WP Job Manager - Packages 1.0.0 - en to tr translation catalogue (376 entries)

en: Package Type
tr: Paket türü

en: %s Package
tr: %s paketi

en: Allow %s?
tr: %S için izin?

en: Whether or not this user package supports this feature
tr: Olsun veya olmasın bu özelliği bu kullanıcı paket destekler

en: %s Limit
tr: %s sınırı

en: Set specific package limit (Use 0 for unlimited)
tr: Küme belirli paket sınırı (kullanım 0 için sınırsız)

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: %s Used
tr: kullanılan %s

en: Set the total used out of limit available in package
tr: Sınırı paketinde kullanılabilir dışında kullanılan toplam ayarla

en: %s Posts
tr: %s mesaj

en: CSV (Comma Separated Value) of Post IDs used
tr: CSV (virgülle ayrılmış değer) sonrası kullanılan kimlik

en: Used posts &hellip;
tr: Mesajını kullanılan &hellip;

en: User
tr: Kullanıcı

en: Guest
tr: Konuk

en: Product
tr: Ürün

en: Optionally link this package to a product.
tr: İsteğe bağlı olarak bu paketi bir ürüne bağlayın.

en: Choose a product&hellip;
tr: Bir ürün seçmek &hellip;

en: Status
tr: Durumu

en: Current status of the package.  Package must be active to show in user account and available to the user.  On-hold status normally means it's a subscription pending renewal payment.
tr: Paketin geçerli durumu.  Paket kullanıcı hesabında göstermek için etkin ve kullanıcı için kullanılabilir durumda olmalıdır.  Üzerinde ayrı tutma durumu normal bir abonelik yenileme ödeme bekleyen olduğu anlamına gelir.

en: Choose a status&hellip;
tr: Bir durum seçin &hellip;

en: Order ID
tr: Sipariş No

en: Optionally link this package to an order.
tr: İsteğe bağlı olarak bu paket siparişe bağlantı.

en: Save Package
tr: Paketini kaydetmek

en: Please select a user from the dropdown to associate this user package with.
tr: Lütfen bir kullanıcı bu kullanıcı paket ile ilişkilendirmek için açılan seçin.

en: A status is required for a package, please select one from the dropdown (must be active to show in user account)
tr: Bir paket için gerekli bir durumdur, (kullanıcı hesabında göstermek için etkin olmalıdır) açılan lütfen birini

en: Package successfully saved
tr: Paket başarıyla kaydedildi

en: Subscription
tr: Abonelik

en: Package
tr: Paket

en: Edit
tr: Düzenle

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Türü

en: Limits
tr: Sınırları

en: Actions
tr: Eylemler

en: No Packages Found
tr: Hiçbir paketleri bulundu

en: Select a Package
tr: Bir paket seçin

en: %s Packages
tr: %s paketleri

en: WC Paid Listings %s Packages
tr: Listeleri %s paketleri ödenen WC

en: Packages
tr: Paketleri

en: Job
tr: İş

en: Jobs
tr: İşleri

en: View %s
tr: %S göster

en: Require %1$s package to view a single %1$s
tr: Bir tek %1$ s görüntülemek için %1$ s paketi gerektirir

en: If enabled, visitors will be required to have a %s package with view permissions, to view any single listing page.
tr: Etkinleştirilirse, ziyaretçi olarak belirlenmiş bir %s paketi herhangi bir tek liste sayfa görüntülemek için görünüm izinlere sahip olacaktır.

en: Browse %s
tr: %S göz atın

en: Require %s package to browse listings
tr: %S paketi listesine Gözat gerektirir

en: If enabled, visitors will be required to have a package with browse permissions, to view the listing summary on the browse/list/search page.
tr: Etkinleştirilirse, ziyaretçi olarak belirlenmiş bir paket listesi Özeti Gözat/liste/arama sayfası üzerinde görüntülemek için Gözat izinlere sahip olacaktır.

en: %1$s %2$s
tr: %1$ s %2$ s

en: Require %1$s package to %2$s a %1$s
tr: %1$ s paket için %2$ s %1$ s gerektirir

en: If enabled, visitors will be required to have a %1$s package with %2$s permissions, to %3$s a listing.
tr: Etkinleştirilirse, ziyaretçi bir %1$ s paket %3$ s bir liste için %2$ s izinlere sahip olması gerekir.

en: Type Colors
tr: Türü renkler

en: Customize Type Colors
tr: Türü renkleri özelleştirmek

en: Yes, enable custom type colors settings
tr: Evet, özel tür renk ayarlarını etkinleştir

en: Enable to customize the type colors.
tr: Türü renklerini özelleştirmek için etkinleştirin.

en: View Color
tr: Görünüm renk

en: Customize color to use for the the view type
tr: Özelleştirmek için rengi görünüm türü

en: Browse Color
tr: Renk göz atın

en: Customize color to use for the the browse type
tr: Özelleştirmek için rengi Gözat türü

en: %s Color
tr: %s renk

en: Customize color to use for the the %1$s type
tr: Özelleştirmek için rengi %1$ s tipi

en: %s Visibility
tr: %s görünürlük

en: %1$s Visibility Pages
tr: %1$ s görünürlük sayfa

en: Select Package Form Page
tr: Paket Form sayfası seçin

en: Select the page where you have placed the <code>[job_visibility_packages]</code> shortcode. This lets the plugin know where the form is located.
tr: <code>[Job_visibility_packages]</code> kusur yerleştirildiği sayfa seçin. Bu formu nerede biliyor eklenti sağlar.

en: Browse Package Page
tr: Paket sayfasına göz

en: Select the page where you have placed the <code>[browse_job_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select browse package form page (optional).</strong>
tr: Nerede <code>[browse_job_packages]</code> kusur yer sayfa seçin <strong>özel kullanmayı planlıyorsanız seçin paketi form sayfası (isteğe bağlı) göz atın.</strong>

en: View Package Page
tr: Görünüm paketi sayfası

en: Select the page where you have placed the <code>[view_job_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select view package form page (optional).</strong>
tr: Nerede <code>[view_job_packages]</code> kusur yer sayfa seçin <strong>özel seçin Görünüm paketi form sayfası (isteğe bağlı) kullanmayı planlıyorsanız,.</strong>

en: %s Package Page
tr: %s paketi sayfa

en: Select the page where you have placed the <code>[apply_job_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select %s package form page (optional).</strong>
tr: Nerede <code>[apply_job_packages]</code> kusur yer sayfa seçin <strong>özel seçin %s paketi form sayfası (isteğe bağlı) kullanmayı planlıyorsanız,.</strong>

en: Resume
tr: Özgeçmiş

en: Resumes
tr: Devam eder

en: To override any package configuration above ...
tr: Yukarıdaki herhangi bir paketi yapılandırması geçersiz kılmak için...

en: View %s Name
tr: Görünüm %s adı

en: View Name Package
tr: Görünüm adı paket

en: Require %s package to view resumes names
tr: Özgeçmişler adlarını görüntülemek için %s paketi gerektirir

en: If enabled, visitors will be required to have a %1$s package with view names permissions, for %1$s names to be visible.
tr: Etkinleştirilirse, ziyaretçi bir %1$ s paketi %1$ s adları görünür olmak için Görünüm adları izinlerine sahip olması gerekir.

en: Contact %1$s
tr: %1$ s başvurun

en: Require contact package to contact a %1$s
tr: %1$ s iletişim için iletişim paketi gerektirir

en: If enabled, visitors will be required to have a %1$s package with contact permissions, to contact any single %1$s.
tr: Etkinleştirilirse, ziyaretçi %1$ s paketiyle herhangi bir tek %1$ s bağlanmak için iletişim izinlerinizin olması gerekir.

en: View Name Color
tr: Görünüm adı renk

en: Customize color to use for the the view name type
tr: Özelleştirmek için rengi görünüm adı türü

en: Contact Color
tr: Renk başvurun

en: Customize color to use for the the contact type
tr: Özelleştirmek için rengi ilgili kişi türü

en: Capability Override Settings
tr: Özelliği geçersiz kılma ayarları

en: View Resume name Capability
tr: Görünüm özgeçmiş adı özelliği

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to view resumes names. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
tr: Özgeçmişler adlarını görüntülemek için gerekli <a href="%s"> yetenek</a> girin. Roller/yetenekleri, virgülle ayrılmış listesini destekler.

en: Browse Resume Capability
tr: Devam etme yeteneği göz atın

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to browse resumes. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
tr: Özgeçmişler gözatmadan gerekli <a href="%s"> yetenek</a> girin. Roller/yetenekleri, virgülle ayrılmış listesini destekler.

en: View Resume Capability
tr: Görünüm devam etme yeteneği

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to view a single resume. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
tr: Tek bir özgeçmiş görüntülemek için gerekli <a href="%s"> yetenek</a> girin. Roller/yetenekleri, virgülle ayrılmış listesini destekler.

en: Contact Details Capability
tr: İletişim bilgileri yeteneği

en: Enter the <a href="%s">capability</a> required in order to view contact details on a resume. Supports a comma separated list of roles/capabilities.
tr: Bir özgeçmiş üzerinde iletişim bilgilerini görüntülemek için gerekli <a href="%s"> yetenek</a> girin. Roller/yetenekleri, virgülle ayrılmış listesini destekler.

en: Resume Visibility
tr: Görünürlük devam

en: Select the page where you have placed the <code>[resume_visibility_packages]</code> shortcode. This lets the plugin know where the form is located.
tr: <code>[Resume_visibility_packages]</code> kusur yerleştirildiği sayfa seçin. Bu formu nerede biliyor eklenti sağlar.

en: Select the page where you have placed the <code>[browse_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select browse package form page (optional).</strong>
tr: Nerede <code>[browse_resume_packages]</code> kusur yer sayfa seçin <strong>özel kullanmayı planlıyorsanız seçin paketi form sayfası (isteğe bağlı) göz atın.</strong>

en: Select the page where you have placed the <code>[view_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select view package form page (optional).</strong>
tr: Nerede <code>[view_resume_packages]</code> kusur yer sayfa seçin <strong>özel seçin Görünüm paketi form sayfası (isteğe bağlı) kullanmayı planlıyorsanız,.</strong>

en: View Name Package Page
tr: Görünüm adı paket sayfası

en: Select the page where you have placed the <code>[view_name_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select view name package form page (optional).</strong>
tr: Nerede <code>[view_name_resume_packages]</code> kusur yer sayfa seçin <strong>özel seçin görünüm adı paket form sayfası (isteğe bağlı) kullanmayı planladığınız.</strong>

en: Contact Package Page
tr: Paket sayfa iletişim

en: Select the page where you have placed the <code>[contact_resume_packages]</code> shortcode, <strong>if you plan to use custom select contact package form page (optional).</strong>
tr: Nerede <code>[contact_resume_packages]</code> kusur yer sayfa seçin <strong>özel kullanmayı planlıyorsanız seçin paketi form sayfası (isteğe bağlı) başvurun.</strong>

en: , or use a
tr: , veya bir

en: <a href="%2$s" target="_blank">Template Override</a>: <code>%1$s</code>.
tr: <a href="%2$s" target="_blank"> şablonu geçersiz</a>: <code>%1$ s</code>.

en: None
tr: Hiçbiri

en: Red
tr: Kırmızı

en: Orange
tr: Turuncu

en: Yellow
tr: Sarı

en: Olive
tr: Zeytin

en: Green
tr: Yeşil

en: Teal
tr: Deniz mavisi

en: Blue
tr: Mavi

en: Violet
tr: Menekşe

en: Purple
tr: Mor

en: Pink
tr: Pembe

en: Grey
tr: Gri

en: Black
tr: Siyah

en: Redirects
tr: Yeniden yönlendirmeler

en: Customize Redirect
tr: Yönlendirme özelleştirmek

en: Yes, enable custom redirect settings
tr: Evet, özel yönlendirme ayarlarını etkinleştir

en: Enable to customize the redirect settings and configuration.
tr: Yeniden yönlendirme ayarlarını ve yapılandırmasını değiştirmenizi sağlar.

en: Wait Time
tr: Bekleme süresi

en: Amount of time (in seconds) to wait before executing redirect.  Set to 0 (zero) to immediately redirect.
tr: Süreyi (saniye cinsinden) yönlendirme çalıştırmadan önce beklenecek.  Hemen yeniden yönlendirmek için 0 (sıfır) olarak ayarlayın.

en: Hide All
tr: Tümünü Gizle

en: Yes, hide all page contents while showing the dimmer.
tr: Evet, tüm sayfa içeriği dimmer gösterilen süre gizlemek.

en: By default, when a redirect is enabled, a dimmer will be shown that covers the entire page contents with a loading icon in the middle, and notice text below it.  Enable this option to hide all content behind the dimmer (to only show loader and notice text).
tr: Bu yükleme simgesini orta ve bildirim metni altındaki tüm sayfa içeriğiyle özetliyor bir yönlendirme etkinleştirildiğinde, varsayılan olarak, bir dimmer gösterilecek.  (Yalnızca yükleyici ve bildirimi metnini göster için) dimmer arkasında tüm içeriği gizlemek için bu seçeneği etkinleştirin.

en: White Dimmer
tr: Beyaz Dimmer

en: Yes, use the white (inverted) dimmer color.
tr: Evet, beyaz (ters) dimmer renk kullanın.

en: By default, the standard dimmer color is black, enable this setting to use the inverted color, white.
tr: Varsayılan olarak, standart dimmer renk siyahtır, ters renk beyaz kullanmak bu ayarı etkinleştirin.

en: Semantic UI
tr: Anlamsal UI

en: Yes, enable <a href="%s" target="_blank">Semantic UI</a>
tr: Evet, <a href="%s" target="_blank"> Anlamsal kullanıcı Arabirimi</a> etkinleştir

en: Enable this to use and customize the Semantic UI styling.
tr: Bu semantik UI stil özelleştirmek ve kullanmak etkinleştirin.

en: Table Style
tr: Tablo stili

en: Yes, enable <a href="%s" target="_blank">Semantic UI</a> table styling for the My Packages list
tr: Evet, <a href="%s" target="_blank"> Anlamsal UI</a> tablo için My paketleri listesi styling etkinleştir

en: If enabled, the frontend user package list tables will use the Semantic UI styling.
tr: Etkinleştirilirse, frontend kullanıcı paketi listede tablolar ve anlamsal UI stil kullanın.

en: Table Color
tr: Tablo rengi

en: Customize color to use for the the table
tr: Özelleştirmek için kullanılacak renk tablosu

en: Available Shortcodes:
tr: Kullanılabilir Shortcodes:

en: %1$s %2$s Placeholder
tr: %1$ s %2$ s yer tutucu

en: The content above will be shown when the user does not have permissions and a package is required
tr: İçeriği yukarıda-ecek var olmak göstermek ne zaman kullanıcı izinleri yok ve bir paket gereklidir

en: %1$s %2$s Redirect
tr: %1$ s %2$ s yeniden yönlendirme

en: Yes, redirect to the %1$s %2$s package select page
tr: Evet, %1$ s %2$ s paketi seçin sayfasına yönlendirme

en: If enabled, users without permissions will be redirected to the page (configured in Pages tab) to purchase or select package to use.
tr: Etkinleştirilirse, erişim izinleri olmayan kullanıcılar sayfa (Sayfa sekmesinde yapılandırılmış) satın almak veya kullanmak için paket seçin yönlendirilecektir.

en: %1$s %2$s Admin
tr: %1$ s %2$ s Admin

en: Yes, require administrators to have package
tr: Evet, paket Yöneticiler gerektirir

en: If enabled, administrators will be required to have a package with permissions for this type.
tr: Etkinleştirilirse, yöneticiler bir paket bu türü için gerekli izinlere sahip olması gerekir.

en: %1$s %2$s Redirect Notice
tr: %1$ s %2$ s yönlendirme bildirimi

en: Yes, use the %1$s %2$s placeholder as redirect notice
tr: Evet, sıra bildirimi yeniden yönlendirmek %1$ s %2$ s yer tutucu kullan

en: If enabled, the placeholder value will be used as the notice shown before redirecting (instead of default one).
tr: Etkinleştirilirse, yer tutucu değeri (varsayılan yerine) yeniden yönlendirmeden önce gösterilen uyarı olarak kullanılır.

en: Setup
tr: Kurulum

en: Starter Package
tr: Başlangıç paketi

en: View 1 Full Listing<br/>Browse All Listings
tr: 1 tam listesi görüntülemek <br/> tüm listesine Gözat

en: Plus Package
tr: Plus paketi

en: View 10 Full Listings<br/>Apply/Contact 5 Listings<br/>Browse All Listings
tr: 10 tam listeleri görüntülemek <br/> 5 listeleri uygulamak/iletişim <br/> tüm listesine Gözat

en: Premium Package
tr: Premium Paket

en: View Unlimited Full Listings<br/>Apply/Contact 10 Listings<br/>Browse All Listings
tr: Sınırsız tam listeleri görüntülemek <br/> 10 giriş uygulamak/iletişim <br/> tüm listesine Gözat

en: Single Application/Contact
tr: Tek uygulama/iletişim

en: Apply/Contact 1 Listing
tr: 1 listesi geçerli/iletişim

en: View 1 Full Resume<br/>Browse All Resumes
tr: 1 tam özgeçmiş görüntülemek <br/> tüm Özgeçmişler göz atın

en: View 10 Full Resumes<br/>View 5 Candidate Full Names<br/>Contact 5 Candidates<br/>Browse All Resumes
tr: 10 tam özgeçmiş görüntülemek <br/> 5 aday tam isimlerini <br/> 5 aday başvurun <br/> tüm Özgeçmişler göz atın

en: View Unlimited Full Resumes<br/>View Unlimited Candidate Full Names<br/>Contact 10 Candidates<br/>Browse All Resumes
tr: Sınırsız tam özgeçmiş görüntülemek <br/> sınırsız aday tam isimlerini <br/> 10 adayı başvurun <br/> tüm Özgeçmişler göz atın

en: Contact 1 Candidate
tr: 1 aday başvurun

en: Silver Full Name Package
tr: Gümüş tam adı paket

en: View 5 Candidate Full Names
tr: 5 aday tam adları göster

en: A total of %d pages were successfully created!
tr: %D sayfa toplam başarıyla oluşturuldu!

en: A total of %d packages were successfully created!
tr: Toplam %d paketleri başarıyla oluşturuldu!

en: Job Manager Packages Setup
tr: İş Yöneticisi paketleri Kur

en: 1. Introduction
tr: 1. giriş

en: 2. Page Setup
tr: 2. sayfa yapısı

en: 3. Resume Page Setup
tr: 3. sayfa Kur'a devam et

en: 4. Packages Setup
tr: 4. paketleri Kurulum

en: 5. Done
tr: 5. bitti

en: 3. Packages Setup
tr: 3. paketleri Kurulum

en: 4. Done
tr: 4. bitti

en: Setup Wizard Introduction
tr: Kur Sihirbazı giriş

en: Thanks for installing <em>WP Job Manager Packages</em>!
tr: <em>WP iş Yöneticisi paketleri</em> yüklemek için teşekkürler!

en: This setup wizard will help you get started by creating the pages for package selection, and configuring those values in the settings for you.
tr: Bu Kurulum Sihirbazı'nı paket seçimi için sayfaları oluşturma ve bu değerler sizin için ayarları yapılandırarak başlamanıza yardımcı olacaktır.

en: If you want to skip the wizard and setup the pages and shortcodes yourself manually, you can do so very easily using any of the available shortcodes. Refer to the %sdocumentation%s for help.
tr: Sihirbaz atlamak ve kendiniz el ile kurulum sayfaları ve shortcodes istiyorsanız, o kadar çok kolay kullanılabilir shortcodes birini kullanarak yapabilirsiniz. Yardım için % sdocumentation %s bakın.

en: WooCommerce Was Not Detected
tr: WooCommerce algılanmadı

en: Currently the only integration available with WP Job Manager Packages, is through WooCommerce (although others will be added later). WooCommerce was not detected as being activated on your site.
tr: Şu anda (diğerleri daha sonra eklenir rağmen) tek entegrasyon WP iş Yöneticisi paketleri ile WooCommerce ile. WooCommerce sitenizde aktif olarak algılanmadı.

en: Click Here to Active/Install WooCommerce
tr: Etkin/Install WooCommerce için tıklayınız

en: Once you have installed/activated, refresh this page, or click below to continue setup.
tr: Sen yüklü/harekete geçirmek bir kez, bu sayfayı yenileyin veya kuruluma devam etmek için tıklayınız.

en: Continue to page setup
tr: Sayfa yapısı için devam

en: Skip setup. I will setup the plugin manually
tr: Kurulum atlayın. El ile eklenti Kurulum

en: Page Setup
tr: Sayfa yapısı

en: <em>WP Job Manager Packages</em> includes %1$sshortcodes%2$s which can be used within your %3$spages%2$s to output content. These can be created for you below. For more information on the available shortcodes, view the %4$sshortcode documentation%2$s.
tr: <em>WP iş Yöneticisi paketleri</em>, %3$ spages %2$ s içinde içerik çıkış için kullanılabilir %1$ sshortcodes %2$ s içerir. Bunlar senin için aşağıdaki oluşturulabilir. Kullanılabilir shortcodes hakkında daha fazla bilgi için %4$ sshortcode belgelerine %2$ s görüntüleyin.

en: Page Title
tr: Sayfa başlığı

en: Page Description
tr: Sayfa açıklaması

en: Content Shortcode
tr: İçerik kusur

en: This page will be used as the default page for package selection, and works for any of the package types (view, browse, etc).
tr: Bu sayfa için paket seçimi ve çalışır herhangi bir paket türleri (görünüm, Gözat, vb) için varsayılan sayfa olarak kullanılacaktır.

en: If you do not plan to use the specific package type shortcodes (for separate pages), you need to make sure this page exists as it will be used as the fallback page if the type specific pages do not exist (or are not configured in settings).
tr: (İçin ayrı sayfalar) belirli paket türü shortcodes kullanmayı düşünmüyorsanız, Bu sayfa türü belirli sayfalarda mevcut olmayan (veya ayarlarında yapılandırılmamış olan varsa) geri dönüş sayfası olarak kullanılacak gibi olduğundan emin olun gerekir.

en: This page will be used only for browse packages (not required).
tr: Bu sayfa yalnızca (gerekli değil) Gözat paketleri için kullanılacaktır.

en: This page is useful if you wish to customize the browse package selection page, separate from the standard one above.
tr: Bu sayfa Gözat paket seçimi sayfası, standart diskten yukarıdaki ayrı özelleştirmek isterseniz yararlı olur.

en: This page will be used only for apply/contact packages (not required).
tr: Bu sayfa yalnızca için geçerlidir/iletişim paketleri (gerekli değil) kullanılır.

en: This page is useful if you wish to customize the apply/contact package selection page, separate from the standard one above.
tr: Bu sayfa uygula/iletişim paket seçimi sayfası, standart diskten yukarıdaki ayrı özelleştirmek isterseniz yararlı olur.

en: This page will be used only for view listing packages (not required).
tr: Bu sayfa yalnızca (gerekli değil) paketleri liste görünümü için kullanılır.

en: This page is useful if you wish to customize the view listing package selection page, separate from the standard one above.
tr: Bu sayfa standart diskten yukarıdaki ayrı görünümü liste paket seçimi sayfa özelleştirmek isterseniz yararlı olur.

en: Skip this step
tr: Bu adımı atla

en: Resume Page Setup
tr: Sayfa Kur'a devam et

en: It looks like you have WP Job Manager Resumes installed/activated, so let's setup those pages as well!
tr: Kurulum bu sayfaları yüklü /, o zaman harekete geçirmek WP iş Yöneticisi devam eder var gibi görünüyor!

en: This page will be used only for view name listing packages (not required).
tr: Bu sayfa yalnızca için Görünüm adı liste paketleri (gerekli değil) kullanılır.

en: Package Setup
tr: Paket kurulum

en: If you would like, we can also setup <strong>DEMO</strong> packages for you to use.  This is not required, and is provided for demonstration purposes only, you will still need to customize the packages to suit your needs.
tr: Eğer isterseniz, biz de <strong>DEMO</strong> paketleri kullanmak için kurulum olabilir.  Bu gerekli değildir ve yalnızca gösterim amacıyla hala sizin ihtiyaçlarınıza uygun paketleri özelleştirmek gerekir sağlanır.

en: DO NOT proceed with this step before installing and activating WooCommerce!  WooCommerce must be installed and activated before adding packages!
tr: Yükleme ve etkinleştirme WooCommerce önce bu adımı ile devam etmeyin!  WooCommerce yüklü ve paketleri eklemeden önce harekete geçirmek gerekir!

en: Once you have installed AND activated, refresh this page, or click below to continue setup.
tr: Bir kez sen-si olmak installed ve harekete geçirmek, bu sayfayı yenileyin ya da Kuruluma devam etmek için tıklayınız.

en: Package Title
tr: Paket başlığı

en: Package Price
tr: Paket Fiyatı

en: Package Description
tr: Paket açıklaması

en: Listing Packages
tr: Liste paketleri

en: Resume Packages
tr: Özgeçmiş paketleri

en: Create Selected Packages
tr: Seçili paketleri oluşturmak

en: All Done!
tr: Hepsi bitti!

en: Looks like you're all set to start using the plugin. In case you're wondering where to go next:
tr: Görünüşe göre eklenti kullanmaya başlamak için hazırsınız. Nereye sonraki merak ediyorsanız durumda:

en: Tweak Visibility Settings
tr: Görünürlük ayarlarını tweak

en: Tweak Resume Visibility Settings
tr: Özgeçmiş görünürlük ayarlarını tweak

en: Add a new Product/Package
tr: Yeni ürün/paket ekleme

en: And don't forget, if you need any more help using <em>WP Job Manager Packages</em> you can consult the %1$sdocumentation%2$s or %3$scontact me via the support area%2$s!
tr: Ve unutma, <em>WP iş Yöneticisi paketleri</em> kullanarak daha fazla yardım gerekirse sen %1$ sdocumentation %2$ s veya %3$ scontact bana destek alan %2$ s ile danışabilirsiniz.

en: Flow Process:
tr: Akış süreci:

en: To give you an understanding of how this plugin works, below is the flow process with examples. Examples below assume you have configured packages required for browse, view, and contact/apply.  This also assumes you have used the shortcode to output the form either on a page created in a previous setup step, or placed the shortcode inside the placeholder editor (in settings).
tr: Sen nasıl bu eklenti çalışır bir anlayış, aşağıda akış süreci örneklerle vermektir. Aşağıdaki örnekler Gözat, görünümü ve iletişim/uygulamak için gerekli paketleri yapılandırmış olduğunuz varsayıyorum.  Bu da Eğer kusur formu ya bir önceki kurulum adımda oluşturduğunuz bir sayfada çıkış için kullanılan veya yer tutucu Düzenleyicisi içinde kusur (ayarlar) yerleştirilen varsayar.

en: User visits Listings page and is either redirected to package form page, or shown the package selection form.
tr: Kullanıcı listeleri sayfasını ziyaret ve paket form sayfasına yönlendiriliyorsunuz veya paket seçimi formu gösterilmiştir.

en: User selects a package, and is redirected to checkout page to complete purchase.
tr: Kullanıcı bir paket seçer ve satın alma işlemini tamamlamak için ödeme sayfasına yönlendirilir.

en: After purchase is complete, notification is shown with link to return to page user was previously viewing.
tr: Satın alma tamamlandıktan sonra bildirim gösterilir sayfasına geri dönmek için bağlantı içeren kullanıcı önce görüntülemekte.

en: When user selects a listing, they will be shown the listing like normal (if they have unlimited package), otherwise they are either redirected or shown the package form page (like above).
tr: Kullanıcı listesini seçtiğinde, bunlar normal gibi liste gösterilir (eğer onlar-si olmak sınırsız paket), aksi takdirde onlar yönlendirildi veya paket form sayfası (like yukarıda) gösterilen.

en: User will be able to select an existing package from the package form to use (or they can select one to purchase).  Once they submit the form, they are redirected back to the listing to view like normal.
tr: Kullanıcı-ecek muktedir kullanmak için paket formdan varolan bir paket seçin (ya da onlar satın almak için seçebilirsiniz).  Formu göndermeden sonra normal bir şekilde görüntülemek için listenin geri yönlendirilir.

en: Few key points:
tr: Birkaç önemli noktaları:

en: If the user has an unlimited package, they will immediately be able to view, contact, etc.  Only packages with limits will require them to select a package to use.
tr: Kullanıcı sınırsız paket varsa, onlar hemen görüntülemek, iletişim, vb mümkün olacak.  Sadece paketleri sınırları ile kullanmak için bir paket seçin etmelerini gerektirir.

en: All current user packages can be viewed (along with associated listings) on the My Account page.
tr: Tüm geçerli kullanıcı paketleri (yanı sıra ilişkili listelerinin) Hesabım sayfasında görüntülenebilir.

en: Administrators are not required to have packages, make sure to use a separate user account to test with.
tr: Yönetici olarak belirlenmiş paketleri ile test etmek için ayrı bir kullanıcı hesabı kullanmak emin olun, olmayan.

en: This plugin has been tested with Listify, Jobify, Listable, Pet Sitter, and Babysitter themes ... if you have issues, or your theme is not compatible, please let me know!
tr: Bu eklenti Listify, Jobify, Listable, evde beslenen hayvan poz veren kimse ve çocuk bakıcısı Temalar... ile ilgili sorunların var veya temanızı uyumlu değilse test edilmiştir, lütfen bana bildirin!

en: To use a template override, make sure you place the file in the <code>jm_packages</code> directory/folder, in your child theme's directory/folder.
tr: Bir şablonu geçersiz kullanmak için çocuk tema 's müdür/ağıl içinde <code>jm_packages</code> müdür/ağıl, belgili tanımlık eğe yer emin olun.

en: Listable currently only supports the redirect feature.
tr: Listable şu anda yalnızca yeniden yönlendirme özelliğini destekler.

en: Subscriptions will be included in one of the next releases!
tr: Abonelikleri bir sonraki sürümleri dahil edilecek!

en: Currently WooCommerce is the only support backend payment/cart/e-commerce system.  Let me know if there's another one you would like integrated.
tr: Şu anda WooCommerce tek destek backend ödeme/sepeti/e-ticaret sistemi çalışıyor.  Bana başka bir tane istiyorum entegre olup olmadığını bildirin.

en: This plugin is full documented, check out the source code!
tr: Bu eklenti belgelenen, kontrol kaynak kodu dolu!

en: Support the Ongoing Development of the core plugin, WP Job Manager
tr: Çekirdek tapa, WP iş Yöneticisi devam eden gelişimini desteklemek

en: There are many ways to support open-source projects such as WP Job Manager, for example code contribution, translation, or even telling your friends how awesome the plugin (hopefully) is. Thanks in advance for your support - it is much appreciated!
tr: Açık kaynak projeleri WP iş Yöneticisi gibi örneğin kod katkı, çeviri, desteklemek için birçok yol vardır veya hatta arkadaşların nasıl korku veren tapa (umarım) söylüyor. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz - çok takdir etmek!

en: Leave a positive review
tr: Olumlu bir yorum bırakın

en: Contribute a localization
tr: Bir yerelleştirme katkıda

en: Contribute code or report a bug
tr: Kod katkıda bulunmak veya bir hata raporu

en: Help other users on the forums
tr: Diğer kullanıcıların forum yardım

en: Output price (cost) of package (you MUST include this!)
tr: Çıkış fiyatı (maliyet) paketi (Bu eklemeniz gerekir!)

en: Output package limit set for View (will output number or unlimited based on config)
tr: Çıkış paket sınırı (sayı veya sınırsız konfig temel çıktısı) görünüm için ayarla

en: Output package limit set for %s (will output number or unlimited based on config)
tr: Çıkış paket sınırı (sayı ya da sınırsız temel alınarak config çıktısı) %s için ayarla

en: Output package limit set for View Name (will output number or unlimited based on config)
tr: Görünüm (sayı veya sınırsız temel alınarak config çıktısı) adı için ayarlanan çıkış paket sınırını

en: View %s?
tr: %S görünümünü?

en: Allow to view single listings with this package (if package required in settings).
tr: (Paket ayarlarında gerekirse) bu paket ile tek listeleri görüntülemek için izin verir.

en: View %s limit
tr: Görünümü %s sınırı

en: The number of listings a user can view with this package.  Leave blank to allow unlimited.
tr: Bir kullanıcı bu paketle birlikte görüntüleyebilirsiniz döküm sayısı.  İzin vermek için boş bırakın sınırsız.

en: View Rollover?
tr: Görünümü Rollover?

en: Rollover (Add) unused credits to package when subscription is renewed.
tr: Abonelik yenilendiğinde rollover (Ekle) kullanılmayan paket için kredi.

en: Allow to %s listings with this package (if package required in settings).
tr: (Paket ayarlarında gerekirse) %s listeleri bu paket ile olanak sağlar.

en: %1$s %2$s limit
tr: %1$ s %2$ s sınırı

en: The number of listings a user can %s with this package. Leave blank to allow unlimited.
tr: Döküm kullanıcı sayısı %s Bu paket ile olabilir. İzin vermek için boş bırakın sınırsız.

en: %1$s Rollover?
tr: %1$ s Rollover?

en: Allow Browsing?
tr: Tarama izin verilsin mi?

en: Allow to browse listings with this package (if package required in settings).
tr: (Paket ayarlarında gerekirse) bu paket ile listeleri taramak için izin verir.

en: Use Short Description
tr: Kullanım Özeti

en: Enable this to use the short description for your own custom wording on the package selection form for listings.
tr: Bu paket seçimi formunda listeleri için kendi özel ifadeler için kısa açıklama kullanmak etkinleştirin.

en: View %s Name?
tr: Görünüm %s adı?

en: Allow to view %s name with this package (if package required in settings).
tr: %S adı ile bu paket (paket ayarlarında gerekirse) görüntülemek için izin verir.

en: View %s Name limit
tr: Görünümü %s adı sınırı

en: The number of %s names a user can view with this package.  Leave blank to allow unlimited.
tr: Bir kullanıcı bu paketle birlikte görüntüleyebilirsiniz %s adları sayısı.  İzin vermek için boş bırakın sınırsız.

en: View Name Rollover?
tr: Görünüm adı Rollover?

en: Allow Contact?
tr: Temas izin verilsin mi?

en: Allow to contact listing with this package (if package required in settings).
tr: (Paket ayarlarında gerekirse) ile bu paket listeleme başvurun olanak sağlar.

en: Contact %s limit
tr: İletişim %s sınırı

en: The number of %s a user can contact with this package. Leave blank to allow unlimited.
tr: %S bir kullanıcı sayısı bu paket ile irtibata geçebilirsiniz. İzin vermek için boş bırakın sınırsız.

en: Contact Rollover?
tr: Rollover iletişim?

en: %s Visibility Package
tr: %s görünürlük paketi

en: %s Visibility Subscription
tr: %s görünürlük abonelik

en: Fields
tr: Alanları

en: Visibility Packages
tr: Görünürlük paketleri

en: Package successfully deleted
tr: Paketi başarıyla silindi

en: Add User Package
tr: Kullanıcı paket ekleme

en: You can now %s this listing
tr: Bu liste şimdi %s olabilir

en: Apply
tr: Uygula

en: A <a href="%s">package</a> is required to browse listings, please select one from below.
tr: Bir <a href="%s"> paket</a> listesine Gözat, lütfen aşağıdan seçiniz için gereklidir.

en: Please <a href="%s">select a package</a> to browse resumes.
tr: Lütfen gözatmak için <a href="%s"> bir paket seçin</a> devam ettirir.

en: Please select a <a href="%s">package</a> to view the full candidate name.
tr: Lütfen bir <a href="%s"> paket</a> tam aday adını görüntülemek için seçin.

en: Please <a href="%s">select a package</a> to browse listings.
tr: Listeleri gözatmak için <a href="%s"> bir paket seçin</a> lütfen.

en: Please <a href="%s">select a package</a> to view this listing's details.
tr: Bu liste'nın ayrıntılarını görüntülemek için <a href="%s"> bir paket seçin</a> lütfen.

en: Please <a href="%1$s">select a package</a> to %2$s this listing.
tr: %2$ s için <a href="%1$s"> bir paket seçin</a> bu liste lütfen.

en: A <a href="%s">package</a> is required to view the full name on this listing.
tr: Bir <a href="%s"> paket</a> tam adı bu listeyi görüntülemek için gereklidir.

en: This page should redirect in <span class="jmpack_redirect_in">%1$d</span> seconds, if not, please <a href="%2$s">click here</a>.
tr: Bu sayfa <span class="jmpack_redirect_in"> %1$ d</span> saniye içinde yeniden yönlendirmek, eğer değilse, lütfen <a href="%2$s"> buraya tıklayın</a>.

en: Browse
tr: Gözat

en: View
tr: Görünüm

en: apply to
tr: uygulamak

en: %s to
tr: %s için

en: view %s single listing | view %s single listings
tr[0]: %s tek liste görüntüleme
tr[1]: %s tek listeleri görüntülemek

en: unlimited
tr: sınırsız

en: %s %s listing | %s %s listings
tr[0]: %s %s listeleme
tr[1]: %s %s listeleri

en: , and
tr: , ve

en: browse all listings
tr: tüm listesine Gözat

en: View Name
tr: Görünüm adı

en: Contact
tr: İlgili kişi

en: view %s single listing name | view %s single listing names
tr[0]: Görünüm %s tek liste adı
tr[1]: görünümü %s adlarını listeleyen tek

en: Select Browse Package
tr: Gözat paketi seçin

en: Choose a Browse Package
tr: Bir Gözat seçin

en: Select a View Package
tr: Bir görünüm paketi seçin

en: Choose a View Package
tr: Bir görünüm seçin

en: Select %s Package
tr: %S paketi seçin

en: Choose %s Package
tr: %S paketi seçin

en: Select a View Name Package
tr: Bir görünüm adı paket seçin

en: Choose a View Name Package
tr: Bir görünüm adı seçin

en: Select Contact Package
tr: İletişim paketi seçin

en: Choose Contact Package
tr: İletişim paketi seçin

en: Select Package
tr: Paketi seçin

en: Choose a Package
tr: Bir paket seçin

en: Error
tr: Hata

en: Unable to determine slug to deactivate license.
tr: Lisans devre dışı bırakmak için slug belirlenemiyor.

en: Error determining the plugin Product ID.
tr: Ürün kimliği eklenti saptama hatası

en: Error pulling the license key from option data.
tr: Hata seçeneği veri--dan belgili tanımlık ruhsat anahtar çekerek.

en: Error pulling the email associated with the license key from option data.
tr: Hata seçeneği veri--dan belgili tanımlık ruhsat anahtar ile ilişkili e-posta çekmek.

en: Error pulling the instance ID associated with the license key from option data.
tr: Hata seçeneği veri--dan belgili tanımlık ruhsat anahtar ile ilişkili örnek Kımlığı çekerek.

en: Connection failed to the License Key API server - possible server issue.
tr: Bağlantı lisans anahtarı API sunucu - sunucusu olası sorunu başarısız oldu.

en:  Successfully Deactivated!
tr:  Başarılı bir şekilde devre dışı!

en: You have successfully deactivated the %s license.
tr: %S Lisans başarıyla sesli aramalar.

en: Error!
tr: Hata!

en: The license has been successfully deactivated locally, but please visit your sMyles Plugins <a href="%s" target="_blank">My Account</a> page to verify this activation has been removed from our server.  There was an error automatically removing it, and chances are that is because it was already removed via your <a href="%s" target="_blank">My Account</a> page already..
tr: Lisans başarıyla yerel olarak devre dışı bırakıldı ama bu harekete geçirmek bizim sunucudan kaldırıldı doğrulamak için sMyles eklentileri <a href="%s" target="_blank"> Hesabım</a> sayfasını ziyaret edin.  Otomatik olarak kaldırılırken bir hata oluştu, ve şansını zaten <a href="%s" target="_blank"> Hesap</a> sayfam zaten kaldırıldı çünkü...

en: Unable to determine slug, license key, and/or email to activate license, contact support.
tr: Sülük, ruhsat anahtar ve/veya lisans etkinleştirmek, bize ulaşın e-posta belirlenemiyor.

en:  Successfully Activated!
tr:  Muvaffakiyetli harekete geçirmek!

en: You have successfully activated the %s license, and will now be able to automatically upgrade this plugin through WordPress when an update is available.
tr: %S Lisans başarıyla etkinleştirdiniz ve şimdi bir güncelleştirme kullanılabilir olduğunda otomatik olarak bu eklenti ile WordPress yükseltme mümkün olacak.

en: Deactivate the %s License?
tr: %S Lisans devre dışı bırakmak?

en: No
tr: Hayır

en: Yes
tr: Evet

en: sMyles Plugins Licensing
tr: sMyles eklentileri lisans

en: Plugins
tr: Eklentileri

en: License
tr: Lisans

en: Enter your license key and email and hit return. A valid key is required for updates.
tr: Lisans anahtarı ve e-posta girin ve vurmak dönmek. Bir sağlam temele oturtulmuş anahtar için güncelleştirmeler gereklidir.

en: Hide notice
tr: Dikkat gizle

en: <a href="%1$s">Please activate your license key</a> in order to receive updates and support for "%2$s".
tr: güncellemeleri almak ve "%2$ s için" destek için <a href="%1$s"> lütfen harekete geçirmek ruhsat anahtar</a>.

en: Activating ...
tr: Aktive...

en: Plugin Not Found
tr: Eklentisi bulunamadı

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Installed Version:
tr: Yüklü sürümü:

en: Activate License
tr: Lisans Etkinleştirme

en: Deactivating ...
tr: Devre dışı bırakma...

en: Activated:
tr: Aktif:

en: Deactivate License
tr: Lisans devre dışı bırakma

en: There is a new version of %1$s available. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s">update now</a>.
tr: %1$ s yeni bir sürümü kullanılabilir. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s"> sürüm %3$ s ayrıntılarını görüntüleme</a> veya <a href="%4$s"> Şimdi Güncelleştir</a>.

en: This is not a valid package, or is an unlimited package.
tr: Bu geçerli bir paket değildir, ya da sınırsız paket.

en: Add to cart
tr: Sepete Ekle

en: Read More
tr: Daha fazla bilgi edinin

en: page
tr: sayfa

en: listing
tr: listeleme

en: To go back to the %1$s you were previously viewing, <a href="%2$s">click here</a>.
tr: %1$ s için dönmek vardı önce görüntülemekte, <a href="%2$s"> buraya tıklayın</a>.

en: Apply for job
tr: İş başvurusu

en: Your packages
tr: Kendi paketleri

en: %1$s out of %2$d available %3$s used
tr: %1$ s dışında kullanılan %2$ d kullanılabilir %3$ s

en: Purchase packages
tr: Paketleri satın almak

en: Free
tr: Ücretsiz

en: Get Started
tr: Başlamak

en: No packages found
tr: Hiçbir paketleri bulundu

en: Feature
tr: Özelliği

en: Remaining
tr: Kalan

en: Used
tr: Kullanılan

en: Limit
tr: Sınırı

en: Listings
tr: Listeleri

en: My %s Visibility Packages
tr: %S görünürlük paketlerimi

en: Package Name
tr: Paket adı

en: Package Features
tr: Paket özellikleri

en: of
tr: in

en: Your Packages:
tr: Kendi paketleri:

en: Purchase Package:
tr: Satınalma paket:

en: WP Job Manager Packages requires WooCommerce Subscriptions 2.0 and above. Please upgrade as soon as possible!
tr: WP iş Yöneticisi paketleri gerektirir WooCommerce abonelikleri 2.0 ve üzeri. Lütfen en kısa zamanda yükseltme!

en: WP Job Manager - Packages is missing requirements and has been <a href="%s">deactivated</a>. Please make sure all requirements are available.
tr: WP iş Yöneticisi - paketleri gereksinimleri eksiktir ve <a href="%s"> devre dışı</a> oldu. Lütfen tüm gereksinimleri kullanılabilir olduğundan emin olun.

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: WP Job Manager - Packages
tr: WP iş Yöneticisi - paketleri

note: Plugin URI of the plugin/theme
en: https://plugins.smyl.es/wp-job-manager-packages
tr: https://plugins.smyl.es/WP-Job-Manager-Packages

note: Description of the plugin/theme
en: Create and configure custom Visibility Packages for WP Job Manager and WP Resume Manager to require visitors to purchase a package to view, apply, contact, browse, and more!
tr: Oluşturma ve özel görünürlük paketleri yapılandırma WP iş Yöneticisi ve WP özgeçmiş görüntülemek, uygulamak, temas, göz atmak için bir paketi satın almak ziyaret edenler gerektirecek şekilde Yöneticisi ve daha fazlası için!

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Visibility Packages
tr: Görünürlük paketleri

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Browse Packages
tr: Paketler Gözat

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Apply/Contact Packages
tr: Paketleri uygulamak/iletişim

[ctx: Default page title (wizard)]
en: View Packages
tr: Görünümü paketleri

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Resume Visibility Packages
tr: Görünürlük paketleri devam

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Browse Resume Packages
tr: Özgeçmiş paketler Gözat

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Resume Contact Packages
tr: İletişim paketleri devam

[ctx: Default page title (wizard)]
en: View Resume Packages
tr: Özgeçmiş paketler görünümü

[ctx: Default page title (wizard)]
en: View Name Resume Packages
tr: Görünüm adı özgeçmiş paketleri
