: Error pulling the email associated with the license key from option data.
sv_SE: Fel att dra den email som är associerad med licensnyckel från alternativet data.

en: Error pulling the instance ID associated with the license key from option data.
sv_SE: Fel att dra Instanceid i samband med licensnyckeln från alternativet data.

en: Connection failed to the License Key API server - possible server issue.
sv_SE: Anslutningen misslyckades till licens nyckel API servern - möjligt serverproblem.

en:  Successfully Deactivated!
sv_SE:  Framgångsrikt avaktiveras!

en: You have successfully deactivated the %s license.
sv_SE: Du har framgångsrikt inaktiveras licensen %s.

en: Error!
sv_SE: Fel!

en: The license has been successfully deactivated locally, but please visit your sMyles Plugins <a href="%s" target="_blank">My Account</a> page to verify this activation has been removed from our server.  There was an error automatically removing it, and chances are that is because it was already removed via your <a href="%s" target="_blank">My Account</a> page already..
sv_SE: Licensen har avaktiverats framgångsrikt lokalt, men besök din sMyles Plugins <a href="%s" target="_blank"> Mittkonto</a> för att kontrollera denna aktivering har tagits från vår server.  Det gick inte att automatiskt ta bort den, och chansen är det beror på att det togs redan via sidan <a href="%s" target="_blank"> Mittkonto</a> redan...

en: Unable to determine slug, license key, and/or email to activate license, contact support.
sv_SE: Kan inte fastställa slug, licensnyckel eller e-post till aktivera licens, kontakta supporten.

en:  Successfully Activated!
sv_SE:  Lyckosam aktiverat!

en: You have successfully activated the %s license, and will now be able to automatically upgrade this plugin through WordPress when an update is available.
sv_SE: Du har aktiverat licensen %s och kommer nu att kunna uppgradera denna plugin genom WordPress automatiskt när en uppdatering är tillgänglig.

en: Deactivate the %s License?
sv_SE: Avaktivera licensen %s?

en: No
sv_SE: Nej

en: Yes
sv_SE: Ja

en: sMyles Plugins Licensing
sv_SE: sMyles Plugins licensiering

en: License
sv_SE: Licens

en: Enter your license key and email and hit return. A valid key is required for updates.
sv_SE: Ange din licensnyckel och e-post och slå till återvända. En giltig nyckel krävs för uppdateringar.

en: Hide notice
sv_SE: Dölj meddelande

en: <a href="%1$s">Please activate your license key</a> in order to receive updates and support for "%2$s".
sv_SE: <a href="%1$s"> Vänligen aktivera din licensnyckel</a> för att få uppdateringar och stöd för "%2$ s".

en: Activating ...
sv_SE: Aktivera...

en: Plugin Not Found
sv_SE: Plugin hittades inte

en: Details
sv_SE: Detaljer

en: Installed Version:
sv_SE: Installerad Version:

en: Activate License
sv_SE: Aktivera licens

en: Deactivating ...
sv_SE: Avaktivera...

en: Activated:
sv_SE: Aktiverad:

en: Deactivate License
sv_SE: Inaktivera licens

en: There is a new version of %1$s available. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s">update now</a>.
sv_SE: Det finns en ny version av %1$ s. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s"> Visa version %3$ s Detaljer</a> eller <a href="%4$s"> Uppdatera nu</a>.

en: This is not a valid package, or is an unlimited package.
sv_SE: Detta är inte ett giltigt paket, eller är en obegränsad paket.

en: Add to cart
sv_SE: Lägg till i vagnen

en: Read More
sv_SE: Läs mer

en: page
sv_SE: Sidan

en: listing
sv_SE: notering

en: To go back to the %1$s you were previously viewing, <a href="%2$s">click here</a>.
sv_SE: För att gå tillbaka till %1$ s visar du tidigare, <a href="%2$s"> Klicka här</a>.

en: Apply for job
sv_SE: Söker jobb

en: Your packages
sv_SE: Dina paket

en: %1$s out of %2$d available %3$s used
sv_SE: %1$ s ur %2$ d tillgängliga %3$ s används

en: Purchase packages
sv_SE: Köp paket

en: Free
sv_SE: Gratis

en: Get Started
sv_SE: Komma igång

en: No packages found
sv_SE: Inga paket hittade

en: Feature
sv_SE: Funktionen

en: Remaining
sv_SE: Återstående

en: Used
sv_SE: Används

en: Limit
sv_SE: Gränsen

en: Listings
sv_SE: Listningar

en: My %s Visibility Packages
sv_SE: Min %s Siktpaket

en: Package Name
sv_SE: Paketnamn

en: Package Features
sv_SE: Paketet funktioner

en: of
sv_SE: av

en: Your Packages:
sv_SE: Ditt paket:

en: Purchase Package:
sv_SE: Köp paket:

en: WP Job Manager Packages requires WooCommerce Subscriptions 2.0 and above. Please upgrade as soon as possible!
sv_SE: WP jobb Manager paket kräver WooCommerce prenumerationer 2.0 och uppåt. Vänligen uppgradera så snart som möjligt!

en: WP Job Manager - Packages is missing requirements and has been <a href="%s">deactivated</a>. Please make sure all requirements are available.
sv_SE: WP jobb Manager - paket saknas krav och har varit <a href="%s"> inaktiverat</a>. Kontrollera att alla krav är tillgängliga.

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: WP Job Manager - Packages
sv_SE: WP jobb Manager - paket

note: Plugin URI of the plugin/theme
en: https://plugins.smyl.es/wp-job-manager-packages
sv_SE: https://plugins.Smyl.es/WP-Job-Manager-packages

note: Description of the plugin/theme
en: Create and configure custom Visibility Packages for WP Job Manager and WP Resume Manager to require visitors to purchase a package to view, apply, contact, browse, and more!
sv_SE: Skapa och konfigurera anpassade Siktpaket för WP jobb Manager och WP återuppta Manager att kräva besökare att köpa ett paket för att visa, tillämpa, kontakta, bläddra och mycket mer!

note: Author URI of the plugin/theme
en: https://smyl.es
sv_SE: https://Smyl.es

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Visibility Packages
sv_SE: Siktpaket

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Browse Packages
sv_SE: Titta igenom paket

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Apply/Contact Packages
sv_SE: Tillämpa/kontakta paket

[ctx: Default page title (wizard)]
en: View Packages
sv_SE: Visa paket

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Resume Visibility Packages
sv_SE: Återuppta Siktpaket

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Browse Resume Packages
sv_SE: Bläddra återuppta paket

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Resume Contact Packages
sv_SE: Återuppta kontakta paket

[ctx: Default page title (wizard)]
en: View Resume Packages
sv_SE: Visa återuppta paket

[ctx: Default page title (wizard)]
en: View Name Resume Packages
sv_SE: Visa namn återuppta paket
